Jump to content



140 & 120 mm fan


BloodMage

Recommended Posts

γιατι παρακαλω να μην παρουμε αυτον με τα στενά blades;

Γιατί όπως είπες ψάχνεις κάτι αθόρυβο. ο sharkoon με τα στενά blades είναι πιο θορυβώδης στα ίδια RPM.

εγω πηρα αυτον με τα φαρδια blades αλλα το συνδεσα σε controller γιατι οταν το συνδεα στο τροφοδοτικο δεν του εφτανε η ταση για να ξεκινισει το ανεμιστιρακι

Yep, αυτό συμβαίνει συχνά. Το κάθε τροφοδοτικό είναι ρυθμισμένο για τον συγκεκριμένο fan που έχει από την μάνα του, και συνήθως οι fan που βάζουν είναι υψηλής απόδοσης/θορύβου. Γιαυτό τα τροφοδοτικά ρίχνουν την τάση αρκετά σε καταστάσεις χαμηλής ισχύος ώστε ο fan τους να τρέχει αργά και να μην κάνει θόρυβο. Το τροφοδοτικό δεν μπορεί να καταλάβει ότι έχεις αλλάξει fan, οπότε συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο. Και αν ο aftermarket fan που βάζεις δεν ξεκινάει σε τάση από πολύ χαμηλά, τότε απλά δεν ξεκινάει σε αυτό το σενάριο. :T:

Link to comment
Share on other sites

Τα DB δηλωνουν ενταση ηχου και οχι χροια, εκτος και εαν κανω λαθος.

H Arctic Cooling κατα την γνωμη μου, βγαζει απο τους πιο λιγοτερο ενοχλητικους ανεμιστηρες, σε ξεφτιλα τιμες.Μην τρελενεστε για 1-2 db παραπανω, καθως απογοητευκα απο τους ακριβοπληρωμενους silenx extrema, οπου οι arctic cooling χαιδεθανε καλυτερα τα αυτια μου, παρα τις χειροτερες προδιαγραφες στα χαρτια.

Link to comment
Share on other sites

Noiseblocker NB-BlackSilent XK2 140mm - απλά κορυφαίος(και λίγο ακριβός)

Scythe Kaze Maru 1200rpm System Fan 140mm - επίσης πολύ καλός...

Αυτούς τους δυο τους έχω χρησιμοποιήσει γιαυτό και τους προτείνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.