Jump to content



Οι τιμες ...τραβανε την ανηφορα


michalos

Recommended Posts

@aias

υπάρχει topic. εγω εκεί ξεκαπνίζω:yes4:

Πάντως οι αγορές από το εξωτερικό είναι μεν μια λύση, αλλά είναι τα άτιμα τα μεταφορικά στη μέση. Προσωπικά εχω προτιμήσει τη στάση αναμονής.

Όπως είπα όμως, γίνεται λόγος για αύξηση του Φ.Π.Α. Οι επιπτώσεις από την αύξηση της βενζίνης θα γίνονται ολο και πιο αισθητές, οπότε :

στάση αναμονής....των χειρότερων ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πω ποια είναι η λύση στις περιπτώσεις αυτές ε...?

Αποχή και όποιος αντέξει ή αγορές απ' έξω...

Το θέμα όμως είναι γιατί όλοι μαζί ταυτόχρονα...? :hmm:

:OT:

Πάντως παίδες, ετοιμαστείτε για μεγάλο γλέντι, τα επόμενα 2-3 χρόνια (μακάρι να είναι μόνο τόσα) γιατί θα ξεχάσουμε αυτά που ξέραμε... και το πλήγμα θα είναι μεγάλο, γιατί είχαμε μάθει στα πολλά, ενώ είμαστε για λίγα και δυστυχώς το να "χάνεις" είναι πολύ δύσκολο...

Ουτε αποχη παιζει.... ουτε αγορες απεξω..... πως αλλιως θα μαζεψουμε τις ρημαδες τις αποδειξεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφεύγουμε στο θέμα ήθελα να πω ότι τα αυστηρά οικονομικά μετρά που μας έχουν επιβληθεί από την Ε.Ε είναι επειδή επί εποχής Σιμιτη είχαμε δώσει ψεύτικα στοιχεία για να μπούμε στην Ο.Ν.Ε.

Τώρα μας πήραν χαμπάρι και τα μέτρα ειναι επειδή κοψανε τις επιχορηγήσεις μέχρι να έρθει η οικονομία μας σε ισορροπία.

Γιατί η ΕΕ δεν ήξερε τότε τα πραγματικά οικονομικά μας δεδομένα...? Εδώ ξέρουν τι σώβρακο φοράνε όλοι στην Βουλή, από το 1945 και μετά, δεν ξέρουν τα οικονομικά μας στοιχεία...? θέατρο είναι όλα αυτά για τα μάτια του κόσμου...

Link to comment
Share on other sites

<off topic>Κι εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω...άλλωστε τα ξεφτέρια στη βουλή, στη μάσα είναι ενωμένα... και κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει... χρόνια τώρα!<off topic>

Στο θέμα μας όμως, πιστεύω ότι αν δεν χρειάζεστε κάτι πραγματικά... άστε τους να πηγαίνουν τις τιμές όπου θέλουν... + skroutz is our friend!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.