Jump to content


Υπευθυνος τεχνικου τμηματος πλαισιου.Θεος.


μανος1980

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
Νεφιλιμ το να αρπαχτεις λεκτικα εσυ με καποιον το θεωρεις τραμπουκισμο?Γιατι θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.

Κοιτα δεν ξερω αν αυτα που χεις γραψει ειναι 100% πραγματικη μεταφορα του διαλογου σας σε κειμενο αλλα τροπος για να μιλας σε υπαλληλο αυτος δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Νεφιλιμ το να αρπαχτεις λεκτικα εσυ με καποιον το θεωρεις τραμπουκισμο?Γιατι θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.

Κοιτα η σταση σου και αυτα που ειπες ηταν : τραμπουκισμος !

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν ησουν καθολου ευγενικός.:hm:

Απο την στιγμη που σου εδωσε ΙΔΙΑ καρτα ειναι καλυμενος νομικα ή οπως αλλιως θες.

Επισης δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει το καθε Bug καθε καρτας επειδη φερει τον Τιτλο Τεχνικος.Κοινως δεν ειναι υποχρεωμενος να ειναι με το F5 στα φορουμ..για να ξερει αυτα που ξερεις και εσυ.(??)

Στο κατω κατω αφου του το επαιξες γνωστης ..γιατι δεν ηξερες οτι αν κανεις ενα BIOS Flash στην καρτα σου με το FanFix του RBEditor ειναι ολα ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ξερω αν αυτα που χεις γραψει ειναι 100% πραγματικη μεταφορα του διαλογου σας σε κειμενο αλλα τροπος για να μιλας σε υπαλληλο αυτος δεν ειναι.

Φυσικα και δεν ειναι αλλα οταν του λες κατι και αυτος ειναι σε φαση δεν πα να λες αυτη θα παρεις ε οκ εχω και τα ορια μου.Τεσπα το νοημα ειναι μακρια απο αυτη την καρτα κανει σαν αεροπλανο απλα ημαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Σου το ξαναειπα...Παρε την καρτα με τη συσκευασια και πηγαινε την πχ στο athens heart , mall , συνταγμα, u choose...Στη ζαιμη και εμενα μου λεγανε κατι κουλα οτι και καλα ενα pin στο motherboard "γυαλιζει" περιεργα...χαχαχαχαχ Kαλως του λεω δωστη πισω...Την παω αλλου (εν προκειμενω στην κηφισια και αλλαχτηκε κανονικοτατα)

Link to comment
Share on other sites

Του το ειπα απο την αρχη ρε μεγαλε ετσι οπως το γραφεις ακριβως η καρτα ειναι κομμενη υλοποιηση εχει κομμενα features σιγα μην καταλαβαινε αυτος τι του λεω εδω δεν ξερει ποιος βγαζει τον καταλυστ.Και ειναι υπευθυνος τεχνικου τμηματος δεν φωναξα στο τεχνικο.Επισης φιλε τσακωνα τι μου εσβησες το ασχετος?

Σόρυ που επεμβαίνω αλλά επειδή όσες φορές χρειάστηκα rma ειδικά από το πλαίσο εξυπηρετήθηκα με τον καλύτερο τρόπο!!1ον γιατί δεν ζήτησες πιστωτικό και να αγόραζες μια της δικής σου αρεσκείας..και 2ον με ποιο δικαίωμα τον χαρακτηρίζεις???Αν λές τον άλλον άσχετο εσύ γίνεσαι 2 φορές πιο άσχετος αν προσπαθείς να τον πείσεις με αυτόν τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που επεμβαίνω αλλά επειδή όσες φορές χρειάστηκα rma ειδικά από το πλαίσο εξυπηρετήθηκα με τον καλύτερο τρόπο!!1ον γιατί δεν ζήτησες πιστωτικό και να αγόραζες μια της δικής σου αρεσκείας..και 2ον με ποιο δικαίωμα τον χαρακτηρίζεις???Αν λές τον άλλον άσχετο εσύ γίνεσαι 2 φορές πιο άσχετος αν προσπαθείς να τον πείσεις με αυτόν τον τρόπο...

Ναι και εγω μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα.Γιατι μιας και αν θυμασαι απο εσενα αγορασα την καρτα, το πιστωτικο που δινουνε δεν ξερω γιατι ακριβως κατι μου ελεγε για μια 2900xt ηταν 30 ευρω.Το ρωτησα μην φοβασαι.Για οτι αλλο θες με παιρνεις τηλ μην γινομαστε παιδακια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα.Γιατι μιας και αν θυμασαι απο εσενα αγορασα την καρτα, το πιστωτικο που δινουνε δεν ξερω γιατι ακριβως κατι μου ελεγε για μια 2900xt ηταν 30 ευρω.Το ρωτησα μην φοβασαι.Για οτι αλλο θες με παιρνεις τηλ μην γινομαστε παιδακια.

Όχι φυσικά κανένα πρόβλημα με σένα Μάνο..απλώς απορώ κι εγώ..Τηλ.μου το βραδάκι αν είναι να την πάμε στο ψυχικό που με εξυπηρετούνε κι εμένα..η κάρτα ήδη είχε γίνει rma από 2900ΧΤ αλλά τί ρόλο παίζει αυτό???Μιλάμε πιο μετά αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι μερικοί είναι προκατειλημμένοι με το θέμα service.

Έμενα η γνώμη μου είναι ότι όλα τα καταστήματα όπως το πλαίσιο δεν έχουν καλή πολιτική στο service και είναι θέμα σε τι άνθρωπο θα τύχει ο καθένας μας.

Οι μόνες εταιρίες που έχουν τέλειο service και έχω κάνει χρήση του είναι η LG, Logitech και Plextor. Βέβαια έχω ακούσει τα καλύτερα για Dell και Toshiba και σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία και γι' αυτό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, οι περισσότεροι σε αυτό το forum, έχουν περισσότερες γνώσεις από τον "μέσο" τεχνικό του κάθε καταστήματος. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι πρέπει να μειώνουμε τον άλλο. Πρέπει να δείχνουμε κατανόηση ακριβώς γιατί ξέρουμε τι γίνεται σε αυτό το χώρο.

Από την άλλη καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Σου εύχομαι καλή τύχη και προπαντώς ηρεμία. :)

Ίσως ένα thread-ακι με τις "καλύτερες" RMA ιστορίες θα έκανε για ενδιαφέρον ανάγνωσμα.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος εκανες που ειπες αυτα τα πραγματα....Απλα πες του, η καρτα κανει θορυβο και δεν μπορω , θελω σαν την αλλη που ειχα παρει αθορυβη! Θα την ελεγχε εαν ηταν οκ, και θα σου την αλλαζε με κατι αλλο...αυτος μετα θα την πακεταρε για το επομενο θυμα!

Δεν νομιζω να σου χαλαγε χατιρι το service του πλαισιου...

Έχω αλλάξει 3-4 ATI για αυτόν ακριβώς τον λόγω...Δεν φταίει το Πλαίσιο για αυτό αλλά η κάθε Connect 3d, Sapphire που δεν ενσωματώνουν ένα σύστημα ρύθμισεις στροφών του ανεμιστηρα στην κάρτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχει? Εισαι σιγουρος οτι ειναι χαλασμενες οι καρτες και οτι κατι δεν παει στραβα με το pc σου? Γιατι εχεις 3 στις 3 χαλασμενες... Το τροφοδοτικο σου την παλευει?

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχει? Εισαι σιγουρος οτι ειναι χαλασμενες οι καρτες και οτι κατι δεν παει στραβα με το pc σου? Γιατι εχεις 3 στις 3 χαλασμενες... Το τροφοδοτικο σου την παλευει?

Κατσε τωρα εκανα ενα φορματ για παν ενδεχομενο.Και ομως εχω μια 4650 για καβατζα που δουλευει ρολοι.Με πεταει εξω απο οτιδηποτε 3d application σε πεντε λεπτα το πολυ.Για καλο και για κακο εκανα ενα φορματ επειδη εχω αλλαξει τοσες καρτες και οδηγους μην παω για δευτερο γυρο αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θέλει και πολύ να τα πάρεις αμα μιλάς σε έναν υποτιθέμενο υπεύθυνο καταστήματος που δεν ξέρει τι κάνει ο catalist. Εμένα με πείραξε που έφυγες χωρίς εξυπηρέτηση, εκεί έπρεπε να κάτσεις να του ανοίξεις και τα μάτια μπας και ξεστραβωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.