Jump to content



Για 5.1 ηχεία... μάλλον Creative Megaworks 550


XTCgr

Recommended Posts

Γεια σε όλους σας... έχω ψηθεί για ηχεία και λέω να αντικαταστήσω τα Philips DSS 370 που έχω με τα Creative Megaworks 550 μιας και ψάχνω για 5.1 ηχεία σε "ψιλοnormal" τιμή (μέχρι 300 euro). Γνώριζα ήδη για το πρόβλημα των 550 που αναφέρθηκε σε άλλο thread του forum αλλά δεν γνώριζα για την σειρά 650. Tα τελευταία που μπορώ να τα βρω? Μπορώ να αγοράσω απευθείας απο Infoquest? Στο "πλαίσιο" νομίζω οτι δεν τα έχουνε. Επισης για τα stands, από που αλλού μπορώ να αγοράσω (εκτός απο το "πλαίσιο" - σίγουρα δεν μπορούν να κρεμαστούν στον τοίχο?)

Τα 550 τα έχω βρει κοντά στα 260-270 euro στο e-shop και μάλλον θα αγοράσω και Audigy2 για να τα "οδηγήσει". Δυστυχώς έχω Abit NF7-S και τα Logitech 680 που πάνε κουτί με το Soundstorm είναι πανάκριβα!!!

κάτι τελευταίο.... τα καλώδια για τα ηχέια τι μήκος έχουν περίπου?

sorry για το long post!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ..... ξεκολλήστε ρεεεεε!!!!! Είμαι γραμμένος στα amdforums kai στο forum του neowin και στο forum της abit και του pctech και του adslgr...... τι πεππας και π@π@ριες μου λέτε! Vagouridi πες τίποτα ρε!

ξεκολλήστε ρεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

vagouridis is here live from Xanthi...xixixixix

Στο θεμα μας λοιπον εφοσον ειναι να παρεις audigy 2 παρε και την ΖΣ και παρε και 7.1 ηχεια.....οι διαφορες στα λεφτα ειναι μικρες.Απο την αλλη τα ακριβα 5.1 της Logi αυτα με τον ενσωματομενο αποδικοποιητη ειναι απλα υπεροχα.....

Συντροφοι μην μαλωνετε....

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις τα MegaWorks 5.1 550 σε καμία περίπτωση.

Τα 6.1 650 δεν τα φέρνει η Info-Quest (εισαγωγέας της Creative) , και από ότι θυμάμαι τα βρίσκεις μόνο στο Πλαίσιο.

Πάντως καλύτερα είναι να πάρεις μια Audigy 2 ZS ή την τελευταία κάρτα 7.1 της Terratec , και τα GigaWorks 7.1 S750.

--Υ.Γ. Δεν θα κόψετε τα σαχλαμαρίσματα επιτέλους?

--Υ.Γ. Αμαρτολέ - JiMk --> Για σοβαρευτείτε λιγάκι.

--Υ.Γ. Ποιό είναι το πρόβλημά σας τέλοσπαντων?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Μην πάρεις τα MegaWorks 5.1 550 σε καμία περίπτωση.

Τα 6.1 650 δεν τα φέρνει η Info-Quest (εισαγωγέας της Creative) , και από ότι θυμάμαι τα βρίσκεις μόνο στο Πλαίσιο.

Πάντως καλύτερα είναι να πάρεις μια Audigy 2 ZS ή την τελευταία κάρτα 7.1 της Terratec , και τα GigaWorks 7.1 S750.

--Υ.Γ. Δεν θα κόψετε τα σαχλαμαρίσματα επιτέλους?

--Υ.Γ. Αμαρτολέ - JiMk --> Για σοβαρευτείτε λιγάκι.

--Υ.Γ. Ποιό είναι το πρόβλημά σας τέλοσπαντων?

Χμ χμ δηλαδη το πλαισιο απο που περνει creative προιοντα?

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα μοντέλα ηχείων Creative τα φέρνει η Info-Quest , αλλά τα MegaWorks 6.1 650THX δεν τα φέρνει.

Αν θες τηλ στο 2109299200 και ρώτα τους.

Τώρα για το Πλαίσιο , δεν ξέρω από που φέρνει τα 6.1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.