Jump to content



Υπευθυνος τεχνικου τμηματος πλαισιου.Θεος.


μανος1980

Recommended Posts

Λοιπον με λιγα λογια.Εγω εχω δωσει sapphire 4870 με προβλημα.Μου δινει πισω connect 3d με μια τροφοδοσια στην μια μερα βγαζει προβλημα.Την αλλαζει μου δινει αλμπατρον.Καπου εκει παιρνω αναποδες.Του λεω αρχηγε αυτη εδω ειναι καρτα με κομμενες λειτουργιες το φανακι δουλευει φουλ στο 100 τις εκατο κοινως δεν εκμεταλευετε τον καταλυστ της ατι.

τεχνικος- Μα σας δωσαμε καρτα ιδιας αποδοσης.

εγω- Ναι ιδιας αποδοσης οχι ιδιας ποιοτητας.Δεν υλοποιει τον καταλυστ κοινως δεν ελενχετε το φαν.

Τεχνικος-Τον καταλυστ τον βγαζουν ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ.

Καπου εκει παιρνω αναποδες και ασχημες.

Τι λες ρε μεγαλε εσυ εισαι εντελως ασχετος ακους τι λες.

Τεχνικος-Υπεθυνος τεχνικος ειμαι

εγω-Ασχετος εισαι με αυτα που λες.

Τεχνικος -Δεν εχω ορεξη να τσακωθω

εχω εγω δεν πειραζει.

Επιμενει τον καταλυστ τον βγαζουν οι εταιριες υλοποιησης

Ε καπου εκει σαλταρω ρε φιλε του λεω εσυ εισαι εντελως ασχετος σηκω και φυγε τι κανεις εδω μεσα.

Καπου εκει μου απανταει σαν παιδακι ναι ενω εσεις ξερετε καλυτερα

Ε επειδη αρχιζω να παιρνω ασχημες αναποδες παιρνω την πατατα και φευγω για να μην εχουμε αλλα.Αποτελεσμα κανει σαν αεροπλανο δουλευει στο 100τις εκατο συνεχεια.

Να του χαιρεστε τους ******* που τους βαζετε και ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ.Απλα ελεος.:tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Συμφωνω με τους αποπανω . Τι σχεση εχει ο καταλυστ και κλπ που του ελεγες . Και το riva tuner ρυμιζει το φαν και το και το atitool και αλλα πολλα thirdparty. Με απλα Ελληνικα και με ηρεμο τονο οτι η καρτα που σου εδωσε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ και εχει κομμενα features , και το φαν της λειτουργει στο 100% μονιμα μιας και διαφερει απο τις υπολοιπες 4870 ( και απο την αρχικη δικη σου που το ρυθμιζε ) . Με φωνες και ασχετοσυνες και κλασικες μαγκιες του καλου Ελληνικες δεν βγαινει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους αποπανω . Τι σχεση εχει ο καταλυστ και κλπ που του ελεγες . Και το riva tuner ρυμιζει το φαν και το και το atitool και αλλα πολλα thirdparty. Με απλα Ελληνικα και με ηρεμο τονο οτι η καρτα που σου εδωσε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ και εχει κομμενα features , και το φαν της λειτουργει στο 100% μονιμα μιας και διαφερει απο τις υπολοιπες 4870 ( και απο την αρχικη δικη σου που το ρυθμιζε ) . Με φωνες και ασχετοσυνες και κλασικες μαγκιες του καλου Ελληνικες δεν βγαινει ακρη.

Του το ειπα απο την αρχη ρε μεγαλε ετσι οπως το γραφεις ακριβως η καρτα ειναι κομμενη υλοποιηση εχει κομμενα features σιγα μην καταλαβαινε αυτος τι του λεω εδω δεν ξερει ποιος βγαζει τον καταλυστ.Και ειναι υπευθυνος τεχνικου τμηματος δεν φωναξα στο τεχνικο.Επισης φιλε τσακωνα τι μου εσβησες το ασχετος?

Link to comment
Share on other sites

το σερβις του πλαισιου

ειναι ΑΨΟΓΟ,οσες φορες πηγα κατι με ΠΡΟΒΛΗΜΑ, μου το αλλαζαν κατευθειαν.

Τουλαχιστον οι τεχνικοι στο υποκαταστημα της Ευκαρπιας Θεσσαλονικης, ειναι αψογοι

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ,μιλαω προσωπικα για δικες μου εμπειριες.

Αν τους μιλησεις ευγενικα και οντος υπαρχει προβλημα θα στο αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Λαθος εκανες που ειπες αυτα τα πραγματα....Απλα πες του, η καρτα κανει θορυβο και δεν μπορω , θελω σαν την αλλη που ειχα παρει αθορυβη! Θα την ελεγχε εαν ηταν οκ, και θα σου την αλλαζε με κατι αλλο...αυτος μετα θα την πακεταρε για το επομενο θυμα!

Δεν νομιζω να σου χαλαγε χατιρι το service του πλαισιου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φουλ ευγενικος ημουνα στην αρχη μεχρι που ειδα οτι εκανε οτι δεν ακουει που του λεγα αδερφε θα μου παρει το αυτι αυτη η καρτα το φανακι δουλευει στο 100 και αυτος ηταν σε φαση ναι οκ σας δινω το χαρτι να παραλαβετε κοινως στα φρυδια του τι ελεγα.Ε οταν με γραφουν γινομαι και εγω αγενης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φουλ ευγενικος ημουνα στην αρχη μεχρι που ειδα οτι εκανε οτι δεν ακουει που του λεγα αδερφε θα μου παρει το αυτι αυτη η καρτα το φανακι δουλευει στο 100 και αυτος ηταν σε φαση ναι οκ σας δινω το χαρτι να παραλαβετε κοινως στα φρυδια του τι ελεγα.Ε οταν με γραφουν γινομαι και εγω αγενης.

Ωραια πας στον υπευθυνο καταστηματος και κανεις επιστροφη της καρτας....θα μιλουσε αυτος με το service!!!

Link to comment
Share on other sites

Του το ειπα απο την αρχη ρε μεγαλε ετσι οπως το γραφεις ακριβως η καρτα ειναι κομμενη υλοποιηση εχει κομμενα features σιγα μην καταλαβαινε αυτος τι του λεω εδω δεν ξερει ποιος βγαζει τον καταλυστ.Και ειναι υπευθυνος τεχνικου τμηματος δεν φωναξα στο τεχνικο.Επισης φιλε τσακωνα τι μου εσβησες το ασχετος?

Βασικα οτι ναναι του ειπες . Και τον μπερδεψες κιολας ανακατευοντας τον καταλυστ . ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ επρεπε να του πεις οτι το φαν της μενει στο 100% καρφωμενο οτι και να κανεις . Κοινως κανει φασαρια και ακουγετε απο το σπιτι σου ως τον γειτονα. τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω .

Τι λες ρε μεγαλε εσυ εισαι εντελως ασχετος ακους τι λες.

Τεχνικος-Υπεθυνος τεχνικος ειμαι

εγω-Ασχετος εισαι με αυτα που λες.

Τεχνικος -Δεν εχω ορεξη να τσακωθω

εχω εγω δεν πειραζει. !!!!!!!!!!!!!

Επιμενει τον καταλυστ τον βγαζουν οι εταιριες υλοποιησης

Ε καπου εκει σαλταρω ρε φιλε του λεω εσυ εισαι εντελως ασχετος σηκω και φυγε τι κανεις εδω μεσα.

Καπου εκει μου απανταει σαν παιδακι ναι ενω εσεις ξερετε καλυτερα

-----------------------------------------------------------------------------------

Του λες τοσα και τοσα και συνεχιζει να σου απαντα στον πλυθηντικο!!!!

Εγω παντως στην θεση του θα σε ειχα σιχτιρισει πολυ νωριτερα . Δεν σε ξερω & δεν εχω προσωπικα μαζι σου αλλα του ειπες μπουρδες . Και αν ειχες καποιο δικιο το εχασες.

Πρεπει ομως να σου τα χωσει και εσενα ετσι καποιος στο περιβαλλον εργασιας σου καποια μερα ( αν δουλευεις - δεν ξερω ποσο χρονων εισαι ) για να δεις και την αλλη οψη . :)

Link to comment
Share on other sites

σε πιο πλαισιο εγινε αυτο ;

συμφωνω με τον Icy20

Ζαιμη.Παλια δεν ειχα κανενα προβλημα εκει ηταν αρκετα κουλ τα παιδια και μιλαγαμε κιολας.Τεσπα το αιμα μου ανεβηκε πιο πολυ στο κεφαλι γιατι πηγε να με τρελανει ας μου λεγε ξερεις αυτη μου δωσανε απο πανω και δεν ειναι στο χερι μου οχι να μου λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι.Ναι ρε παλικαρια δεν ειπα οτι μιλησα με τον καλυτερο τροπο και δεν εχω ξαναμιλησει ετσι σε υπαλληλο αλλα οταν του λες δεν ειναι ιδιας ποιοτητας και αυτος συνεχιζει στην φαση ναι οκ αυτη θα παρεις ε ελεος.

Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουν οι τεχνικοί δικό τους φόρουμ να μπαίνουν να γράφουν τα καθημερινά περιστατικά με τα μπινελίκια που ακούν κ να ξεχαρμανιάζουν?:to_pick_ones_nose3:

το θρεντ τί σκοπό έχει? δε βλέπω χρησιμότητα στην κοινότητα από ξεσπάσματα κ σκέτα κραξίματα...

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ηταν ο ΑΤΙμαν εκει να του λεγε ασχετος εισαι εσυ.Εσβησες κλειδια απο την registry ? :hehe:

περα απο την πλακα.Σε αυτες τις περιπτωσεις.

Λειτουργει η καρτα νορμαλ ;

οχι!

απλα πραγματα τοτε.Θελω αλλαγη.Τελος.

Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουν οι τεχνικοί δικό τους φόρουμ να μπαίνουν να γράφουν τα καθημερινά περιστατικά με τα μπινελίκια που ακούν κ να ξεχαρμανιάζουν?:to_pick_ones_nose3:

το θρεντ τί σκοπό έχει? δε βλέπω χρησιμότητα στην κοινότητα από ξεσπάσματα κ σκέτα κραξίματα...

Δεν εχει κανεναν σκοπο απλα ηθελα να το μοιραστω.Αμα καιγομουν τοσο για την καρτα θα ξαναπηγαινα εκει για δευτερο γυρο.Αμα θελετε σβηστε το κιολας δεν με νοιαζει ιδιαιτερα.Αthens 2004 ναι με εχουν βρισει και εμενα στο χωρο εργασιας και αντεδρασα πολυ ασχημα εγω εκει ημουν αν ηθελε ας απαντουσε δεν του ζητησα εγω να μου μιλησει στον πληθυντικο.Και στην τελικη αμα ειναι τοσο ασχετος να μην πεταει τετοιες ατακες και με τετοια σιγουρια αλλα οχι να του μιλας και ο αλλος να πακεταρει αυτο ειναι πιο ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

O ΑΤΙΜΑΝ ειναι απασχολημενος με την 6870 τωρα, αγορασε και τους νεους πυκνωτες και κανει τα modarismata της καρτας!!! :hehe:

Παντως φιλε λαθος συμπεριφορα! Βεβαια σε δικαιολογω μαλλον θα εισαι γενικα τσαντισμενος αυτη τη περιοδο ειναι και τα νεα μετρα της κυβερνησης ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουν οι τεχνικοί δικό τους φόρουμ να μπαίνουν να γράφουν τα καθημερινά περιστατικά με τα μπινελίκια που ακούν κ να ξεχαρμανιάζουν?:to_pick_ones_nose3:

το θρεντ τί σκοπό έχει? δε βλέπω χρησιμότητα στην κοινότητα από ξεσπάσματα κ σκέτα κραξίματα...

Eλα ντε.

Αφου στο τελος πηρε την καρτα που του εδωσαν ΑΚΑ θα καταληξει στο στοκ/ραφι/turboX b2O.

Δεν επρεπε να την παρει, να μιλησει ευγενικα και χωρις γραφικους τραμπουκισμους.

Να καταλαβουν μερικοι οτι τα παιδια πισω απο τον παγκο του Πλαισιο και του καθε Πλασιο υπαλληλοι των 700 ειναι και αυτοι.

Το thread απο δω και κατω θα γινει καταθεση εμπειριων απο μελη του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.