Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Δε νομίζω να είναι αυτές οι διαφορές πάντως. Σίγουρα είναι θέμα drivers. Ως συνήθως η nVidia έχει βγάλει πρώτη optimized, ενώ η ΑΤΙ μένει πίσω. Στo BFBC2 για παράδειγμα η 6970 είναι περίπου στα ίδια με την 580, ενώ η 6990 είναι φανερά μπροστά.

HARDOCP - Radeon HD 6990 vs GeForce GTX 580 - AMD Radeon HD 6990 Video Card Follow-Up Review

Κανένα bench που να δείχνει πως πάει σε trifire 5870, να δω πως θα πηγαίνει στο αρχαίο μου pc;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα bench που να δείχνει πως πάει σε trifire 5870, να δω πως θα πηγαίνει στο αρχαίο μου pc;

καλά θα πηγαίνει αλλά ίσως συμφέρει να πουλήσεις τις 3 5870 και να πάρεις 2 6970 . Δεν νομίζω να βάλεις από τσέπη και θα κερδίσεις και την μνήμη.... το 1 γιγα φρακάρει στο bf3...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα bench που να δείχνει πως πάει σε trifire 5870, να δω πως θα πηγαίνει στο αρχαίο μου pc;

το pc δεν θα εχει κανενα προβλημα

και μονο 1 5870 εαν ειχες θα το επαιζες καλα

ποσο μαλλον 3

μην το κανουμε τοσο τραγικο

το παιχνιδι εαν εχει πανω απο 20 fps τρεχει καλα τωρα εαν θες να εχεις 100 fps παιχνιδι αυτο ειναι αλλο

παντως πρακτικα θα το τρεχεις ανετα καθως εχεις δυνατο συστημα

Link to comment
Share on other sites

καλά θα πηγαίνει αλλά ίσως συμφέρει να πουλήσεις τις 3 5870 και να πάρεις 2 6970 . Δεν νομίζω να βάλεις από τσέπη και θα κερδίσεις και την μνήμη.... το 1 γιγα φρακάρει στο bf3...

Θέλει σκέψη...

θα περιμένω με τους drivers αν ανέβει αρκετά καλά το scaling για το bf3 θα παίζει αρκετά καλά...

Και στο beta με drivers της πλάκας έμεινα ευχαριστημένος...

Για αναβάθμιση σκεφτόμουνα κάποια στιγμή να πάω σε trifire 6990+6970, αλλά σκέφτομαι μήπως περιμένω λίγο ακόμα για την επόμενη γενιά, ή μήπως φτιάξω γενικά καινούργιο σύστημα σε Lga2011 και Sandy-E...

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι εαν εχει πανω απο 20 fps τρεχει καλα τωρα εαν θες να εχεις 100 fps παιχνιδι αυτο ειναι αλλο

παντως πρακτικα θα το τρεχεις ανετα καθως εχεις δυνατο συστημα

129112027201144053.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλει σκέψη...

θα περιμένω με τους drivers αν ανέβει αρκετά καλά το scaling για το bf3 θα παίζει αρκετά καλά...

Και στο beta με drivers της πλάκας έμεινα ευχαριστημένος...

Για αναβάθμιση σκεφτόμουνα κάποια στιγμή να πάω σε trifire 6990+6970, αλλά σκέφτομαι μήπως περιμένω λίγο ακόμα για την επόμενη γενιά, ή μήπως φτιάξω γενικά καινούργιο σύστημα σε Lga2011 και Sandy-E...

Δεν θελει σκεψη.

3x5870>2x6970

Αν το παιχνιδι ειχε το tessellation level του crysis 2 τοτε ναι στην 69 σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.