Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ασχετα με το site, ειχα πιασει κουβεντα με μια Αργεντινη στο αεροδρομιο του Ντουμπαι και δεν μιλουσε με τα καλυτερα λογια για την κυρα-Χριστινα. Οχι σε φαση αποφασεων οικονομικων και spreads αλλα σε φαση απλα "το νερο μας ειναι ακριβοτερο και το ρευμα μας ειναι ακριβοτερο κλπ κλπ"

Εχουν κι αυτοι πολλα χρονια μιζας και ρεμουλας για να μπορεσουν να τα αποτιναξουν με ενα "τιμιο" ηγετη. Ακομα πιο δυσκολο μεσα απο ενα σαπιο συστημα να προκυψει ξαφνικα καποιος που να ειναι αθωα περιστερα.

Στο αρθρο τωρα.

Σταματησα να διαβαζω οταν πηγα την παραγραφο "Κωμικοτραγικες καταστασεις". Πρεπει να προσπαθησε πολυ ο καραγκιοζης για να γυρισει καθενα απο αυτα που αναφερει, εναντιον της Αργεντινης και της κυρα-Χριστινας.

Και στην τελικη, οταν πας κοντρα στην Αμερικη ή τελος παντων οταν κανεις κατι που την κανεις να "στραφει εναντιον σου και να προσφυγει στον (τσιρακι της) ΠΟΕ" εγω θεωρω οτι κανεις κατι προς οφελος του λαου σου. Τοσο απλα...

Οποιος δεν το βλεπει αυτο, δεν ειναι τυφλος/χαζος ή κατι αλλο...

Αλλωστε 29% ψηφισαν ΤρελλΑντωνη(Λενιν) και 7% Κασιδιαρη! Υπαρχουν και συμπολιτες μας που ειναι σε χειροτερη κατασταση.

Συμφωνω παραυτα.

Το γεγονός οτι θελουμε να φυγει η παλαιά πολιτκή χολέρα, δεν σημαινει οτι αυτοι που θα εμφανιστουν αποκλειεται να ειναι χολερα επίσης, με προβιά σωτήρων. Προσωπικα θα προτιμούσα, νεα πρόσωπα (νεα=μη εμπλεκομενα στην πολιτκη ηδη και οχι ηλικιακα) που δεν εχουν τον παραμικρο δεσμο με το συστημα. Που οταν ο Χ μεγαλοεργολάβος παει και τους πει "παρε αυτο για να δωσεις εκεινο" να τον κανουν βουκινο χωρις δευτερη σκεψη. Που δεν φοβουνται να χασουν κεκτημενα αυφου δεν θα εχουν. Δεν θα εχουν πολιτικο κόστος.

Δεν θελω σωτηρες, θελω άτομα που θα σηκώσουν τα μανικια και θα βαλουν εμενα, εσενα, τον ανεργο μπροστα και μετα οτιδηποτε αλλο. Που θα εχουν το θράσος και το θαρρος να πουνε οτι οι Ελληνες θα μεινουν ζωντανοι και αξιοπρεπεις με οποιοδήποτε πολιτικο κοστος, εντος ή εκτος Ελλάδας. ΚΑι αν αυτο σημαινει λιγοτερες ανεσεις, λιγοτερες gpu και ιδιο επεξεργαστη για 3 χρόνια (για να μιλησουμε λιγο λαμπιτικα) ας ειναι. Δεν με καιει, ουτε θα επρεπε να καιει κανενα ανθρωπο ελληνα. Ισως καιει τα παιδια του Ψυχικου και της Κηφισιάς, αλλα αν τους καει, εγω τους γραφω στα @@ μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να αναρωτιέσαι αν κάποιοι "νέοι"? βουλευτές έχουν περάσει από το δημοτικό - έστω και απέξω - ή αν έχουν συναίσθηση του τι λένε.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=L9ZTbqPvFbk]Γ. Σταθάς (ΣΥΡΙΖΑ) 10/11/2012 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Και η μανα μου περιμενει εδω και 3,5 χρονια τα 45000Ε που δικαιουται που τελικα θα παρει κατω απο τα μισα (αν τα παρει) και ακομα δεν εχει παρει και καμποσα επιδοματα,αναδρομικα κτλ κτλ αλλα τους φορους στην ωρα πρεπει να τους πληρωνουμε αλλιως προστιμο!

Link to comment
Share on other sites

γτ νομίζεις ότι αυτοί θα τα πάρουν ολόκληρα? θα βγει μια όμορφη εγκύκλιος και θα τους το κόψουν (που πρέπει κιόλας για να μην υπάρχει κοινωνική αδικία)... τι να λέμε εδώ στην μητέρα μου για την αναπηρική έπρεπε να περιμένει 1,5 χρόνο (προ χρεοκοπίας)..τι να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνουν πολλά, λεφτά, από βουλευτική αποζημίωση και επιδόματα μέχρι διπλές συντάξεις. Όλοι εκεί μέσα επαγγελματίες χειροκροτητές είναι. Από τέρμα δεξιά μέχρι τέρμα αριστερά. Και αν κάποιοι αποφασίσουν να μην χειροκροτήσουν τον αρχηγό τους 99 στις 100 φορές είναι διότι καλοβλέπουν άλλη κομματική σημαία με περισσότερο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

200K πέρνει μόνο ο Γενικός Διευθυντής. Οι υπόλοιποι πέρνουν από 40-70Κ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις σύνταξη στα 65 (μόνο) στο δημόσιο. Παίρνεις οταν ΘΕΜΕΛΙΏΝΕΙΣ δικαίομα και αυτό γίνεται σε διάφορες ηλικίες, ανάλογα με το πόσα χρόνια είσαι ασφαλισμένος (πχ κάποιος πρωτο-ασφαλισμένος από τα 16 ή 18), αν είσαι μάνα με προστατευόμενα τέκνα (ανήλικα, φαντάροι κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ok [MENTION=1086]Hero[/MENTION] [MENTION=188]yanni[/MENTION] [MENTION=10676]Hydra[/MENTION] [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] [MENTION=7521]alexgk[/MENTION], γράφω εδώ για να μην επιβαρύνω και άλλο το "Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλον τον κόσμο".

Επειδή και εγώ έχω κουραστεί να λέω τα ίδια και τα ίδια, και υποθέτω και εσείς να διαβάζετε τα ίδια, ορίστε πρώτα τι είναι Λαϊκισμός και Δημαγωγία να δούμε αν συμφωνείτε μεταξύ σας πρώτα πρώτα, πείτε μου και εμένα κατα την γνώμη σας τι θα έπρεπε να κάνει η (αξιωματική) αντιπολίτευση γιατί μάλλον ο καθένας σας έχει μια διαφορετική ιδέα για αυτό, πείτε μου και ποιοι είναι οι σωστοί στόχοι, πείτε και τι ψηφίσατε αν θέλετε, όχι μόνο για να δω εσείς που είδατε αυτές τις αρετές που δεν βλέπετε στον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά και γιατί ο αντίλογος πρέπει να έχει τουλάχιστον 2 σημεία αναφοράς και τόσους μήνες έχει μόνο ένα, και τα ξαναλέμε μετά...

Link to comment
Share on other sites

Ok [MENTION=1086]Hero[/MENTION] [MENTION=188]yanni[/MENTION] [MENTION=10676]Hydra[/MENTION] [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] [MENTION=7521]alexgk[/MENTION], γράφω εδώ για να μην επιβαρύνω και άλλο το "Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλον τον κόσμο".

Επειδή και εγώ έχω κουραστεί να λέω τα ίδια και τα ίδια, και υποθέτω και εσείς να διαβάζετε τα ίδια, ορίστε πρώτα τι είναι Λαϊκισμός και Δημαγωγία να δούμε αν συμφωνείτε μεταξύ σας πρώτα πρώτα, πείτε μου και εμένα κατα την γνώμη σας τι θα έπρεπε να κάνει η (αξιωματική) αντιπολίτευση γιατί μάλλον ο καθένας σας έχει μια διαφορετική ιδέα για αυτό, πείτε μου και ποιοι είναι οι σωστοί στόχοι, πείτε και τι ψηφίσατε αν θέλετε, όχι μόνο για να δω εσείς που είδατε αυτές τις αρετές που δεν βλέπετε στον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά και γιατί ο αντίλογος πρέπει να έχει τουλάχιστον 2 σημεία αναφοράς και τόσους μήνες έχει μόνο ένα, και τα ξαναλέμε μετά...

Δεν νιώθω την ανάγκη να απολογηθώ επειδή λέω την άποψή μου και δεν θα απολογηθώ σε κάποιον που δυστυχώς έχει κομματικά γυαλιά. Όταν καταλάβεις ότι δεν είναι όλες οι απόψεις περασμένες με 3 χέρια κομματικό χρώμα τότε δεν θα ζητάς και εξηγήσεις. Και όταν ακούς διαφορετικές απόψεις διαφορετικών ανθρώπων είναι τουλάχιστον αφελές, αν όχι εσκεμμένο, το να ζητάς να συμφωνούν μεταξύ τους. Εκτός και αν νομίζεις ότι 10 άτομα θα έχουν τις ίδιες ακριβώς απόψεις λες και είναι πειθαρχημένα ρομποτάκια που διαβάζουν το ίδιο κομματικό πρόγραμμα. Αν περιμένεις να δεις διαφορές ώστε να πατήσεις πάνω σε αυτές "Εδώ δεν έχετε κοινή γραμμή" τότε κάτι έχεις καταλάβει ΠΟΛΥ λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.