Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν το μάθατε, αλλά μόλις η ελευθεροτυπία μετά από σχεδόν 40 χρόνια διαρκούς λειτουργίας βάρεσε φαλιμέντο...και η κατρακύλα συνεχίζεται...

Αφού φαλήρισε το ΠΑΣΟΚ λογικό ήταν να φαληρίσει κι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ

Αναφέρθηκε πριν απο λίγο στην εκπομπή του ΣΚΑΙ - LIFE

2 Υπουργοί αγόρασαν θωρακισμένα οχήματα αξίας 1.4 εκατ. ευρώ.

Που τα βρήκαν τα χρήματα ?

Απο που προήλθαν ? Μήπως απο αυτα που κόβουν 1.5 χρόνο τώρα ?

Οι προδότες της συγχρονης Ελλάδας. ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

Πέραν απο σπάταλοι αυτοί οι 2 έχουν και μαυρα μεσάνυχτα απο ιστορία...

Και ο πολύς ο Τσόρτσιλ το δεκέμβρη του 1944 με τεθωρακισμένο έκοβε βόλτες στην Αθήνα. Μόλις έμαθε όμως ότι κάτω απο το κρεβάτι του στο ''μεγάλη βρετανία'' τον περίμεναν 750 κιλά δυναμίτης έκοψε τις βόλτες, και μας άφησε γειά

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει ότι τα ψωμιά του είναι λίγα, γιατί να μην τάξει ένα δημοψήφισμα που θα του φέρει οικονομικά οφέλη και ταυτόχρονα θα δυσκολέψει την ζωή του επόμενου που θα βγει;

Άσε που μετά από 2-3 χρόνια μπορεί να ξαναβγεί με σημαία (κατά το"λεφτά υπάρχουν") αυτό το δημοψήφισμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει ότι τα ψωμιά του είναι λίγα, γιατί να μην τάξει ένα δημοψήφισμα που θα του φέρει οικονομικά οφέλη και ταυτόχρονα θα δυσκολέψει την ζωή του επόμενου που θα βγει;

Άσε που μετά από 2-3 χρόνια μπορεί να ξαναβγεί με σημαία (κατά το"λεφτά υπάρχουν") αυτό το δημοψήφισμα.

Ε τότε φίλε μου οποιος Έλληνας τον ξαναψηφίσει η μαζόχας θα είναι η λαμόγιο η μ@λ@κας.

Ρωτησε εσένα για εμένα να μπούμε στο μνημόνιο ? Μας έβαλε ολους σε περιπέτειες και πριν λίγες ώρες μέχρι και ο Σαρκοζί τον έκραζε. Ε μα έλεος. Ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ.

Κι οσοι τον έβγαλαν εβαλαν μαρούλι στην τσέπη. Οπως λεει και ο Τράγκας αυτή την στιγμή είναι ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΚΒΙΑΣΤΗΣ.

Οποιος τον ψήφισε ας βαρέσει το κεφάλι του στον τοίχο.

Και πριν σπευσει να πει κάποιος οτι εχω "γαλάζιες" πεποιθήσεις το μόνο που έχω να πω είναι οτι εχω μίσος, οργή, αγανάκτηση και απογοήτευση για αυτόν εδώ τον τόπο και τον πολιτικό του κόσμο.

Διότι φταίνε ολοι τους. Και περισσότερο εμείς που μεσω της δημαγωγίας τους και τον πολιτικών ζαριών τους επιλέγουμε να υπάρχουν και να κυβερνούν.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο που με κανει να χαμογελω ειναι η κατσουφικη φατσα της Μακρη στο Αλτερ....μιλαμε για μαυριλα :dance3:

Εμ, μπορεί να πέσει ο Γιώργης και να της κοπεί και το δικό της επίδομα.

Αν γνωρίζει ότι τα ψωμιά του είναι λίγα, γιατί να μην τάξει ένα δημοψήφισμα που θα του φέρει οικονομικά οφέλη και ταυτόχρονα θα δυσκολέψει την ζωή του επόμενου που θα βγει;

Άσε που μετά από 2-3 χρόνια μπορεί να ξαναβγεί με σημαία (κατά το"λεφτά υπάρχουν") αυτό το δημοψήφισμα.

Μετράει τα ψωμιά του και τα βρίσκει υπερβολικά πολλά! Υπολόγιζε ότι θα την έχει κοπανίσει μέχρι τώρα αλλά οι τραπεζίτες δέχτηκαν το 50%. Αυτό δεν το είχε υπολογίσει....

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Εμ, μπορεί να πέσει ο Γιώργης και να της κοπεί και το δικό της επίδομα.

Μετράει τα ψωμιά του και τα βρίσκει υπερβολικά πολλά! Υπολόγιζε ότι θα την έχει κοπανίσει μέχρι τώρα αλλά οι τραπεζίτες δέχτηκαν το 50%. Αυτό δεν το είχε υπολογίσει....

Απ' ότι όμως φαίνεται με "αντάλλαγμα" προς τους τραπεζίτες την αλλαγή του δικαίου που θα διέπει τα νέα "κουρεμένα" ομόλογα από Ελληνικό σε Αγγλικό. ;)

Έτσι, το πριν 2 χρόνια κατ' εξοχήν ιδιωτικό χρέος μετατρέπεται σε διακρατικό.

Μην ξεχνάμε επίσης ότι ούτε τα ομόλογα της ΕΚΤ κουρεύονται, τα οποία έχει αγοράσει από τη δευτερογενή αγορά σε τιμές 50-70% της ονομαστικής αξίας τους.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ γίνεται ρε μάγκες; Βάλθηκαν όλες οι μπιτσιζ να γίνουν ανεξάρτητες;

Αποστολάκη, Καίλη, Αντωνίου.....τελος...

Γυναικεία συνωμοσία αγαπητέ μου Snips:P

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο που με κανει να χαμογελω ειναι η κατσουφικη φατσα της Μακρη στο Αλτερ....μιλαμε για μαυριλα :dance3:

τωρα που ειπες για αυτην την μπαζολα δειτε εδω:

[ame=http://www.youtube.com/user/ARVILAGR?feature=grec_index#p/u/7/H9R-RsDJBnc]ARVILAGR's Channel - YouTube[/ame]

ελεος δλδ με τα κομματοσκυλα...

Link to comment
Share on other sites

"εχουμε τον σπουδαιοτερο πρωθυπουργο στη συγχρονη ιστορια της ελλαδας. διαφοροποιθηκε απο την πεπατημενη, ηρθε σε ριξη με τους παντες και τα παντα, καταφερε να πεισει ολο τον πλανητη οτι πρεπει να μας δανειζουν ενω σχεδον σιγουρα δεν θα ξαναπαρουν πισω τα λεφτα τους, καταφερε να μειωσει τα χρεη μας χωρις να τα πληρωσουμε αλλα και χωρις να χρεωκοπησουμε, επανεφερε την αμεση δημοκρατια δινοντας στο λαο τη δυνατοτητα να αποφασισει μονος του, εκανε ολο τον πλανητη να αγωνια για το τι θα αποφασισουμε, και να παρακαλανε ολοι να μην αρνηθουμε τα χρηματα που μας δινουν. τι αλλο πρεπει να κανει πια για να τυχει της αναγνωρισης που του αξιζει..........."

Από φίλο στο Facebook

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι ο Λιακόπουλος τα έλεγε και τον λέγατε γραφικό... Όλος ο κόσμος στηρίζεται στην Ελλάδα, οι Έλληνες κάνουν κουμάντο. Προχθές έβηξε ο μοναδικός πρωθυπουργός της χώρας μας και κόντεψε να γίνει παγκόσμιο κραχ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.