Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εγω παντως παιδια με την GTX570 (900/1100) ΟΛΑ φουλ, εκτος HBAO που το εχω στο αμεσως μικροτερο και post antializing στο αμεσως μικροτερο παλι, εχω παρα πολυ καλα fps στην oparation metro (μιλαω παντα για το ΕΞΩ τμημα). Στην Caspian εχω πανω απο 30 σε καθε περιπτωση αλλα εχω την εντυπωση πως κατι τρεχει με την συγκεκριμενη πιστα. Βλεπω καποια σημεια (οταν ειμαι μακρια απο αυτα) να αναβοσβηνουν (drivers 100%),τα textures εχω την εντυπωση πως ειναι καπως διαφορετικα απο την metro (χειροτερα). Δεν ξερω κατα ποσο η συγκεκριμενη πιστα ηταν ετοιμη να βγει. Ισως το οτι ειναι 64αρα να εχει καποια σχεση οσο αφορα την αποδοση, αλλα και παλι κατι δεν μου κανει στα γραφικα.

στην μετρό ολα ultra 1680x1050 με AAX2 και HBAO ΟΝ, παιζω με ~60 fps αλλα και πάλι που και που κάνει κατι spikes. στην caspian παιδιά και όλα low να τα βάλω ειναι unplayble και πλεόν πιστεύω η δεν φτάνει η vram η πλέων ο q9650 δεν μπορεί με 64 ατομα.

edit: απο την αλλη beta ειναι δεν περιμένω να δουλεύει και σωστά το crossfire ώστε να έχω καλύτερα fps απο 6970...

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στο παιχνίδι συμβαίνουν τα απίστευτα.

Ήμουν gunner σε ελικόπτερο και μας έριξαν ρουκέτα, γύρισε ανάποδα και όπως έπεφτε βγήκα έξω και ξαφνικά βρέθηκα σε τρελό ύψος με το αλεξίπτωτο. Προσγειώθηκα στην κορυφή της κεραίας(βασικά ένα πάτωμα πιο κάτω) και άρχισα sniping.

Btw μπορείς να βάλεις και mobile spawnpoint εκεί...

Το αποτέλεσμα; πέτυχα έναν, headshot +481 marksman. Αυτό πρέπει να είναι και το max γιατί και την άλλη φορά τόσο μου έδωσε.

Βιντεάκι soon, είναι 960x540(gtp) όμως, δίοτι σε full size recording τα frames είναι ελάχιστα... πρέπει να βρω δεύτερο hard drive :p

Μπορεις να το κανεις συνεχεια αυτο. Πας πανω στην αντενα (εκει που σου δινει προσβαση, απο τις σκαλες), και με το που ανεβεις βαζεις ενα spawnpoint. Οταν θα ψοφησεις σε βγαζει λιγο πιο κατω απ'οπου δειχνεις εσυ...

Μετα απο ακαμια 10αρια κιλζ (ειναι λιγο δυσκολα απο τετοιο υψος btw) αρχισαν και με εκραζαν, οτι hackara κ ετσι : D

Link to comment
Share on other sites

στην caspian παίζοντας στα ultra 1920*1200, vram usage 1536MB:o

οταν λεώ εγω οτι και με 1680χ1050 στην caspian πρεπει να ειμαι vram limited...

edit: υπαρχει τροπος να δω πόση vram τρώω;

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

στην μετρό ολα ultra 1680x1050 με AAX2 και HBAO ΟΝ, παιζω με ~60 fps αλλα και πάλι που και που κάνει κατι spikes. στην caspian παιδιά και όλα low να τα βάλω ειναι unplayble και πλεόν πιστεύω η δεν φτάνει η vram η πλέων ο q9650 δεν μπορεί με 64 ατομα.

edit: απο την αλλη beta ειναι δεν περιμένω να δουλεύει και σωστά το crossfire ώστε να έχω καλύτερα fps απο 6970...

Προφανώς δεν δουλεύει σωστά το CF, με Q9650 είμαι κι εγώ και δεν έχω προβλήματα σε 64άρι.

ΥΓ.Επιτέλους "μύρισε" Battlefield με την Caspian!! :upside:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι; Ανεβαίνεις κλασεις για την πλακα ή ειναι η ιδεα μου; Εχω δει αρκετους 44αριδες. Ε και μεσα σε μια βδομαδα μου φαινεται καπως να φτασει καποιος 44 (στο BC2 ακομα 33 ειμαι μετα απο 6 μηνες) . Δηλαδη σε ενα μηνα αφου βγει θα ειμαστε ολοι 50; Ποιο το νοημα; :...:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι; Ανεβαίνεις κλασεις για την πλακα ή ειναι η ιδεα μου; Εχω δει αρκετους 44αριδες. Ε και μεσα σε μια βδομαδα μου φαινεται καπως να φτασει καποιος 44 (στο BC2 ακομα 33 ειμαι μετα απο 6 μηνες) . Δηλαδη σε ενα μηνα αφου βγει θα ειμαστε ολοι 50; Ποιο το νοημα; :...:

Βασικα το rank system θα ειναι διαφορετικο απο το BC2, δεν ειναι σιγουρο οτι θα πηγαινει μεχρι 50, αλλα οτι ανεβαινεις γρηγορα rank ειναι αληθεια.

Αν και απ'οτι διαβασα καπου ακομα το δουλευουν και μπορει να ειναι διαφορετικο στη τελικη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, στο BF2 έφτυνες αίμα να ανεβάσεις rank! Άσε που για να πάρεις τα ribbons και medals έπρεπε να κάνεις συμφωνία με τον διάβολο...

Μακαρι να κανουν κατι παρομοιο με BF2. Ισως στην Beta να ανεβαζεις πιο ευκολα rank για να ξεκλειδωνεις κ πιο ευκολα οπλα κλπ

και να μην σε φαει η βαρεμαρα σε ενα map αντε ενα δευτερο τωρα στο τελος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.