Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Η ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ...ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΤΕ!!!!

δείτε το οπωσδήποτε βίντεο που πρέπει να δουν όλοι η Έλληνες .

θα πάρετε πολλές απαντήσεις για ποιο λόγο συμβαίνουν αυτά στην χώρα μας , και οχι μονο .

ΔΙΑΔΟΣΤΕΤΟ

Έγινε επεξεργασία από jcb.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετα την Ισπανια και τα σαπάκια της ερχεται η Πορτογαλια

Συγκεκριμένα, σε ανακοίνωσή του προς το χρηματιστήριο, το υπουργείο Οικονομικών της Πορτογαλίας ανακοίνωσε ότι θα χορηγήσει 1,65 δισ. ευρώ στην κρατική Caixa Geral de Depositos, περί τα 3,5 δισ. ευρώ στην Banco Comercial Portugues και 1,5 δισ. ευρώ στην Banco BPI.

sauce

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] [MENTION=23]DJD[/MENTION]

μηπως να αλλαξει ο τιτλος σε Χρεοκοπια της Νοτίου Ευρώπης; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Lagarde: Η Ελλάδα να παραδειγματιστεί από τη Λετονία - Capital.gr

H Lagarde ζωγραφίζει.

*στην Λετονία μετανάστευσε το 10%-12% του εργ. δυναμικου και εχει 15% ανεργία ΜΕΤΑ τα μέτρα. Αρα η κ. LaGaffe ζητάει να μεταναστυσουν 400.000-500.000 άνεργοι, οι υπολοιποι που θα μεινουν να ψωμολυσσανε για να βγει το "προγραμμα".

Ρε δεν πα να *μπιπ* λεω εγω, να δεις τι θα γινει με την Ισπανια που σου καταρρεει...

Edit: Εξελίξεις εντος της ημερας. Οι υπ. οικ. του G7 εχουν εκτακτη τηλεφωνικη συσκεψη σε μιση ωρα (11:00 GMT)

ick0t.png

Edit 2: Σχεδιαγραμμα του euro με το που ειπώθηκε οτι η Ισπανια σκαει

HLt2Q.png

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

Πολυ περιθωριο εδωσε. Η Ισπανια σκαει...χθες. Πλεον δεν εχει μεινει περιθωριο για ελιγμους. Ειτε αποφασίζεται στην ΕΕ ενα ειδους συνολικης διασωσης του euro ειτε bye bye euro

Edit: http://uk.reuters.com/article/2012/06/05/uk-eurozone-canada-idUKBRE8530OA20120605

H Ισπανια ουσιαστικα ειναι πλεον εκτος αγορών κεφαλαιου.

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα περιμενουμε την Πορτογαλια? Και μετα...?

EDIT: Τι παιζει με αυτο? Maintenance - Bank of Canada

Μετα παιζει Ιταλια

Αυτο που εβαλες ειναι το επιτοκιο δανεισμου των τραπεζων απο την Κεντρικη Τραπεζα του Καναδά

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχω πεθανει στα γελια...

Στα 7,6 δισ. ευρώ αυξήθηκε το έλλειμμα το α΄ τετράμηνο

Το πρωτογενές έλλειμμα, ωστόσο, περιορίστηκε δραστικά σε 18 εκατ. ευρώ, από 1,48 δισ. ευρώ στο α’ τετράμηνο του 2011.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στις δαπάνες για τόκους που αυγάτισαν στα 7,4 δισ. ευρώ από 3,8 δισ. ευρώ πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

παρτε 1 ακομα που ειναι ολα τα λεφτα

Τα ανεκδοτα ειναι διπλα...

[MENTION=14120]narta[/MENTION]

δεν εχω δει ειδησεις και δεν εχω ιδεα απο οικονομικα, τι σημαινουν αυτα για την Ισπανια; "δυστυχως επτωχευσαμε" η την παλευουν ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Τα ανεκδοτα ειναι διπλα...

[MENTION=14120]narta[/MENTION]

δεν εχω δει ειδησεις και δεν εχω ιδεα απο οικονομικα, τι σημαινουν αυτα για την Ισπανια; "δυστυχως επτωχευσαμε" η την παλευουν ακομα?

Προσπαθει να μην καταρρευσει ο τραπεζικος τομέας. Αν καταρρευσει παμε για πεσετα. Γιατι τα πεντοχιλιαρα δεν ειναι πεσετάκια θα τραγουδαμ σε λιγο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τα οικονομικά δεν είναι νομικά

τιτανοτεραστια διαπιστωση, και ειναι ακριβως το νοημα της εποχης μας

Οικονομικα συμφερει να βιαζω καθε μερα μια ρουμανα και να της δινω 5 ευρω τον μηνα για να μην λιμοκτονησει

Νομικα αυτο λεγεται βιασμος, καταχρηση σε ασελγεια κλπ και προτεινεται το μοντελο του γαμου ,οπου θα δινω 5.000 τον μηνα αλλα θα ζει και η μπιατς σαν ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.