Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Υπαρχει κανεις που να παιζει με ακουστικα stereo κ να ακουεει τον αντιπαλο οταν ερχετε απο πισω?Με x-fi καρτα κατα προτιμηση να δω τι δν κανω καλα..

Εχω ρυθμιση ingame hifi κ stereo inhance off.

Απο cp των windows 5,1 και καρτα σε game mode με ρυθμιση headphones.

Eνα heli για πχ το ακουω κ καταλαβαινω που ειναι,αλλα βηματα δν.

Με την ιδια καρτα ηχου και settings ειμαι και εγω και εχω το ιδιο προβλημα.

Μαλιστα με εχουν καρφωσει 2-3 φορες και δεν ακουσα καθολου βηματα πισω μου.

Στο BC2 ακουγα τα παντα...ακομα και τα βηματα οταν ημουν μεσα σε κτιριο απο το κατω οροφο.

Γενικα ο ηχος στο BF3 δεν μου φαινεται τοσο καλοδουλεμενος οσο στο BC2...

Ρε [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION], αφού τα είπες σε εμένα, γιατί τους τα κρατάς μυστικό; :p

Δείτε αυτό το post: http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-48.html#post1063117813

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις bind ( assign to keystroke ) τα extra mouse buttons από το panel του mouse σου, και έπειτα στο game κάνεις κλικ στο keyboard και μετά πατάς το mouse button που θες.

Πως γίνεται αυτό? Υπόψην στο bfbc2 λειτουργούσε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] Ναι το εψαξα λιγο και βρηκα μονο το Exclusive Mode (Allow aplication to take exclusive control of the device/give exclusive mode application priority) στα Sound Options > Καρτα > Properties > Advanced. Δεν δουλεψε ομως.

EDIT: lol γιατι βρεθηκε εδω το post? Επρεπε να ηταν κατω απο εδω.

Έγινε επεξεργασία από z3et
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο κάνει (Logitech G700).

Πήγα στο control panel του ποντικιού κι έκανα assign το κουμπί στο Keystroke X. Απευθείας το BF3 να το αλλάξει δεν ήθελε. Ίσως να μην καταλαβαίνει σωστά τα πλήκτρα 6-7-8 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION], αφού τα είπες σε εμένα, γιατί τους τα κρατάς μυστικό; :p

Δείτε αυτό το post: http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-48.html#post1063117813

Εκανα οτι ειπε αλλα μαλλον δεν μου δουλευει οπως το περιμενα.Δηλαδη οταν οριζω μεσα απο τα Sound Options (των Windows) να βαλει 5.1, οι ρυθμισεις της Creative (στο Speaker Configuration) απο Headphone γυριζει και αυτο σε 5.1.

ΥΓ: Δεν ειμαι με Xi-Fi, αλλα εχει τις ιδιες ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παρακολουθούσα το βίντεο την ώρα που το πόσταρες κι όσο περνούσε η ώρα έμενα όλο και περισσότερο μακάκας....Το gaming έχει κάνει τεράστια πρόοδο την τελευταία δεκαετία και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι σε 10 χρόνια από τώρα!

Προχθές πχ έβαλα να παίξω λίγο BC2, oasis ftw, εκτός ότι έψαχνα server κανά τέταρτο :p , το παιχνίδι μου φάνηκε λες και δημιουργήθηκε πριν καμιά 7ετία ξέρω γω... :toomuchne

Όσο για τη σειρά το πρώτο BF που έπαιξα ήταν το Vietnam σε ένα πρώιμο και κακόφημο "ιντερνετ καφέ" της περιοχής...Ο χρόνος μου με το BF2 ήταν μοιρασμένος με το COD2 μιας και ακόμα δεν υπήρχε ίντερνετ σπίτι για να αφοσιωθώ πλήρως.. Λίγο και η παρέα που ήταν COD fans με το BF ξανασχολήθηκα με το όχι και τόσο BF, BC2...Eνδιάμεσα το 1942 ήταν κι ο λόγος που αφοσιώθηκα στις COD series, MW ftw... :p

Μετά το MW, cod series died so....here i am!

Y.Γ 33:02 πέθανα... :rofl:

Μικρό; :wassat: Είχαν πει ότι θα είναι περίπου 12 ώρες... σε σχέση με του CoD που είναι 5-6, θα μου φαινόταν μεγάλο...

Mικρό όντως και ψιλοάθλιο για μένα....Totally scripted σε εκνευριστικό σημείο....Το σώσανε τα γραφικά αν κι αυτά με το σύστημα μου δεν τα χάρηκα στο υπέρτατο σημείο...

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα χθες το βράδυ (επιτέλους!) και οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες.

1. Σίγουρα δεν είναι bad company, τα ramboειδή δεν έχουν τύχη (χωρίς cheats...).

2. Οι χάρτες διαρκούν πολύ περισσότερο και αν ισχύει ότι αν φύγεις πριν τελειώσει ο γύρος ότι χάνεις πόντους-unlocks τότε θα χάσει όσους θέλουν να παίξουν μισή ωρίτσα και να βγουν.

3. Είναι αρκετά νωρίς για να μάθουμε τις πίστες και βλέπω να αλλάζουν οι σημαίες πολύ εύκολα, όλοι επιτίθενται κανείς δεν αμύνεται.

4. Τα γραφικά στο low είναι πολύ καλά, το frame rate πάει καλά και σε 1-2 patchάκια θα είμαστε στα medium+AA με 80fps average.

5. Τα unlocks και οι πόντοι παίρνονται πολύ εύκολα, με 3 ώρες έφτασα lvl5 κάτι που είναι αρνητικό για την αντοχή του στον χρόνο.

6. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην υπάρχει applet για g15-g19 και να μην "βλέπει" τα extra κουμπιά του mouse, ενώ υπήρχαν κανονικά στο bfbc2. Επίσης δεν γίνεται να κρατάμε πατημένο συνέχεια το sprint, αν δεν θέλανε να τρέχουμε συνέχεια ας έβαζαν μπάρα ενέργειας όπως στο bf2!

7. Η κίνηση του χαρακτήρα είναι όντως floaty όπως προείπατε, μπορεί να τη συνηθίσω με τον καιρό.

8. Τελειώσανε τα prime95-linx-3dmark, με το BF3 βλέπεις σε 10 λεπτάκια αν το σύστημα σου είναι σταθερό!

Για αρχή τα πάει καλά, με το Karkand ελπίζω να έχουν διορθώσει τα περισσότερα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

1. Σίγουρα δεν είναι bad company, τα ramboειδή δεν έχουν τύχη (χωρίς cheats...).

Υπάρχουν αρκετά ramboειδή, αλλά πιστεύω ή ότι θα βαρεθούν ή ότι με το που θα βγει το MW3, θα φύγουν.

2. Οι χάρτες διαρκούν πολύ περισσότερο και αν ισχύει ότι αν φύγεις πριν τελειώσει ο γύρος ότι χάνεις πόντους-unlocks τότε θα χάσει όσους θέλουν να παίξουν μισή ωρίτσα και να βγουν.

Αυτό έχει να κάνει και με τα tickets. Το καλό είναι ότι δίνει αρκετές πληροφορίες στο server info του battlelog σε αντίθεση με το BC2. Στα στατιστικά πάντως, αναφέρει "quits" αλλά δεν ξέρω αν όντως χάνεις κάτι άλλο.

3. Είναι αρκετά νωρίς για να μάθουμε τις πίστες και βλέπω να αλλάζουν οι σημαίες πολύ εύκολα, όλοι επιτίθενται κανείς δεν αμύνεται.

Γενικά είναι αρκετά νωρίς και χαίρομαι που είναι πολύπλοκες οι πίστες, ειδικά οι ανοικτές, γιατί κάνει το παιχνίδι πιό δύσκολο να μαθευτεί και έτσι θα κρατήσει στο χρόνο.

5. Τα unlocks και οι πόντοι παίρνονται πολύ εύκολα, με 3 ώρες έφτασα lvl5 κάτι που είναι αρνητικό για την αντοχή του στον χρόνο.

Ότι τόσο. Επίσης, νομίζω ότι πάει μέχρι Lvl 100 και όχι 50, άρα έχουμε περισσότερο δρόμο. Επίσης τα αρκετά unlocks είναι ανά όπλο, οπότε αν θέλεις μπορείς να φτάσεις γρήγορα στο αγαπημένο σου και μετά να το κάνεις τούμπανο. Εγώ προσωπικά θέλω να ξεκλειδώσω τα πάντα (όπλα, άρματα, αεροπλάνα, ελικόπτερα, κλάσεις) έτσι από βίτσιο.

6. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην υπάρχει applet για g15-g19 και να μην "βλέπει" τα extra κουμπιά του mouse, ενώ υπήρχαν κανονικά στο bfbc2. Επίσης δεν γίνεται να κρατάμε πατημένο συνέχεια το sprint, αν δεν θέλανε να τρέχουμε συνέχεια ας έβαζαν μπάρα ενέργειας όπως στο bf2!

Ναι, γενικά με το custimization των πλήκτρων έχει ένα θέμα, πιστεύω ότι είναι από τα κομμάτια που έγιναν βάσει κονσολών και όχι pc. Όσο για το sprint, δεν έχει ρύθμιση όπως το σκόπευτρο να είναι switchable ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.