Jump to content



Να το πάρω ή να μην το πάρω? (HAF 932)


mhche

Recommended Posts

εγω παλι με την σειρα μου σου προτεινω

το lancool pc 62 το οποιο ειναι ενα lian li αλλα μεταλικο

το ειχα παρει απο πλαισιο 89 eyro δεω ξερω αν το εχει ακομα

και ειναι αψογο και το δουλευω στην υπογραφη μου με 2 χ4850

το δε airflow πραγματικα αψογο με 1χ14 μπροστα 1 χ12 πισω και 2χ14 πανω και

βαμενο μαυρο εσωτερικα υπαρχουν απειρα review ριχτου μια ματα δεν θα χασεις

Πολύ όμορφο το Lancool αλλά δε φτάνει το airflow του HAF ούτε για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Χωρίς να χρειάζεται να βγάλω το side fan εννοείται ε?

Ψήνομαι να το αγοράσω. Μου κάηκε η κάρτα γραφικών και πήρα μια full size 275 και κατέβασα 100.000 καντήλια μέχρι να την εγκαταστήσω στο midi tower μου. Αποφάσισα για full tower, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι η mega shadow δε θα με αναγκάσει να βγάλω το πλαϊνό fan του HAF 932

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν και θα ήταν καλύτερα να το άλλαζες με 4x120mm fans, για πολλούς λόγους.

1. Τα τέσσερα 120άρια αθόρυβα fans έχουνε καλύτερο δείκτη CFM

2. Τα τέσσερα 120άρια αθόρυβα fans είναι πιο αθόρυβα από τον τεράστιο πλαϊνό fan το οποίο εκτός των άλλων είναι πολύ βαρύ και λόγο βάρους πιέζει το πλαϊνό και συντονίζει πολλές φορές...

Στο δικό μου haf έχω βάλει 4x120mm στο πλαϊνό και 3x120mm στο ταβάνι του. Είναι πολύ πιο ήσυχο το pc σε σχέση με τα μαμίσια fans του αλλά και πιο κρύο.

Link to comment
Share on other sites

E εντάξει, το δέχομαι αυτό που λες. Έχουν όμως και επί πλέον κόστος 4 12άρια αθόρυβα και με καλό CFM, οπότε (μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι) λέω να μείνω προσωρινά με το μαμίσιο fan

Eυχαριστώ

Υ.γ. Να ρωτήσω. Από σκόνη πώς πάει το κουτί? Ρωτάω γιατί είναι meshed από παντού. (Όχι ότι και τα κλειστού τύπου κουτιά δε μαζεύουν σκόνη...)

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ. Να ρωτήσω. Από σκόνη πώς πάει το κουτί? Ρωτάω γιατί είναι meshed από παντού. (Όχι ότι και τα κλειστού τύπου κουτιά δε μαζεύουν σκόνη...)

Οταν δεν το χρησιμοποιω συνηθως το σκεπαζω. Προσωπικα το καθαριζω μια φορα καθε 1-2 μηνες ετσι χωρις να εχει κανει κρουστα η σκονη ή κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.