Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Οι οποίες πληρώνονται με κρατικό χρήμα μικρέ Βούδα!

Έλα τώρα μικρέ μου τρομολάγνε!

Δεν έπιασε το κόλπο σας, γιόρτασε το τώρα γιατί από Δευτέρα θα κλαίς, ήδη φάγατε την πίτα συνεργασίας από τον ΤΣΥΡΙΖΑ.

Το καλό είναι ότι μπήκε η ΧΑ στην Βουλή, ξανά, έχετε να φάτε κλωτσοπατινάδα.... (γι'αυτό χαίρομαι επειδή το κανάλι της Βουλής θα πάει πρώτο στην τηλεθέαση, Κίνα και βλακείες!)

Οι οποίες πληρώνονται με κρατικό χρήμα μικρέ Βούδα!

Aφιερωμένο:

πιτσιρίκος | Από μακριά κι αγαπημένοι

πιτσιρίκος | Το μήνυμα των εκλογών

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ χρυσαυγίτη... γράφτηκες σε ένα τεχνολογικό forum για να postάρεις 16 φορές στα δύο πολιτικά threads! Τράτζικ!

Τρομολάγνε μου , ΧΑ και να διαβάζω pitsirikos.net???

Τράτζικ!!!!

Μήπως θα φας όμως καμιά φαπούλα από ΧΑ και αρχίζεις να μου φοβάσαι , μικρέ μου τραπεζικέ και ημιμαθή??

Το γιατί έκανα την εγγραφή μου, είναι δικό μου θέμα.

Άντε στην κρυψώνα σου τώρα:neo:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] δεν με απασχολεί τι ψηφίζεις στην δημοκρατική σου ζωή, αλλα εδώ έχουμε ολιγαρχία με δημοκρατικές εκλάμψεις και δεν επιτρέπω σε κανέναν να απειλεί με οποιονδήποτε τρόπο άλλα μέλη. Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν το συνεχίσεις θα σου στερηθεί η είσοδος. Πρόσεχε, γιατι τα πράγματα εδω μέσα δουλεύουν ΡΟΛΟΪ.

Link to comment
Share on other sites

@Typhonios δεν με απασχολεί τι ψηφίζεις στην δημοκρατική σου ζωή, αλλα εδώ έχουμε ολιγαρχία με δημοκρατικές εκλάμψεις και δεν επιτρέπω σε κανέναν να απειλεί με οποιονδήποτε τρόπο άλλα μέλη. Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν το συνεχίσεις θα σου στερηθεί η είσοδος. Πρόσεχε, γιατι τα πράγματα εδω μέσα δουλεύουν ΡΟΛΟΪ.

Δεν απείλησα κανέναν , ούτε και σκοπεύω.

Δεν είμαι οπαδός του τραμπουκισμού και της φάπας.

Διάβασες πουθενά στην ανάρτηση μου να απειλώ σε προσωπικό επίπεδο τον άλλο χρήστη.

Όχι.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση σου αλλά δεν απείλησα σε προσωπικό επίπεδο.

Μιας και υπάρχει ολιγαρχία με δημοκρατικές εκλάμψεις, νομίζω η απάντηση μου δεν μετράει ε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από φίλους που δεν ψήφισαν.

Ξέρετε, δεν έχουν οι φοιτητές ούτε και οι γονείς καλά καλά 30 και 40 ευρώ για να ψηφίζουν κάθε ενάμιση μήνα. Το λέω γιατί όποιος αναφέρει την αποχή, τους έχει για ηλίθιους, φραπεδάκηδες όλους. :yes2:

Υ.Γ: Υπολογίστε και τους αναρχικούς ή δεν ξέρω κι εγώ ποιούς άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε να βγάλουμε λογική και αποδεκτή την απόχη της τάξεως του ~40%?

Όλα έχουν λογική. Και αυτή έχει λογική, αν και δεν είναι σημαντικό να την αναλύσουμε, αφού διαφέρει από άτομο σε άτομο.

Το θέμα είναι πως και παράλογο να είναι για μερικούς, κάποιοι δεν έχουν τα λεφτά για να ξαναψηφίσουν στις επαναλληπτικές. Άλλοι δεν τα είχαν και για την 6η Μαϊου. Μια ακόμη φίλη μου πχ που σπουδάζει Αλεξανδρούπολη. Είναι 100 ευρώ το αεροπλάνο... (+ ότι έχουμε εξεταστική)

Αυτά δεν μου φαίνονται παράλογα.

Link to comment
Share on other sites

εκλογες μεσα στο καλοκαιρι,μεσα σε εξετασεις,μεσα σε εξεταστικη...

προσωπικα την 6/5 καθησα + 2 βδομαδες καλαματα και δεν αναιβηκα Κομοτηνη γιατι ενιωθα πως επρεπε να ψηφισω.

τωρα φυσικα και δε κατεβηκα, δεν εχω λεφτα για πεταμα...θελω 160 πα/ε-ελα..+οτι παρασκευη τελειωνω.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε που καταλήγουμε; Πέος έτσι κι αλλιώς. Είτε με Σαμαρά είτε με Τσίπρα. Αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε ας το απολαύσουμε. Μπράβο σε όσους είχαν και σε όσους θα έχουν τα @@ να αλλάξουν χώρα για να διεκδικήσουν ένα καλύτερο μέλλον για την προσωπική τους ζωή.

Ετοιμάστε βαλίτσες:

Ανακοινώθηκαν αυξήσεις σε μισθούς και συντάξεις στην Αλβανία :upside:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για 40% αποχή, πως να το κάνουμε...

Εγὠ σου λέω ότι υπάρχουν πολλές, αλλά δεν θα τις καταλάβεις γιατί το κρίνεις από άλλη σκοπιά.

Και αιτιολογίες και δικαιολογίες.

Για έναν αντεξουσιαστή/αναρχικό/αντισυστημικό η αποχή απλώς αιτιολογείται ή και όχι από 'σένα. Για 'κείνον και αιτιολογείται και δικαιολογείται.

(πως το βλέπει κανείς...) Έχω κι εγώ τις ενστάσεις μου πάνω σε πολλές δικαιολογίες τους, αλλά κατανοώ.

Η αποχή δεν απέκλινε και πολύ τα προηγούμενα χρόνια, κάτι που σημαίνει πως μερικοί δεν τυχαίνει να πίνουν φραπέ την ίδια μέρα τα τελευταία 10 χρόνια. Σου είπα... δεν θα το δικαιολογήσεις ποτέ, γιατί "έτσι πρέπει". Από ποιόν; Δε ξέρω... απ' το δημοκρατικότατo δημοκρατικό σύστημα; :)

%CE%A0%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A3%CE%A4%CE%91-2009-%CE%95%CE%9A%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%95%CE%A3.jpg

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.