Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

ε,δεν ειναι και τοσο ροδινα...απο τα 60-70Κ οφειλης σε τσιμπαει η αρχη καταπολεμησης νομιμοποιησης εσοδων απο παρανομες δραστηριοτητες κλπ ,σου δεσμευουν λογαριασμους και περιουσιακα στοιχεια,γενικα πρεπει νασαι αλερτ να μην εχεις τιποτα στο ονομα σου ουτε εσυ ουτε οι συγγενεις σου...και παιζει χοντρη παρακολουθηση...

ΥΓ:και αν σας φαινονται μικρες αυτες οι ποινες,ωραια ,φωναξτε για μεγαλυτερες.Μετα που δεν θα ανοιγει κανεις μα κανεις (τωρα ειμαστε στο σκετο "κανεις")επιχειρηση στην ελλαδα φοβουμενος την φυλακη πειτε για -ακομη μεγαλυτερη- ανεργια ....

καλησπέρα

Δηλαδή στο Αμέρικα που υπάρχει το IRS Internal Revenue Service , που στο άκουσμά του μόνο τρέμουν όλοι, δεν υπάρχουν επιχειρήσεις ?? ή θεωρείς ότι πρέπει όλοι να φοροδιαφεύγουν a priori για να έχουν μια επιχείρηση στην Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πει. Αν ήμουν δικτάτορας για μια μέρα το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να ξυλώσω το όνομα "Παπανδρέου" από δρόμους, πλατείες, ιδρύματα οτιδήποτε και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις και για άλλα ονόματα.

Όλα τα ξένα εκτός φιλελλήνων. ;)

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Δίωρη συνέντευξη στο ΑΝΤΙ-ΝΤΠ.

Χωρίς δημοσιογραφάκια να τον κόβουν και να τον αφήνουν να μιλάει 3 και 5 λεπτά.

Ας το δούμε...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xA9nGRbibpQ&feature=channel_video_title]ΚΑΖΑΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΙΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΞΕΣΚΕΠΑΣΜΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΩΝ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα διαφωνίας Βαρουφάκη και Καζάκη για δραχμή,ευρώ ... ο Καζάκης δεν είπε ότι θα γυρίσουμε σε εθνικό νόμισμα και με ευκολία.Λέει ο άνθρωπος ότι θα γίνει,αλλά θα χρειαστεί κάποιος καιρός για να πάρουμε τα πάνω μας.

Ο καθένας πιστεύω το καταλαβαίνει ότι δε θα δει χρήμα αν είναι ΔΥ για μήνες και ότι θα πρέπει να καλλιεργήσουμε και καμιά ντομάτα στο κηπάκι,θα ανάψουμε και καμιά ξυλόσομπα για λίγο.Δε χρειάζεται να μας το πουν....

Απλά διαλέγεις τί θες.

Link to comment
Share on other sites

to ΑΕΠ είναι συνδεδεμένο με την αγορά ακινήτων και τις αντικειμενικές , για όσο ακόμα τους συμφέρει στο μαγείρεμα των στοιχείων θα παραμένουν ψευδός σταθερές οι τιμές

μετά βουτιά και άνοδος...

ανα περιοχή

η Τρόικα ούτε τα εργασιακά ζήτησε, οι βιομήχανοι τα αποφάσισαν αυτά πέρσι όταν κλήθηκαν σε prive συναντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Η χλιδή πριν από τον εφιάλτη του ΔΝΤ - NEWS247

μιας και μέσα δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο ως προς τη "χλιδή" στα ταξίδια, εγώ στέκομαι στο ότι όλα αυτά τα ταξίδια πληρώνονταν από τα μυστικά κονδύλια του Υπουργείου Εξωτερικών.

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς όλους που κάνετε πικρόχολα σχόλια για τις μίζες (aka προμήθειες), θα πρέπει να διαβάσετε τον παρακάτω νόμο, που τις καθιστά νόμιμες!

Νόμος- «πλυντήριο» για μίζες και προμήθειες σε νοσοκομεία

Link to comment
Share on other sites

To αρχικό άρθρο έψαχνα να το βρώ στο times αλλά πουθενα. Αν δεν δω το αρχικό άρθρο δεν δίνω σημασία μιας και το συγκεκριμένο site κάνει "υπερβάσεις" στις "μεταφράσεις" του.

Άσε που ένα χρόνο τώρα έχει "πρωτοσέλιδο" τον τίτλο "Χρηματιστήριο στις 500 μονάδες".

edit: εδώ το άρθρο http://www.nytimes.com/2011/11/20/opinion/sunday/douthat-conspiracies-coups-and-currencies.html?_r=2&scp=4&sq=Greece,%20Italy&st=cse

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

To αρχικό άρθρο έψαχνα να το βρώ στο times αλλά πουθενα. Αν δεν δω το αρχικό άρθρο δεν δίνω σημασία μιας και το συγκεκριμένο site κάνει "υπερβάσεις" στις "μεταφράσεις" του.

Άσε που ένα χρόνο τώρα έχει "πρωτοσέλιδο" τον τίτλο "Χρηματιστήριο στις 500 μονάδες".

edit: εδώ το άρθρο http://www.nytimes.com/2011/11/20/opinion/sunday/douthat-conspiracies-coups-and-currencies.html?_r=2&scp=4&sq=Greece,%20Italy&st=cse

το άρθρο των NYT http://www.nytimes.com/2011/11/20/opinion/sunday/douthat-conspiracies-coups-and-currencies.html?_r=2&scp=4&sq=Greece,%20Italy&st=cse

τα σχόλια δικά σου :)

edit : άργησα :)

Link to comment
Share on other sites

kathimerini.gr - Αποζημίωση δικηγόρου για ηθική βλάβη από τη συμπεριφορά τράπεζας

οσοι εχετε τρεξιματα με τις τραπεζες τσεκαρετε κι αυτο...δικηγορος οφειλε σε τραπεζα,εξοφλησε και οταν η τραπεζα του ξαναζητησε απο λαθος να πλερωσει,εκανε αγωγη αποζημιωσης,κερδισε και πηρε 2.000 ευρα.

Εγω βεβαια θα τους αφηνα να προχωρησουν σε διαταγη πληρωμης και ενα βημα πριν τον πλειστηριασμο θα τους εκανα μηνυση για αποπειρα απατης ενωπιον δικαστηριου...

βεβαια το συμβαν εγινε το 2002 και η αποφαση βγηκε προχθες....

Link to comment
Share on other sites

Εγω βεβαια θα τους αφηνα να προχωρησουν σε διαταγη πληρωμης και ενα βημα πριν τον πλειστηριασμο θα τους εκανα μηνυση για αποπειρα απατης ενωπιον δικαστηριου...
Sorry για το offtopic αλλά δικηγόρο θα κάνω την κόρη μου :p
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.