Jump to content




labito

Recommended Posts

Γειας σας.Ειμαι φανατικος Gamer και θελω να αγορασω αλλη μια καρτα γραφικων για να κανω Crossfire.Ειμαι κατοχος μιας ASUS GT 240 1Gb DDR3.Και θα θελα να μαθω τι τροφοδοτικο θα χρειαστω γιαυτη την αλλαγη.Το συστημα μου ειναι:

**************

Motherboard:ASUS P5Q PRO TURBO

CPU:INTEL CORE 2 DUO E8500 3.16 GHz

HDD:WESTERN DIGITAL WD6400AADS 640GB SATA2

:WESTERN DIGITAL 250GB SATA2

RAM:2 x KINGSTON DDR2 2GB PC6400 (400MHZ)

Graphic card:ASUS GT 240 1Gb DDR3

PSU:ARCTIC POWER A-500CX 500W

Optical drives:SONY OPTIARC AD-7243S DVD-RW

:LG GH22NS40 SECURE DISC DVD REWRITER

**************

Ελπιζω να βοηθαει...:help1:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εσύ στην ουσία θες να κάνεις SLi. Είναι το αντίστοιχο Crossfire της Nvidia.

Το θέμα είναι ότι η GT240, δεν έχει θύρα για SLi bridge (σύνδεση γέφυρας με 2η κάρτα) , και νομίζω γενικά δεν υποστηρίζει SLi επείδη προοριζόταν από την Nvidia για low-perfomance κάρτα.

Γενικά έχω κάνει CrossFire me 2x4850 και το 600άρι μου τις σήκωσε άνετα.

Link to comment
Share on other sites

η καρτα σου ειναι nvidia.οποτε μπορεις να κανεις μονο sli.απο την αλλη η μητρικη σου υποστηριζει μονο crossfire οποτε ξεχνας και το sli.εγω προτεινω να πουλησεις αυτην την nvidia που εχεις τωρα και μετα να βαλεις και αλλα χρηματα και να παρεις μια αλλη καρτα που θα ειναι ιση με 2 gt240.θα σου προτεινα να πας σε ati ωστε να μπορεις στο μελλον να βαλεις και αλλη μια για παρεα διπλα της.:p.απο τροφοδοτικο 600-750watt

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας.Ειμαι φανατικος Gamer και θελω να αγορασω αλλη μια καρτα γραφικων για να κανω Crossfire.Ειμαι κατοχος μιας ASUS GT 240 1Gb DDR3.Και θα θελα να μαθω τι τροφοδοτικο θα χρειαστω γιαυτη την αλλαγη.Το συστημα μου ειναι:

**************

Motherboard:ASUS P5Q PRO TURBO

CPU:INTEL CORE 2 DUO E8500 3.16 GHz

HDD:WESTERN DIGITAL WD6400AADS 640GB SATA2

:WESTERN DIGITAL 250GB SATA2

RAM:2 x KINGSTON DDR2 2GB PC6400 (400MHZ)

Graphic card:ASUS GT 240 1Gb DDR3

PSU:ARCTIC POWER A-500CX 500W

Optical drives:SONY OPTIARC AD-7243S DVD-RW

:LG GH22NS40 SECURE DISC DVD REWRITER

**************

Ελπιζω να βοηθαει...:help1:

not an option...

Οικονομική και καλή λύση : Δώσε την GT240, βάλε μια 5770 για αρχή, και όταν πέσουν οι τιμές βάζεις μια 2η.

Με την 2η κάρτα το ξανασυζητάς για το PSU.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.