Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Και όπως απάντησα στο ΓιαγκΤ και συμφώνησε μαζί μου, είναι πάρα πολύ δύσκολο για κάποιον να δηλώσει ότι δουλεύει στα ερωτηματολόγια της ΕΛΣΤΑΤ όταν δουλεύει μαύρα. Εσυ πχ θα το έκανες;

~sigh~

Σου μιλάω για τα ποσοστά που έβγαλαν οι έλεγχοι, τα οποία δεν ξέρω αν είχαν να κάνουν με την ΕΛΣΤΑΤ, αλλά τι έκαναν; Βρήκαν Χ εργαζόμενους σε μερικές επιχειρήσεις, και από τους ελέγχους προέκυψε ότι το 40% αυτών των εργαζομένων ηταν ανασφάλιστο.

Δεν πήραν τηλέφωνο να ρωτήσουν τι κάνουν, αλλά είδα ποιοι από τους εργαζομένους ήταν αδήλωτοι.

Άρα το ποσοστό που παρουσιάζεται, (όποιο και να είναι αυτό, αν δεν σου αρέσει το 40% κάνε το 30%) είναι επί των εργαζομένων (πάλι bold για να το καταλάβεις) και όχι επί των ανέργων.

Μα πως να μην αμφισβητήσω το συμπέρασμα που βγάζεις όταν ο ίδιος ο φορέας που έβγαλε την ανακοίνωση λέει ότι αυτή ακριβώς η ανακοίνωση δε μπορεί να εξάγει ασφαλή συμπεράσματα για τη μαύρη εργασία. Σου λέει ότι οι έλεγχοι γίνονται είτε σε ύποπτες επιχειρήσεις είτε μετά απο καταγγελία.

Ωραία, δεν είναι 40% (Ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί κάλλιστα να επικαλεστεί ότι τόσο είναι και στις υπόλοιπες επιχειρήσεις), πόσο να το κάνουμε για να απαντήσεις επό του θέματος? 30%? 20%?

Link to comment
Share on other sites

~sigh~

Σου μιλάω για τα ποσοστά που έβγαλαν οι έλεγχοι, τα οποία δεν ξέρω αν είχαν να κάνουν με την ΕΛΣΤΑΤ, αλλά τι έκαναν; Βρήκαν Χ εργαζόμενους σε μερικές επιχειρήσεις, και από τους ελέγχους προέκυψε ότι το 40% αυτών των εργαζομένων ηταν ανασφάλιστο.

Δεν πήραν τηλέφωνο να ρωτήσουν τι κάνουν, αλλά είδα ποιοι από τους εργαζομένους ήταν αδήλωτοι.

Άρα το ποσοστό που παρουσιάζεται, (όποιο και να είναι αυτό, αν δεν σου αρέσει το 40% κάνε το 30%) είναι επί των εργαζομένων (πάλι bold για να το καταλάβεις) και όχι επί των ανέργων.

Ωραία, δεν είναι 40% (Ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί κάλλιστα να επικαλεστεί ότι τόσο είναι και στις υπόλοιπες επιχειρήσεις), πόσο να το κάνουμε για να απαντήσεις επό του θέματος? 30%? 20%?

Τελευταία σου ευκαιρία. Αν συνεχίσεις να κάνεις τον βλάκα το σταματάω

Απο ΕΛΣΤΑΤ

Κατά το Β΄ Τρίµηνο του 2013 ο αριθµός των απασχολούµενων ανήλθε σε 3.632.184 άτοµα και των ανέργων σε 1.350.435.

Έρχεσαι εσύ και μου δίνεις αποτελέσματα ελέγχων που δίνει 40% παραβατικότητα.

Υπάρχει περίπτωση μέρος αυτών των εργαζομένων που τα παίρνουν μαύρα να συμπεριλαμβάνονται μέσα στους 3.6 εκ εργαζομένους; (Btw αυτή ήταν η ένσταση του Γιαγκ) Ελάχιστοι. Η ΕΛΣΤΑΤ βγάζει αυτά τα νούμερα με δειγματοληπτικό έλεγχο (η μεθοδολογία της είναι στο site της) με έρευνα απο σπίτι σε σπίτι. Κανένας άνθρωπος που έχει σώας τα φρένας δε θα έλεγε "ναι δουλεύω" όταν εργάζεται παράνομα.

Που σημαίνει ότι αν υπάρχουν 40% αδήλωτοι εργαζόμενοι τότε με απλή αναγωγή έχουμε 2.2 εκ εργαζομένους που δε φαίνονται στο σύστημα.

Σου βγάζει νόημα; Έχουμε 0% ανεργία; Μακάρι αλλά προφανώς και όχι. 10%; Μια απο τα ίδια. Τι έγινε λοιπόν (που btw εδώ είναι το θέμα). Ότι το κόμμα το οποίο υπερασπίζεσαι αγαπητέ μου είναι τόσο σούργελο που πήρε τα αποτελέσματα ενός ελέγχου και το ανήγαγε σε γενικευμένο συμπέρασμα! Δεν κάθισε ΚΑΝ να αναλογιστεί αν αυτή η δήλωση συμφωνεί με την πραγματικότητα. Και αναρωτιέμαι. Αν ο ΣΥΡΙΖΑ χρησιμοποιεί στις ανακοινώσεις και στην προτεινόμενη πολιτική του τόσο αβασάνιστα νούμερα, τότε πόσα άλλα απο τα νούμερα που παραθέτει κατα καιρούς είναι προιον παρόμοιας ανώτερης σκέψης;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σου ευκαιρία. Αν συνεχίσεις να κάνεις τον βλάκα το σταματάω

Απο ΕΛΣΤΑΤ

Κατά το Β΄ Τρίµηνο του 2013 ο αριθµός των απασχολούµενων ανήλθε σε 3.632.184 άτοµα και των ανέργων σε 1.350.435.

Έρχεσαι εσύ και μου δίνεις αποτελέσματα ελέγχων που δίνει 40% παραβατικότητα.

Υπάρχει περίπτωση μέρος αυτών των εργαζομένων που τα παίρνουν μαύρα να συμπεριλαμβάνονται μέσα στους 3.6 εκ εργαζομένους; (Btw αυτή ήταν η ένσταση του Γιαγκ) Ελάχιστοι. Η ΕΛΣΤΑΤ βγάζει αυτά τα νούμερα με δειγματοληπτικό έλεγχο (η μεθοδολογία της είναι στο site της) με έρευνα απο σπίτι σε σπίτι. Κανένας άνθρωπος που έχει σώας τα φρένας δε θα έλεγε "ναι δουλεύω" όταν εργάζεται παράνομα.

Που σημαίνει ότι αν υπάρχουν 40% αδήλωτοι εργαζόμενοι τότε με απλή αναγωγή έχουμε 2.2 εκ εργαζομένους που δε φαίνονται στο σύστημα.

Σου βγάζει νόημα; Έχουμε 0% ανεργία; Μακάρι αλλά προφανώς και όχι. 10%; Μια απο τα ίδια. Τι έγινε λοιπόν (που btw εδώ είναι το θέμα). Ότι το κόμμα το οποίο υπερασπίζεσαι αγαπητέ μου είναι τόσο σούργελο που πήρε τα αποτελέσματα ενός ελέγχου και το ανήγαγε σε γενικευμένο συμπέρασμα! Δεν κάθισε ΚΑΝ να αναλογιστεί αν αυτή η δήλωση συμφωνεί με την πραγματικότητα. Και αναρωτιέμαι. Αν ο ΣΥΡΙΖΑ χρησιμοποιεί στις ανακοινώσεις και στην προτεινόμενη πολιτική του τόσο αβασάνιστα νούμερα, τότε πόσα άλλα απο τα νούμερα που παραθέτει κατα καιρούς είναι προιον παρόμοιας ανώτερης σκέψης;

Κάπου εδώ η επιχειρηματολογηση στον διάλογο συνεχίζεται με: "και η ΝΔ έχει τον ταμηλο" ;)

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει ότι αν υπάρχουν 40% αδήλωτοι εργαζόμενοι τότε με απλή αναγωγή έχουμε 2.2 εκ εργαζομένους που δε φαίνονται στο σύστημα.

Εργάζομαι σε 3 δουλειές, οι 2 αδήλωτες. Άκυρο το επιχείρημά σου. Πάμε παρακάτω.

το κόμμα το οποίο υπερασπίζεσαι αγαπητέ μου είναι τόσο σούργελο που

αυξάνει καθημερινά την ανεργία, τους φόρους, ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ από αυτά που υποσχέθηκε προεκλογικά* (ω τι έκπληξη!), συνεχίζει να μας γ@μεί στη φορολογία και η ανάπτυξη τείνει στο μείον άπειρο.

*από το επίσημο site, για να μη μου πεις τίποτα για μοντάζ κι άλλες αηδίες.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σου ευκαιρία. Αν συνεχίσεις να κάνεις τον βλάκα το σταματάω

Απο ΕΛΣΤΑΤ

Κατά το Β΄ Τρίµηνο του 2013 ο αριθµός των απασχολούµενων ανήλθε σε 3.632.184 άτοµα και των ανέργων σε 1.350.435.

Έρχεσαι εσύ και μου δίνεις αποτελέσματα ελέγχων που δίνει 40% παραβατικότητα.

Υπάρχει περίπτωση μέρος αυτών των εργαζομένων που τα παίρνουν μαύρα να συμπεριλαμβάνονται μέσα στους 3.6 εκ εργαζομένους; (Btw αυτή ήταν η ένσταση του Γιαγκ) Ελάχιστοι. Η ΕΛΣΤΑΤ βγάζει αυτά τα νούμερα με δειγματοληπτικό έλεγχο (η μεθοδολογία της είναι στο site της) με έρευνα απο σπίτι σε σπίτι. Κανένας άνθρωπος που έχει σώας τα φρένας δε θα έλεγε "ναι δουλεύω" όταν εργάζεται παράνομα.

Που σημαίνει ότι αν υπάρχουν 40% αδήλωτοι εργαζόμενοι τότε με απλή αναγωγή έχουμε 2.2 εκ εργαζομένους που δε φαίνονται στο σύστημα.

Σου βγάζει νόημα; Έχουμε 0% ανεργία; Μακάρι αλλά προφανώς και όχι. 10%; Μια απο τα ίδια. Τι έγινε λοιπόν (που btw εδώ είναι το θέμα). Ότι το κόμμα το οποίο υπερασπίζεσαι αγαπητέ μου είναι τόσο σούργελο που πήρε τα αποτελέσματα ενός ελέγχου και το ανήγαγε σε γενικευμένο συμπέρασμα! Δεν κάθισε ΚΑΝ να αναλογιστεί αν αυτή η δήλωση συμφωνεί με την πραγματικότητα. Και αναρωτιέμαι. Αν ο ΣΥΡΙΖΑ χρησιμοποιεί στις ανακοινώσεις και στην προτεινόμενη πολιτική του τόσο αβασάνιστα νούμερα, τότε πόσα άλλα απο τα νούμερα που παραθέτει κατα καιρούς είναι προιον παρόμοιας ανώτερης σκέψης;

Άλλος κάνει τον χαζό.

Λες ένα "ελάχιστοι" επειδή έτσι σου ήρθε, και αν δεν ειναι "ελάχιστοι" και ειναι "οι μισοί", γιατί εμενα έτσι μου ήρθε να σου πω, τι θα απαντήσεις;

Εσύ είπες

Ερώτηση. Αν ο τΣΥΡΙΖΑ θεωρεί ότι η αδήλωτη εργασία είναι στο 40% τότε στην πραγματικότητα η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα στην Ευρώπη με 0% πραγματική ανεργία;
, θεωρώντας ότι είναι 40% επί των ανέργων, και εδώ και 2 σελίδες προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι αναφορές σε ποσοστά επί των εργαζομένων. και όχι επί των ανέργων.

Σου έδειξα από που μπορεί να πήρε ο ΣΥΡΙΖΑ το ποσό, δεν σου αρέσει? ΟΚ, δεκτό, αλλά δεν μπορείς να μην δέχεσαι ότι δεν υπάρχει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό επί των εργαζομένων. Εσύ το έχεις μηδενίσει το ποσοστό, όλα καλά τα κάνει η κυβέρνηση, και λες ότι εγώ έχω θράσος!

Όσο για την μακροσκελή αναφορά σου στο πόσο λάθος είναι ο ΣΥΡΙΖΑ και οι αριθμοί που δίνει (που δεν τους έβγαλε από το μυαλό του) κτλ.

1) Ο Πρωθυπουργός, στήριξε προ 2 ετών τον τραπεζίτη που μας έβαλε στην ΟΝΕ με λάθος στοιχεία.

2) Ο ίδιος άνθρωπος, υποστήριξε, βασικά υποσχέθηκε σε συνέντευξη του πριν 1-2 μήνες, ότι όλη η χώρα θα έχει ασύρματο ιντερνετ σε 1 χρόνο, γιατί το έχει ψάξει και γίνεται!!

Αυτό είναι τεχνικά πολύ δύσκολο και οικονομικά ΑΔΥΝΑΤΟΝ να γίνει, και τολμάς να λες ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι αυτός που λέει αβίαστα αριθμούς σε ανακοινώσεις τύπου dogfight?

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να ρίξω ένα threadban στο Μυραλή και θα δεις για πότε στρώνουν οι ειδήσεις.

Δε θέλω να παρεμβω στο έργο σου και ούτε να το παίξω μεγαλοψυχος αλλά δεδομένου οτι δεν έβρισε αν κανεις αυτόν πρέπει να κανεις και εμένα.

Οι υπόλοιπες απαντήσεις αύριο. Πάω Κιαμο να μετρησω μαύρη εργασία.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εργάζομαι σε 3 δουλειές, οι 2 αδήλωτες. Άκυρο το επιχείρημά σου. Πάμε παρακάτω.

Αν δεν ήσουν τόσο βιαστικός στο "να την πεις" στον συνομιλητή σου, θα σκεφτόσουν ότι αν το επιχείρημα που έθεσες αντιπροσωπεύει (τουλάχιστον) την πλειοψηφία των εργαζομενων τότε δεν θα διαβάζαμε περί έλλειψη εργασίας/χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήσουν τόσο βιαστικός στο "να την πεις" στον συνομιλητή σου, θα σκεφτόσουν ότι αν το επιχείρημα που έθεσες αντιπροσωπεύει (τουλάχιστον) την πλειοψηφία των εργαζομενων τότε δεν θα διαβάζαμε περί έλλειψη εργασίας/χρημάτων

Δεν "τη λέω" σε κανένα. Απλά του έθεσα ένα απλό παράδειγμα που καταρρίπτει το δικό του επιχείρημα και τον παιδικό τρόπο που αναλύει τη στατιστική.

Όσον αφορά στην έλλειψη εργασίας/χρημάτων, είναι άτοπο αυτό που λες, γιατί στο σπίτι μας βγάζουμε λιγότερα από όσα το 2009, με πολλαπλάσια έξοδα (φόρους ως επί το πλείστον) κι εγώ αναγκάζομαι να εργάζομαι 15-18 ώρες την ημέρα και τα ΣΚ για να κρατάω αυτό το εισόδημα. Οπότε, έχω και μειωμένο εισόδημα, άρα καλά κάνω και μιλάω για έλλειψη χρημάτων, και γυναίκα άνεργη, έλλειψη εργασίας, και φυσικά άθλιες συνθήκες αφού με 3 δουλειές βγάζω λιγότερα από όσα έβγαζα από την πρώτη μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν "τη λέω" σε κανένα. Απλά του έθεσα ένα απλό παράδειγμα που καταρρίπτει το δικό του επιχείρημα και τον παιδικό τρόπο που αναλύει τη στατιστική.

Όσον αφορά στην έλλειψη εργασίας/χρημάτων, είναι άτοπο αυτό που λες, γιατί στο σπίτι μας βγάζουμε λιγότερα από όσα το 2009, με πολλαπλάσια έξοδα (φόρους ως επί το πλείστον) κι εγώ αναγκάζομαι να εργάζομαι 15-18 ώρες την ημέρα και τα ΣΚ για να κρατάω αυτό το εισόδημα. Οπότε, έχω και μειωμένο εισόδημα, άρα καλά κάνω και μιλάω για έλλειψη χρημάτων, και γυναίκα άνεργη, έλλειψη εργασίας, και φυσικά άθλιες συνθήκες αφού με 3 δουλειές βγάζω λιγότερα από όσα έβγαζα από την πρώτη μόνο.

Δεν γίνεται με 1 + 2 μαύρες εργασίες να ισχυρίζεσαι ότι υπάρχει έλλειψη εργασίας. Αυτά τα δυο δεν πάνε μαζί και δεν γίνεται να γραφεις ότι το ~40% αποτελεί ποσοστό επί τον ανεργων. Αφενός γιατί έχει απαντηθεί στα προηγούμενα posts (άρα το επιχείρημα σου αυτό-ακυρώνεται), αφετέρου ότι έστω κι έτσι να είναι (υποθετικά πάντα μιας και ήσουν απόλυτος) τότε μιλάμε για κλέψιμο εργασίας από τους ανεργους (σημείωση: άνεργοι, όχι άεργοι).

Από την άλλη, με βάση την θέση σου (κάνοντας 3 δουλειές) αναφέρεσαι σε "έλλειψη χρημάτων". Το ότι κάποια από αυτές που κανεις δεν αξίζουν τον χρόνο σου (αυτό συμπεραίνω) μπορώ να το δεκτώ. Λες επίσης ότι φταίει η πολιτική ηγεσία. Και αυτό μπορώ μέχρι ένα σημείο να το δεχτώ. Εμμέσως όμως στηρίζεις την τσαπατσούλικη δήλωση του σύριζα. E, ψήφιζε σύριζα για να σου κάνει αργότερα μια τσαπατσούλικη οικονομική πολιτική που αλλα θα λένε, αλλα θα εννοούν κι αλλα θα κάνουν. Και το καλύτερο, θα κάθεσαι να ψάχνεις τι ψεύτικες υποσχέσεις έδωσε η άλλη πλευρά.

Παρεπιπτόντως αν θεωρείς ότι ο παραπάνω τρόπος ανάλυσης τις στατιστικής ήταν παιδικός, τότε μπορείς με τον ορθό τρόπο να μας πεις ποιο ποσοστό φοροδιαφυγής αντιστοιχεί στον άνθρωπο ατομικά?

Link to comment
Share on other sites

...και δεν γίνεται να γραφεις ότι το ~40% αποτελεί ποσοστό επί τον ανεργων.

Που ακριβώς έγραψα εγώ κάτι τέτοιο;

Εμμέσως όμως στηρίζεις την τσαπατσούλικη δήλωση του σύριζα.

Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

Παρεπιπτόντως αν θεωρείς ότι ο παραπάνω τρόπος ανάλυσης τις στατιστικής ήταν παιδικός, τότε μπορείς με τον ορθό τρόπο να μας πεις ποιο ποσοστό φοροδιαφυγής αντιστοιχεί στον άνθρωπο ατομικά?

Άτοπο επίσης. Η Στατιστική είναι επιστήμη του κλάδου των μαθηματικών, δεν είναι δημοσκόπηση του Λάμπη για το αν έχουμε Intel/AMD. Σε τέτοιας κλίμακας δημοσκοπήσεις τα αυθαίρετα συμπεράσματα και οι απλοϊκές γενικεύσεις έχουν θέση σε κάποιο κανάλι και μόνο για λόγους εντυπωσιασμού.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος κάνει τον χαζό.

Λες ένα "ελάχιστοι" επειδή έτσι σου ήρθε, και αν δεν ειναι "ελάχιστοι" και ειναι "οι μισοί", γιατί εμενα έτσι μου ήρθε να σου πω, τι θα απαντήσεις;

Εσύ είπες , θεωρώντας ότι είναι 40% επί των ανέργων, και εδώ και 2 σελίδες προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι αναφορές σε ποσοστά επί των εργαζομένων. και όχι επί των ανέργων.

Σου έδειξα από που μπορεί να πήρε ο ΣΥΡΙΖΑ το ποσό, δεν σου αρέσει? ΟΚ, δεκτό, αλλά δεν μπορείς να μην δέχεσαι ότι δεν υπάρχει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό επί των εργαζομένων. Εσύ το έχεις μηδενίσει το ποσοστό, όλα καλά τα κάνει η κυβέρνηση, και λες ότι εγώ έχω θράσος!

Όσο για την μακροσκελή αναφορά σου στο πόσο λάθος είναι ο ΣΥΡΙΖΑ και οι αριθμοί που δίνει (που δεν τους έβγαλε από το μυαλό του) κτλ.

1) Ο Πρωθυπουργός, στήριξε προ 2 ετών τον τραπεζίτη που μας έβαλε στην ΟΝΕ με λάθος στοιχεία.

2) Ο ίδιος άνθρωπος, υποστήριξε, βασικά υποσχέθηκε σε συνέντευξη του πριν 1-2 μήνες, ότι όλη η χώρα θα έχει ασύρματο ιντερνετ σε 1 χρόνο, γιατί το έχει ψάξει και γίνεται!!

Αυτό είναι τεχνικά πολύ δύσκολο και οικονομικά ΑΔΥΝΑΤΟΝ να γίνει, και τολμάς να λες ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι αυτός που λέει αβίαστα αριθμούς σε ανακοινώσεις τύπου dogfight?

Στο ΣΥΡΙΖΑ έχετε πάρει διαζύγιο με τα μαθηματικά εκτός απο τη λογική;

Επι των εργαζομένων λοιπόν.

Πάμε

Παραβατικότητα 40%

Στους 10 εργαζομένους οι 6 δηλωμένοι οι 4 αδήλωτοι. Αναλογία 3 προς 2.

Αν κανείς δεν είχε δηλώσει στην ΕΛΣΤΑΤ ότι δουλεύει τότε θα είχαμε στα 3.6 εκ εργαζομένων άλλα 2.4εκ εργαζομένων. Υπεραπασχόληση.

Αν όπως λες οι μισοί απο αυτούς που δουλεύουν μαύρα το ανέφεραν αν τους καθόταν ερωτηματολόγιο απο την ΕΛΣΤΑΤ τότε στους 10 εργαζομένους έχουμε 6 κανονικούς, 2 μαύρα και μόκο στην ΕΛΣΤΑΤ και 2 μαύρα που το δηλώνουν αν ερωτηθούν. Αναλογία εργαζομένων προς μαύρα και αδήλωτα 4 προς 1. Άρα στα 3,6 εξ εργαζομένων έχουμε άλλους 900 χιλιάδες που δεν τους πιάνουν οι μετρήσεις ανεργίας. Άρα έχουμε 3,6εκ και 900 χιλιάδες = 4,5εκ εργαζομένων και 450 χιλιάδες ανέργων δλδ ποσοστό ανεργίας κάτω του 10%.

Μου τσαπουνάς εδώ και δυο ημέρες μια καραμέλα επι εργαζομένων. Τα δεδομένα σου είναι συγκεκριμένα. 3.6εκ εργαζόμενοι, 1,35εκ άνεργοι. 40% μαύρη εργασία με τους μισούς απο αυτούς να μην το δηλώνουν στην ΕΛΣΤΑΤ αν το ερωτηθούν. Βγάλε μου εσύ πραγματικό ποσοστό ανέργων.

Για να μην κουράζεσαι απλά να σου πω ότι για να έχει οποιαδήποτε επαφή με την πραγματικότητα το νούμερο του 40% τότε θα πρέπει όλοι όσοι εργάζονται μαύρα να το δηλώνουν και στην ΕΛΣΤΑΤ αν ερωτηθούν. Εντάξει προκειμένου να μη παραδεχτείς ότι τα τζιμάνια σου είπαν παπαριά μπορείς κάλλιστα εσύ ισχυριστείς και μια άλλη, αλλά δε θα κάτσω να συζητήσω το αυτονόητο.

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] Ποιος βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα σε αυτό το θέμα μπορείς να μου πεις; Εδώ και τρεις σελίδες λέω ότι στοχευμένοι έλεγχοι δε μπορούν να έχουν το χαρακτήρα έρευνας. Αν πάει ένας οργανισμός υγείας και κάνει έρευνα στον Κορυδαλλό και βγάλει πχ 40% των κρατουμένων εθισμένων στα ναρκωτικά, τότε μπορούμε να υποθέσουμε ότι 40% των Ελλήνων είναι με μια σύριγγα στο χέρι;

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

. Εντάξει προκειμένου να μη παραδεχτείς ότι τα τζιμάνια σου είπαν παπαριά μπορείς κάλλιστα εσύ ισχυριστείς και μια άλλη, αλλά δε θα κάτσω να συζητήσω το αυτονόητο.

Οκ, παραδίνομαι, νίκησες, δεν υπάρχει μαυρη εργασία στην Ελλάδα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ λέει ότι να'ναι.

Περιμένω σε 11 μήνες, να έχω WiFi και ιντερνετ σε ποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας και να βρίσκομαι γιατί η ΝΔ δεν λέει ψέματα/ανακρίβειες κτλ.

Αν δεν έχω ιντερνετ να δούμε τι θα λες :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ, παραδίνομαι, νίκησες, δεν υπάρχει μαυρη εργασία στην Ελλάδα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ λέει ότι να'ναι.

Περιμένω σε 11 μήνες, να έχω WiFi και ιντερνετ σε ποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας και να βρίσκομαι γιατί η ΝΔ δεν λέει ψέματα/ανακρίβειες κτλ.

Αν δεν έχω ιντερνετ να δούμε τι θα λες :p

Δώσε

Τσάμικο - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα που εξευτέλισε τον Βρούτση (βίντεο) :: left.gr

«Δε σας δέχομαι σαν υπουργό μου. Θεωρείται ότι νομιμοποιείστε με την πολιτική την οποία κάνετε; Έχετε λαϊκή εντολή για αυτό που κάνετε; Είναι ντροπή σας και εσάς και της κυβέρνησης και όλων όσων συνυπογράφετε τις αποφάσεις της τρόικα», είπε η γυναίκα στον Γιάννη Βρούτση για να κλείσει την τοποθέτηση λέγοντας «Ντροπή και αίσχος. Δεν θέλω απάντηση από την μεριά σας». «Ντροπή και αίσχος γιατί τα άτομα με αναπηρία έχουν μεγαλύτερο φιλότιμο και περηφάνεια από εσάς που στέκεστε εκεί με το γκατζετάκι σας, το οποίο αξίζει περισσότερο από το μηνιάτικο της κυρίας που προσπαθεί να συντηρήσει μια οικογένεια». - See more at: Η γυναίκα που εξευτέλισε τον Βρούτση (βίντεο) :: left.gr
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ: Επιλεκτικό “Κούρεμα” στα θαλασσοδάνεια των ΜΜ”Ε”!

Τώρα που τα ποσά των οφειλών τους είναι ιλιγγιώδη, με πρόσχημα την “επανεκκίνηση” της οικονομίας, θα επιχειρήσουν να κουρέψουν τα δάνεια των ΜΜ”Ε” ώστε να επιτύχουν δύο πράγματα:

1. Τον απολυτο, πλήρη έλεγχο εμπρός στον όλεθρο που έρχεται.

2. Την επιβίωση των συγκεκριμένων καθεστωτικών διαύλων, κατά τα πρότυπα που έγινε στην κατοχή ή την δικτατορία.

Με το χρήμα των φορολογουμενων βεβαίως, αφού αυτό είναι το μόνο ρευστό (ανακεφαλαιοποιημένο ή μη) που υπάρχει στις τράπεζες. Ενδέχεται μάλιστα αυτή η επαίσχυντη κίνηση να είναι η τελευταία του Στουρνάρα που μετά θα “θυσιαστεί” για να αναχαιτισθούν οι αντιδράσεις, χωρίς όμως να αντιστραφεί αυτή η δόλια υπεξαίρεση δημόσιου πλούτου.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τους γουστάρω κάτι τέτοιους τίτλους. Σαν τον άλλον. "Ο Φοιτητής που τάπωσε τους πολιτικούς". Με τον 28χρονο φοιτητή του ΤΕΙ λογιστικής που το μόνο λογαριασμό που δεν αράδιασε είναι πόσα χρόνια χρειάζεται το χρυσό μου για κάθε εξάμηνο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.