Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Πως καταλαβαίνουμε αν έχουμε fast path, το έχω ζητήσει και δεν ξέρω αν το έκαναν...

σε κάποια router (πχ zte) το αναφέρει μέσα στο control panel, διαφορετικά πρέπει να έχεις μηδενικά FEC errors

Link to comment
Share on other sites

έχετε καμία ίδεα γιατί δεν μπορώ να μπώ στο bazo server .....μόνο σε αυτόν μου κολλάει και crash-αρει..... σε όλες τις άλλες πίστες κανονικά .....άσχετα με map......ασχετα με game mode!:wall:

Link to comment
Share on other sites

έχετε καμία ίδεα γιατί δεν μπορώ να μπώ στο bazo server .....μόνο σε αυτόν μου κολλάει και crash-αρει..... σε όλες τις άλλες πίστες κανονικά .....άσχετα με map......ασχετα με game mode!:wall:

Δεν σε καταλαβαινω.

Δεν μπορεις να μπεις καν ή οταν μπαινεις σε πεταει μετα απο λιγο ;

Οποιος θελει να παιξει δοκιμαζω τωρα τον BazoServer σε TDM mode με 32 slots.

Link to comment
Share on other sites

Λες με την εισαγωγή του rush στο rotation να στραβωσε τίποτα; Γιατι και μένα όπως ανέφερα μου είχε περίεργη συμπεριφορά εχθές. Περίεργη επειδή για παράδειγμα, ενώ με τις σφαίρες ειδικά σε recon που κάνει μπαμ το lag, δεν είχα πρόβλημα η κίνηση πήγαινε χειρότερα και από την beta (1 βήμα μπροστά 5 πίσω ή μες στον τοίχο,ανάλογα την πίστα :p)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαινω.

Δεν μπορεις να μπεις καν ή οταν μπαινεις σε πεταει μετα απο λιγο ;

Οποιος θελει να παιξει δοκιμαζω τωρα τον BazoServer σε TDM mode με 32 slots.

απλά πάει να φορτώσει και δεν ......δεν βλέπω καν την εικόνα της πίστας......απλά μαυρο φόντο και μετά crashαρει το BF3......anyway.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, θεου θελοντος και τσεπης επιτρεποντος το ιδανικο για μενα ειναι να αλλαζεις καθε 2 γενιες. Το προηγουμενο "εργαλειο" το ειχα 3 χρονια και αν δεν ειχα ερωτευτει την RIIIE δεν θα το αλλαζα. Ακομη και η 5970 που ειχα παιζει ολα τα παιχνιδια αξιοπρεπεστατα....

Γενικα αν εχεις μια καλη MB με καλο επεξεργαστη, το μονο που ισως χρειαστεις αργοτερα ειναι καρτα γραφικων. Εγω τουλαχιστον ετσι λειτουργω.

Link to comment
Share on other sites

μπα εχω αρκετο καιρο να δωσω λεφτα,και το τρεχω μια χαρα!

αν αναβαθμιζεις που και που καποια σημεια,και δεν μενεις πισω εντελως,δεν σου φευγουν λεφτα.

Εμενα μου λες ? εχω κοτζαμ gtx570 και ΚΑΘΕΤΑΙ, χωρις εναν sandy ή εστω εναν nehalem στα 4ghz το παιχνιδι δεν νιωθει, μπαινω σε 64αρι και ειται τα βαλω ολα low ειτε ολα τερμα παλι τα εκνευριστικα drops στα 30-40fps ειναι αναποφευκτα, γιατι δεν βαλανε κανενα "very low" preset ? οσοι ειναι με phenom ή διπυρηνο εχουν ακομα χειροτερη μοιρα απο μενα ανεξαρτητως της υπολοιπης συνθεσης.

Αμα τα βαλεις κατω ενας 2500k μια mobo της προκοπης 8gm ram και ssd ( χωρις αυτα τα 2 χαζευεις την οθονη του loading για 3 λεπτα τουλαχιστον ) + καμια corsair H60 για να μπορεσεις να κλοκαρεις σαν ανθρωπος, ολα μαζι πανε σχεδον 600 ευρω, βαλε τροφοδοτικο case και καρτα, το χιλιαρικο το ξεπερνας ΑΝΕΤΑ, ποσο κανει ενα xbox ειπαμε ? 150 ή εχει πεσει και αλλο απο προπερσι ?

Περα απτο οικονομικο ποιος καθεται και αλλαζει πλατφορμα ξαναπερναει windows κλπ για χαρη ενος παιχνιδιου ? Γιατι πρεπει ντε και καλα να παρω i5 για να νιωσει η καρτα μου ? οι 4 πυρηνες του Q6700 τοσο αργοι ειναι πια ?

Και με το bf2 και το 2142 το ιδιο βιολι, ηθελες εναν ραπτορα + 2gb ram + c2d στα 3ghz τουλαχιστον, αλλιως δεν ευχαριστιοσουνα παιχνιδι, αναρωτιεμαι τι απαιτησεις θα εχει το BF4 :p

Εννοειται οτι τζαμπα γκρινιαζω, υπολογιζω να αλλαξω ολο το συστημα κοντα στην κυκλοφορια του back2karkand dlc, προς το παρων απλα δεν παιζω γιατι πολυ απλα δεν το ευχαριστιεμαι, ειμαι της αποψης πως αμα κατι δεν γινεται σωστα καλυτερα να μην γινεται καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όμως με ένα SLI/Crossfire μηχανηματάκι κάνεις καλύτερη επένδυση σε σχέση με το παρελθόν. Το βλέπεις και στα reviews ότι παλιότερης γενιάς κάρτες σε sli αποδίδουν ικανοποιητικά. Επιπλέον και η τεχνολογία στους επεξεργαστές έχει φτάσει σε σημείο που τους κάνει πιο futureproof από το παρελθόν.

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]: Καλά κοίτα αν έχεις το PC μόνο για gaming ε είναι λογικό μια κονσόλα να έχει περισσότερο νόημα. Για μένα το PC πραγματικά έιναι το κέντρο του κόσμου όταν είμαι σπίτι (όντας και Πληροφορικάριος). Έχω ξεχάσει εδώ και χρόνια τι εστί τηλεόραση. Ακόμα και ραδιόφωνο από το PC ακούω :p.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

Πλέον όμως με ένα SLI/Crossfire μηχανηματάκι κάνεις καλύτερη επένδυση σε σχέση με το παρελθόν. Το βλέπεις και στα reviews ότι παλιότερης γενιάς κάρτες σε sli αποδίδουν ικανοποιητικά. Επιπλέον και η τεχνολογία στους επεξεργαστές έχει φτάσει σε σημείο που τους κάνει πιο futureproof από το παρελθόν.

Υπαρχουν κ πολλοι ομως που δν τους αρεσει το sli/cf για πολλους λογους..Παλι ομως αν θες να παιξεις αξιοπρεπεστατα πρεπει να τα <σκασεις> για αυτα π ειπε ο grunt..(cpu-vga-ram-ssd-mobo)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα η λυση ειναι μια,να παρουμε ολοι οτι κουμπουρια εχουμε σπιτι δυκανα,παρανομα πιστολια και να παμε να παιξουμε σε κανα λιοστασι,μια και καλη,χωρις λαγκ χακς και φραπς.Να ξεχωρισει επιτελους η μουργα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε guys,το gaming σε κονσολα ειδικα τα fps το βρισκω απλα γελοιο,γιατι πολυ απλα δεν νιωθεις που σημαδευεις.

τωρα απο θεμα αναβαθμισης,νομιζω αμα την ψαξεις σε μεταχ,βρισκεις hardware απειρο και με εγγυηση,και παιζει με 500ε να σενιαρεις εργαλειο,και να δεις ακομα και 60 φρειμς σε high settings,που ειναι ακρως ικανοποιητικα ολα αυτα σε 1920χ1080π

εννοειται οτι εχεις τα βασικα,κουτι,τροφοδοτικο κανα σσδ να τρεχει..

τωρα αν αφησεις τον υπολογιστη ερμαιο διχως καμια αλλαγη στην πενταετια,ε ειναι δικο σου φταιξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λες ? εχω κοτζαμ gtx570 και ΚΑΘΕΤΑΙ, χωρις εναν sandy ή εστω εναν nehalem στα 4ghz το παιχνιδι δεν νιωθει, μπαινω σε 64αρι και ειται τα βαλω ολα low ειτε ολα τερμα παλι τα εκνευριστικα drops στα 30-40fps ειναι αναποφευκτα, γιατι δεν βαλανε κανενα "very low" preset ? οσοι ειναι με phenom ή διπυρηνο εχουν ακομα χειροτερη μοιρα απο μενα ανεξαρτητως της υπολοιπης συνθεσης.

Αμα τα βαλεις κατω ενας 2500k μια mobo της προκοπης 8gm ram και ssd ( χωρις αυτα τα 2 χαζευεις την οθονη του loading για 3 λεπτα τουλαχιστον ) + καμια corsair H60 για να μπορεσεις να κλοκαρεις σαν ανθρωπος, ολα μαζι πανε σχεδον 600 ευρω, βαλε τροφοδοτικο case και καρτα, το χιλιαρικο το ξεπερνας ΑΝΕΤΑ, ποσο κανει ενα xbox ειπαμε ? 150 ή εχει πεσει και αλλο απο προπερσι ?

Περα απτο οικονομικο ποιος καθεται και αλλαζει πλατφορμα ξαναπερναει windows κλπ για χαρη ενος παιχνιδιου ? Γιατι πρεπει ντε και καλα να παρω i5 για να νιωσει η καρτα μου ? οι 4 πυρηνες του Q6700 τοσο αργοι ειναι πια ?

Και με το bf2 και το 2142 το ιδιο βιολι, ηθελες εναν ραπτορα + 2gb ram + c2d στα 3ghz τουλαχιστον, αλλιως δεν ευχαριστιοσουνα παιχνιδι, αναρωτιεμαι τι απαιτησεις θα εχει το BF4 :p

Εννοειται οτι τζαμπα γκρινιαζω, υπολογιζω να αλλαξω ολο το συστημα κοντα στην κυκλοφορια του back2karkand dlc, προς το παρων απλα δεν παιζω γιατι πολυ απλα δεν το ευχαριστιεμαι, ειμαι της αποψης πως αμα κατι δεν γινεται σωστα καλυτερα να μην γινεται καθολου.

ενημερωτικά με phenom χ6 το παιχνίδι πάει σφαίρα!

Gpu usage full μονίμως με cf 6970 , το χαμηλότερο που έχω δει είναι 60 και αυτό μια φορά στην caspian.

μιλάμε πάντα για 64 player server , όλα ultra εκτός από defered AA. Τα fps μου είναι ανάμεσα σε 80 και 90 στο 90% του χρόνου.

o ssd δεν έκανε διαφορά αν και έχω μόνο το λειτουργικό εκεί και όχι το παιχνίδι, αλλά το 8 gb ραμ το έκαναν να φορτώνει πιο γρήγορα για την ακρίβεια είμαι από τους πρώτους που εμφανίζονται στην πίστα (και περιμένω φυσικά).

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.