Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

:p[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]....θες να μου δώσεις τα νούμερα σου να το περάσω τάκα τάκα από το εργαλείο να στο στείλω πεσκέσι με ταχυδρομικό περιστέρι;:upside::p

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

συμφωνώ ...δεν είμαι συριζαίος...όπως ο narta και πολύ άλλοι είμαι αριστερός κοινωνικά, δεξιός στα οικονομικά (μόνο την ταμπέλα του σοσιαλιστή μη μου κοτσάρετε...βγάζω σπυριά...άλλωστε όπως είπε ο Άκης στην βουλή"...είμαστε και σοσιαλιστές! πιστεύω όλοι συμφωνείται επ'αυτού;...) αλλά πάνω απόλα είμαι άνθρωπος...και η κρίση αυτή είναι ανθρωπιστική...είναι έλλειψη αξιών και ηθικής στις ηγεσίες των λαών και στην πολιτική από την άκρα αριστερά ως την άκρα δεξιά...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό δεν στέλνουν ακόμα τα εκκαθαριστικά:hehe:

Αν κάνεις μια βόλτα από taxisnet (έχει ανοίξει και μας περιμένει) θα σου λυθούν αυτοστιγμεί όλα τα εκλογικά διλήμματα. Ομιλώ εκ πείρας.

Link to comment
Share on other sites

Η Μεγάλη και Ενωμένη Ευρώπη καλά τραβάει.

Έχουνε βαλθεί οι λαμάκες να την κάνουνε αυτοί την 2η παγκόσμια κρίση...

Και αυτό το μαμιοευρώ σας, κάντε κάτι ρε να ανέβει αρκετά, θέλω να κάνω € -> $ :(

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ ...δεν είμαι συριζαίος...όπως ο narta και πολύ άλλοι είμαι αριστερός κοινωνικά, δεξιός στα οικονομικά (μόνο την ταμπέλα του σοσιαλιστή μη μου κοτσάρετε...βγάζω σπυριά...άλλωστε όπως είπε ο Άκης στην βουλή"...είμαστε και σοσιαλιστές! πιστεύω όλοι συμφωνείται επ'αυτού;...) αλλά πάνω απόλα είμαι άνθρωπος...και η κρίση αυτή είναι ανθρωπιστική...είναι έλλειψη αξιών και ηθικής στις ηγεσίες των λαών και στην πολιτική από την άκρα αριστερά ως την άκρα δεξιά...

Δεν είπα ότι είσαι Συριζαίος. Πολλοί που ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι ΣΥΡΙΖΑ. Ψηφίζουν τον ΣΥΡΙΖΑ απλά και μόνο για να εξαφανιστούν οι άλλοι.

Από εκεί και πέρα νομίζω ο περισσότερος κόσμος αυτό που ζητάει είναι ένα κοινωνικό κράτος πακέτο με οικονομική ανάπτυξη. Όχι το ένα εις βάρος του άλλου.

Απλά προσωπικά δεν περιμένω από επαγγελματίες πολιτικούς που χασμουριόντουσαν 30 χρόνια στα αριστερά έδρανα δείχνονταν περίσσια ανοχή στους κεντροδεξιούς να μας σώσουν. Αν δεν είχε βρεθεί και ο Τσίπρας θα συνέχιζαν να χασμουριόνται, άλλα 30 χρόνια και να νομιμοποιούν με την ανυπαρξία τους τους κεντροδεξιούς ενοίκους της βουλής. Βρέθηκε ο Τσίπρας τους ξύπνησε απότομα και αυτοί με την τσίμπλα στο μάτι ξεστομίζουν ότι λαϊκίστικο όνειρο αφήσαν στην μέση για να χαϊδέψουν αυτιά, ασχέτως αν αυτό που θα πουν θα προκαλέσει αναστάτωση ή αν αρκεί ή αν εφαρμόζεται ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ότι θυμούνται χαίρονται κυριολεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τον νομό ( State ) υπάρχει είτε δεν υπάρχει φορολόγηση στα τρόφιμα ( υλικά ).

Δεν είναι σε όλους τους νομούς αφορολόγητη η βόλτα σου στο supermarket ( βεβαίως και εκεί που φορολογούνται δεν πιάνουνε κατά διάνοια τα Ελληνικά τερτίπια, άντε ο πιο ακριβός νομός να φορολογεί τα υλικά για διατροφή στο 6% ).

Φορολογήσιμα ή μη, το θέμα είναι η τιμή.

Όταν στο Ft. Lauderdale ( Florida ) παίρνεις 4 λίτρα φρέσκο γάλα με 2.5-2.9$ ανάλογα από το πιο σουπερμάρκετ ψωνίζεις, ποσώς σε ενδιαφέρει εσένα αν φορολογείται το σούπερμαρκετ για αυτή την πώληση ή όχι.

Αν φτάσει ποτέ τα 1.7$ το λίτρο, τότε μπορείς κάλιστα να αρχίσεις να μπινελικώνεις :p

Εδώ π.χ. μπορείτε να δείτε το φορολογικό σύστημα ενός από τους πιο ακριβούς νομούς της Αμερικής... California

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Που παλιά ψάχναμε ποιά είναι και δεν είναι ελληνικά προϊόντα, στο site αυτό υπάρχουν όλες οι ελληνικές εταιρείες και τα ελληνικά προϊόντα.

Greek Products, Made in Greece, Greek Exporters, Greek Companies

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα βιντεακια με τιτλο "ΣΟΚ, ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", προσωπικα τα προσπερναω χωρις να τα ανοιξω καν. Τοσο δυσκολο ειναι να γραψουν ενα τιτλο με, ξερω γω, ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ???

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα βιντεακια με τιτλο "ΣΟΚ, ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", προσωπικα τα προσπερναω χωρις να τα ανοιξω καν. Τοσο δυσκολο ειναι να γραψουν ενα τιτλο με, ξερω γω, ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ???

+oo

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ότι άλλαξε τον τίτλο με μια μπούρδα καφενείου.

Το θέμα είναι ότι εμμέσως παρεμβαίνει στην δουλειά του δημιουργού.

Η φωνή του Άρη Χατζηστεφάνου είναι χαρακτηριστική

Εδώ το πρωτότυπο από γνωστό φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

μολις ξεπωληθουν και ολες οι σημαντικες μοναδες της ΔΕΗ ποσο σιγουρος ειμαι οτι θα γινει ΥΠΕΡ κερδοφορα ΠΟΣΟ?

και μολις γινουν και 1-2 επενδυσεις πανω (2-3 μιζες απο κανα 2 τσοχατζοπουλους) θα γινει απο τις περισσοτερες κερδοφορες εταιριες στην Ευρωπη.

Οι ελληνες δημοσιογραφοι στο θεμα ΟΤΕ ΟΣΕ ΔΕΗ επαιξαν παιζουν τελεια τον ρολο τους.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί Φίλοι

Είμαι ο μηνυτής της παραπάνω μήνυσης και θα ήμουν ευγνώμων εάν είχα την γνώμη -αλλά και την βοήθεια- εγκύρων νομικών, δεδομένου ότι συνέταξα την μήνυση μόνος μου. Επίσης μπορείτε να δηλώσετε πολιτική

αγωγή, ή αφού μου γνωστοποιήσετε το όνομά σας και την διεύθυνσή σας, να σας δηλώσω εγώ ως μάρτυρες.

Τέλος για τους λόγους που αναφέρω στην μήνυσή μου, σας καλώ να στείλετε e-mails στην εξής διεύθυνση http://www.presidency.gr/contact.htm

του Προέδρου της Δημοκρατίας ζητώντας του να μην υπογράψει τα σχετικά Προεδρικά Διατάγματα για την

εφαρμογή του "προδοτικού" νόμου 3845/2010 ("Μνημόνιο" με την Τρόικα) μέχρι τουλάχιστον να κριθεί η μήνυσήξ μου κι όχι μόνο. Το e-mail μου είναι: epivetta@otenet.gr και το τηλέφωνό μου είναι: 22210-62743 (μην διστάζετε να μου τηλεφωνήσετε).

Ευχαριστώ.

Δρ. Δημ. Αντωνίου PhD, FRCS, PhilA(Oxford), Xειρουργός

Και επειδή έχει και ο καιρός γυρίσματα: "Πλην των περιπτώσεων που έχουν γίνει γνωστές, κάτι πήρε το αυτί μου για κάποιο γιατρό Αντωνίου(εκείνον που έκανε τάχα την μήνυση εναντίον των 300 βουλευτών)που ζητά απ'οτι μου είπανε θέση Διοικητού στο Νοσοκομείο Χαλκίδος ή στην Αθήνα (σ.σ. από την ΝΔ για να προσχωρήσει)"

ΕΝΑΣ "ΙΟΥΔΑΣ" ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΑΡΑΚΗ...

You-Got-Served-youve-been-service-of-process.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.