Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

''Η παλαβή'' όπως την αποκαλείς νοιαζόταν για τις επόμενες γενεές.

''Η ευαίσθητη'' σήμερα νοιάζεται μην πάει το παιδί στη Λάρισα και δεν μπορεί να πλύνει τα σώβρακα μόνος του...

Αν θέλεις να προσεγγίσουμε σοβαρά το γράμμα , ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το έγγραψε η ίδια. Γυναίκα που κάθε 14 μήνες γεννάει και από ένα παιδί ( αποκλείεται να γένναγε μόνο αγόρια) δεν έχει χρόνο να μάθει γράμματα.

Κάποιοι λοιπόν το έγραψαν για τους σκοπούς που εξυπηρετεί μέχρι και σήμερα.

Επίσης όποιος διαβάσει λίγο ιστορία θα αντιληφθεί ότι από τον πόλεμο αυτό χάσαμε το μεγαλύτερο ποσοστό πληθυσμού από όλους και πήραμε λιγότερα από άλλους λαούς που δεν πολυαντιστάθηκαν.

Οι πόλεμοι δεν κερδίζονται στα παιδία των μαχών.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με χάλασε που δεν έκανε στην άκρη μετά ο κόσμος να παρελάσουν έστω τα πολιτικά τμήματα (που φάνηκε ότι το ήθελαν). Αλλά είμαστε χύμα-στο-κύμα τι να περιμένεις. Τα στρατιωτικά πάντως δεν υπήρχε περίπτωση να τα αφήσουν και καλά έκαναν και δεν τα άφησαν γιατί με τόσο χύμα κόσμο θα πατούσε κανέναν κανένα Leo και θα είχαμε χειρότερα.

καταντησαμε η μονη χρηση του στρατου να ειναι οι παρελασεις.

αραγε που ειναι τα φασισταρια που υποστηριζανε προπερσι τους ουκαδες και τις βρισιες τους να τους πουνε να βρισουνε τον παπανδρεου?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να προσεγγίσουμε σοβαρά το γράμμα , ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το έγγραψε η ίδια. Γυναίκα που κάθε 14 μήνες γεννάει και από ένα παιδί ( αποκλείεται να γένναγε μόνο αγόρια) δεν έχει χρόνο να μάθει γράμματα.

Κάποιοι λοιπόν το έγραψαν για τους σκοπούς που εξυπηρετεί μέχρι και σήμερα.

Επίσης όποιος διαβάσει λίγο ιστορία θα αντιληφθεί ότι από τον πόλεμο αυτό χάσαμε το μεγαλύτερο ποσοστό πληθυσμού από όλους και πήραμε λιγότερα από άλλους λαούς που δεν πολυαντιστάθηκαν.

Οι πόλεμοι δεν κερδίζονται στα παιδία των μαχών.

Επειδή υπονοείς αν κατάλαβα ότι είναι ''φτιαχτό'' το story. ΕΝΝΕΑ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ: ΕΛΕΝΗ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ – Η ΗΡΩΙΔΑ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ’40 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ, ΠΟΥ ΑΝΑΒΙΩΣΕ ΤΟ «Ή ΤΑΝ ‘Η ΕΠΙ ΤΑΣ»

Ίσως οι πόλεμοι δεν κερδίζονται στα παιδία των μαχών (και συμφωνώ), αλλά όταν προσγειώνεται ο κατακτητής ''στην αυλή σου'' (βλέπε πχ. γερμανοί στην κρήτη), τότε μάχη θα δώσεις και μες στο σπίτι σου.

Ολοι στη μάχη...και τα παιδιά σου!

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές στη ζωή μου με έκανε και δάκρυσα ο κ.Παπούλιας.Η μια ήταν πριν μερικά χρόνια όταν υποκλίθηκε μπροστά στους βετεράνους και αναπήρους πολέμου που παρέλασαν.Η δεύτερη όταν υποκλίθηκε στο Γερμανικό πορτοφόλι.Τα συναισθήματα μου και τις δυο φορές ήταν διαφορετικά.Όμως και τις δυο φορές δάκρυσα....:bye:

Link to comment
Share on other sites

και προσοχή με τους χαρακτηρισμούς. Μπορεί να μην καταλαβαίνεις τη χρησιμότητα του στρατού, δεν έχεις δικαίωμα να βρίζεις όσους την καταλαβαίνουν

δεν ειπα να μην εχουμε στρατο,ειπα οτι οι παρελασεις ειναι αχρηστες,ακριβες και ανουσιες.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα να μην εχουμε στρατο,ειπα οτι οι παρελασεις ειναι αχρηστες,ακριβες και ανουσιες.

Άποψή σου, ξεκίνησε νέο θέμα εάν κρίνεις ότι χρήζει περαιτέρω συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοείς τον τίτλο του θέματος;

ναι.εσυ κατανοεις οτι η παρελαση κοστιζει?

η προτιμας να πληρωνεις 23% φπα στο σουβλακι για να βλεπεις μερικα ατομα να κανουν βημα και να χαιρετανε πολιτικους/προδοτες?

Link to comment
Share on other sites

ναι.εσυ κατανοεις οτι η παρελαση κοστιζει?

η προτιμας να πληρωνεις 23% φπα στο σουβλακι για να βλεπεις μερικα ατομα να κανουν βημα και να χαιρετανε πολιτικους/προδοτες?

Δεν θέλω να συνεχίσω το θέμα, αλλά αν καταφέρεις να μου συνδέσεις το 23% ΦΠΑ του σουβλακίου, με τις παρελάσεις, θα κερδίσεις δωρεάν το κρεμμύδι στην πίτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να συνεχίσω το θέμα, αλλά αν καταφέρεις να μου συνδέσεις το 23% ΦΠΑ του σουβλακίου, με τις παρελάσεις, θα κερδίσεις δωρεάν το κρεμμύδι στην πίτα.

δεν ειναι συγκεκριμενα το σουβλακι,μη κανεις οτι δε καταλαβαινεις,

αλλα ολα αυτα τα πανηγυρια(οχι μονο οι παρελασεις) που γινονται και τα πληρωνουμε εμεις. γινονται για να κανουν δημοσιες σχεσεις με τις "τρομερες" τους ομιλιες οι βουλευτες και λοιποι πολιτικοι και να βγαζουν και διαφορες υποχρεωσεις,για να τα κονομανε οι γνωστοι αγνωστοι μιζαδοροι,φυσικα με τσαμπα λεφτα.απλα φετος δε τους βγηκε καλα και ξινησανε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.