Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Δεν το πιστεύω βρε παιδιά, δεν είναι δυνατόν να σε τιμωρούν για οτιδήποτε έχεις καταφέρει στη ζωή σου....

Ήδη φορολογείσαι για οτιδήποτε έχεις πετύχει.

Αν καταφέρεις να βρεις δουλειά, φορολογείσαι.

Αν καταφέρεις να αγοράσεις αυτοκίνητο, φορολογείσαι.

Αν καταφέρεις να φτιάξεις σπίτι φορολογείσαι.

Απλά το επεκτείνουν, αν ισχύει αυτό και στην περίπτωση που δεν έχεις πετύχει να βρεις δουλειά. Θα φορολογείσαι ως πτυχιούχος, ως άνεργος, ως ζωντανός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω βρε παιδιά, δεν είναι δυνατόν να σε τιμωρούν για οτιδήποτε έχεις καταφέρει στη ζωή σου....

Σκοπός του είναι η εξαφάνιση της αστικής τάξης και η αναδιακατανομή του πλούτου / γνώσης στις επονομαζόμενες ελίτ.

Δεν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας το γεγονός ότι δεν θέλουν να μορφώνεται ο λαός,σκλάβους θέλουν σε νέα ρωμαική γαλέρα.

Θα το καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

θα κάνουμε επανάσταση !!!

:hehe::hehe::hehe:

ούτε σε 400 χρόνια αυτή την φορά

όσοι είστε μικρά παιδιά και σπουδαγμένα (και μη) εγκαταλείψτε

και αφήστε τους υπόλοιπους εδώ να γίνουμε επίσημα αποικία

να τελειώνουμε, να κλείσει και το thread, άντε βαρέθηκα.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν παιδεία αλλά η γνώση θα φορολογείται.

Είμαι της γνώμης πως αν ο κόσμος μετείχε πραγματικής παιδείας και όχι λήψης εξειδικευμένης γνώσης (που έχει μοναδικό σκοπό τη μετέπειτα επαγγελματική αποκατάσταση), πολλοί απο αυτούς που αποφασίσαμε να αποφασίζουν για εμάς, σήμερα θα ήταν ανύπαρκτοι στην πολιτική. Δυστυχώς όμως η διαδικασία της αυτοβελτίωσης του καθενός είναι συνειδητή και επίπονη επιλογή, και ως τέτοια απορρίπτεται απο την πλειοψηφία.

Link to comment
Share on other sites

εχοντας γνωρισει σε ικανοποιητικο -θα ελεγα βαθμο- την νομικη επιστημη, αρχιζω και κατανοω γιατι γινεται αυτο...

Βλεποντας την συμβαση του PSI, την ανταλλαγη ομολογων , οδηγιες και κανονισμους της ΕΕ, φορολογικα νομοθετηματα, καταλαβαινω πως αυτοι που τα εγραψαν αυτα η ηταν εντελως ασχετοι στα νομικα η ηθελαν καποιον να μπερδεψουν.

Οπως και με τις συμπαθητικες ας πουμε γνωσεις μου παγιδευω χαλαρα αστυνομικους που πανε να με κοροιδεψουν , υπαλληλους εταιριων που πανε να εξαπατησουν. Η εξουσια χρειαζεται κανονες που ειναι προσβασιμοι ΜΟΝΟ σε αυτη.

Γιατι το να ξερεις κατι καλα, ενοχλει. Δεν ειναι για πολλους. Και αυτο πανε να απαγορευσουν, δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και με τις συμπαθητικες ας πουμε γνωσεις μου παγιδευω χαλαρα αστυνομικους που πανε να με κοροιδεψουν , υπαλληλους εταιριων που πανε να εξαπατησουν.

Μόνο ο τεχνικός σας, σας κάνει ότι θέλει :p

Γιατι το να ξερεις κατι καλα, ενοχλει. Δεν ειναι για πολλους. Και αυτο πανε να απαγορευσουν, δυστυχως.

Σε αυτό φοβάμαι ότι έχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Δεν μπορείς να δίνεις 500 ευρώ σε πτυχιούχο και να είναι ικανοποιημένος, από την μία. Από την άλλη δεν θέλεις και πολύ ανταγωνισμό για τους δικούς σου απογόνους που θα κληρονομήσουν την θέση σου στο κοινοβούλιο. Και καλό είναι ο κόσμος να πιστεύει ότι του λες χωρίς να μπορεί να το πολύ ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτή η είδηση είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Το ότι παραιτήθηκε του μισθού του ο Παπούλιας, μπορεί να συνεχίζει να ισχύει. Απλά τώρα κατατέθηκε και τροπολογία που παίρνει μπάλα όλους τους προηγούμενους προέδρους που προφανώς συνεχίζουν να λαμβάνουν χορηγίες (25 συντάξεις, χορηγίες, χρηματοδοτήσεις, δώρα, βοηθήματα, αναδρομικά, μπόνους, extra - δεν :suicide2: καλύτερα να γλυτώσουμε ένα κάρο λεφτά?), αλλά και όλους τους επόμενους. Προφανώς μια τροπολογία είναι να ξανά αλλάξει αυτό (και να πάρουν ότι χάσουν τώρα αναδρομικά και με τόκους), αλλά για την ώρα αυτή η κίνηση είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

απλά υπάρχει ο κίνδυνος να πει ΟΚ αφού μου τον μειώσατε τώρα τον μισθό, δώστε τα μου τώρα...αναδρομικά φυσικά...

καλά έκαναν πάντως καθώς δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχει ο Πρόεδρος. Μόνο για θεσμικό όργανο μου κάνει (εκδηλώσεις, πάρτυ, επετείους κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

ροσβολές κατά του Προέδρου της Δημοκρατίας

Αρθρο 168.

1. Οποιος βιαιοπραγεί κατά του προσώπου του Προέδρου της

Δημοκρατίας ή εκείνου που ασκεί την προεδρική εξουσία τιμωρείται με

Κάθειρξη.

2. Οποιος προσβάλλει την τιμή του Προέδρου της Δημοκρατίας ή

εκείνου που ασκεί την προεδρική εξουσία ή τον δυσφημεί δημόσια ή όταν

είναι παρών τιμωρείται με Φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών.

3.Το αξιόποινο των εγκλημάτων των παραγράφων 1 και 2

παραγράφεται μετά έξι μήνες.

προσεχετε τι λετε...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη...ειλικρινά άλλη φορά θα σέβομαι τους Γερμανοτσολιάδες και τους "επαναστάτες".

Λέω να του στείλω και μία Pizza Antonio συστημένη!!

Αρχηγε μου , μια συμβουλη σου δινω για να μην περασεις το βραδυ σου σε ριγε περιβαλλον...

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXAXAXAAX

Θα φορολογούν και το... πτυχίο

http://gr.news.yahoo.com/θα-φορολογούν-και-το-πτυχίο-125639903--finance.html

Αυτό δεν είναι απλά ένα ακόμα μέτρο, κακό ή καλό

(λέω και καλό, γιατί μερικοί πιστεύουν ότι τα μέτρα που παίρνονται, ή έστω μερικά από αυτά είναι προς όφελος της Ελλάδας και των ίδιων και τους σέβομαι)

αυτό είναι απλά είναι test - πείραμα μέρος του συνολικότερου που γίνεται στην Ελλάδα

Η Ελλάδα ανήκει στην κορφή της λίστας του κόσμου σε ποσοστό ανέργων (χωρίς κόμμα εδώ) ΜΕ πτυχίο

Αν περάσει το μέτρο αυτό χαλαρά, το test θα οδηγήσει αυτομάτως στο συμπέρασμα οτι η Ελλαδα θα ειναι και

στην κορφή της λίστας ανέργων, ηλίθιων ΜΕ πτυχίο.

Είναι περισσότερο ένα απλό test ηλιθιότητας με άλλα λόγια, που θα μας κατατάξει σε κάποιες διεθνής λίστες

για ερευνητικούς και στατιστικούς λόγους

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε μου , μια συμβουλη σου δινω για να μην περασεις το βραδυ σου σε ριγε περιβαλλον...

Μακάρι να του τα έλεγα και αυτοπροσώπως αλλά τον έχουν ζώσει τα στρουμφάκια, σαν κουρούνα.

Ο απαθέστατος και μακράν βαθιάς επίκυψης Πρόεδρος της Λησταρχείας από καταβολές ιδρύσεως του Ελληνικού Κράτους.

Ακόμη και ο μάπας Σαρτζετάκης χαρακτηρίζεται ως κουραμπιές σε σύγκριση με τούτον εδώ.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη φορολογία στα πτυχία, πρόκειται για μαϊμού είδηση.

Στην Ημερησία και σε άλλες online εφημερίδες λένε ότι εξετάζουν τον φόρο αυτόν, μαιμού έλεγαν και για τα εξαήμερα και τα 13ώρα και τώρα τα έχουν στο τραπέζι του Προκρούστη.

Link από την Ναυτεμπορική, έτσι για να το εμπεδώσουμε

http://www.naftemporiki.gr/finance/story?id=2226638

* η ειδικότητα και οι επιστημονικοί τίτλοι,

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Άσ' τες τις γνωστές εφημερίδες να λένε. 90% των ειδήσεων σήμερα αναφέρονται σε "ενδεχόμενα" και θεωρίες, πολλές είναι και φτιαχτές. Δεν είναι καινούριο το πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άσ' τες τις γνωστές εφημερίδες να λένε. 90% των ειδήσεων σήμερα αναφέρονται σε "ενδεχόμενα" και θεωρίες, πολλές είναι και φτιαχτές. Δεν είναι καινούριο το πρόβλημα αυτό.

Ο φόρος αυτός αναφέρεται και θα συμπεριλαμβάνεται στο νέο φορολογικό σύστημα,είναι γνωστό από την υπογραφή του Μνημονίου Νο2, φόρος ο οποίος θα επιβληθεί και θα επιβαρύνει 1εκ.ελεύθερους επαγγελματίες

Link ,ξανά, της "Ν":

Υπουργείο Οικονομικών: Θεσπίζονται επαγγελματικά τεκμήρια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.