Jump to content



Intel i7 930


kezm

Recommended Posts

Σήμερα έχουμε 24 Feb , τελικά πότε θα γίνει το launch ?

τπτ δεν ακούγετε, ούτε ανακοινώσεις... έλεος ποιά... και θέλουμε και

μερικοί να φτιάξουμε s1366 σύστημα... μην πάρουμε το παλιό 920...

Link to comment
Share on other sites

Aν θες να παρεις τωρα κατι τσιμα τον 920 χωρις δευτερη σκεψη. Αν θες οπωσδηποτε να φτιαξεις συστηματακι δεν νομιζω οτι θα απογοητευθεις με τον 920 αφου παιζει χαλαρα στα 4-4.2 για 24/7.

Αν παλι θες να περιμενεις δες και τους 6πηρυνους αναλογως και το μπατζετ σου φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Aν θες να παρεις τωρα κατι τσιμα τον 920 χωρις δευτερη σκεψη. Αν θες οπωσδηποτε να φτιαξεις συστηματακι δεν νομιζω οτι θα απογοητευθεις με τον 920 αφου παιζει χαλαρα στα 4-4.2 για 24/7.

Αν παλι θες να περιμενεις δες και τους 6πηρυνους αναλογως και το μπατζετ σου φυσικα!

+1

Ακριβώς όπως τα λέει ο csaris...

Link to comment
Share on other sites

καλα οι 6πυρινοι δεν εχουν καμια επαφη με το θεμα. Οποιος ενδιαφερεται για 920/930 σημαινει οτι δεν εχει τεραστιο budget...αρα 6πυρινος σε κανα χρονο και ΑΝ...

Στο θεμα 920 ή 930, οπως εχω γραψει και παλιοτερα, η διαφορα θα ιεναι ελαχιστη, περισσοτερο ειναι οτι με τον 930 παιρνεις πιο καινουριο μοντελο με οτι συνεπαγεται (καλυτερη μεταπωληση, εγγυημενα τελευταιο stepping κλπ) αλλα δεν ειναι σημαντικος λογος αν μπορεις να διαλεξεις σωστο κομματι και στον 920.

Οποτε πριν 1 μηνα ελεγα παρε 920....αλλα τωρα μιας και φτασαμε στην κυκλοφορια του 930 (28 φεβ. λενε....σε 4 μερες υποτιθεται) και θα εχει ακριβως την ιδια τιμη, ξερωγω....ας περιμενει οποιος θελει 1 εβδομαδα να παρει τον καινουριο...

Link to comment
Share on other sites

ε ... ναι αυτό λέω δεν το θέλω το σύστημα τώρα τώρα, εξάλου σε ένα με δύο μήνες θα στηθεί, απλά θέλω να πάρω κάποια κομμάτια πριν, περίεργη λογική ξέρω... αν και πολοί το κάνουν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο περιεργη λογικη, ειναι και ασυμφορη, γιατι με ελαχσιστες εξαιρεσεις (πχ μνημες μερικες φορες) οι τιμες παντα πανε προς τα κατω με τον καιρο, ενω εμφανιζονται και νεα προιοντα και πιθανον να το μετανιωσεις για κατι που πηρες σημερα αν βγει μεθαυριο κατι πιο συμφερον, και δεν εχεις κερδισει και τιποτα να το εχεις παλα να καθεται....

Φτιαξε το πλανο σου και αγορασε τελευταια στιγμη τα παντα, εκτος και αν θες καποαι συγκεκριμενα κομματια σε μεταχειρησμενα και βρεθει σημερα/αυριο η καλη ευκαιρια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.