Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Γιαυτό ορίζονται documents με (πάρα πολλά) test cases, τα οποία περνάει ξανά και ξανά το(τα) test team(s).

Ναι, δε διαφωνώ. Αλλά και τα test cases είναι γραμμένα από κάποιον αναλυτή που δε μπορεί να τα υπολογίσει όλα.

Παράδειγμα: Δε δουλεύει σωστά το hit-reg. Τι λέει το test case; Να κάνετε τις Χ δοκιμές μετά την αλλαγή.

Μπαίνω να κάνω δοκιμή. Κάνοντας spawn επιλέγω όπλο και θέση. Δε θα μπω στον κόπο να επιλέξω appearence. Δεν έχει λόγο να συμπεριληφθεί στο test case, λογικά δε θα το επηρεάζει. Κατά αυτόν τον τρόπο, δε θα το δω και μπορεί να έχει χαλάσει για οποιονδήποτε λόγο.

Άλλο παράδειγμα: Έχω φτιάξει ένα site που χρησιμοποιεί javascript. Έκανα τις άπειρες δοκιμές και δουλεύει τέλεια. Το έδωσα σε συναδέλφους και δεν είχα κανένα παράπονο. Το ανεβάζω και δε δουλεύει. Γιατί; Γιατί μετά από ώρες ψάξιμο διαπιστώσαμε ότι έκοβε το αρχείο του javascript κάποιος proxy λόγω ονόματος και έτσι μια μερίδα χρηστών δεν το έβλεπε.

Αντίστοιχα εδώ, όπως είπαμε και με τον [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] τις προάλλες, πρέπει να έχουν γίνει corrupted τα textures κατά το πακετάρισμα του patch κι εμείς τα λάβαμε έτσι, άρα δε μπορεί να τα φορτώσει. Πιθανόν στη Dice να δουλεύουν άψογα και να μην το ξέρουν καν. Επίσης, δε μπορούμε να τα βάλουμε πάλι, εκτός αν βγει καινούριο patch...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό το κομμάτι κοιτούσα άλλα δεν είμαι σίγουρος. Προς τα κάτω φαίνονται κάτι σαν μάτια, άλλα ποδιά/ουρά δεν βλέπω. Ρε, μπας και είναι ο ZPAF και τσάμπα ψάχνουμε??

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μπει Bazo και σας περιμένουμε...

Δεν αρχίζει τελικά με <4 άτομα

Επίσης τα tickets είναι default

Και πριν που ξεκινήσαμε, ξαφνικά μετά από 2' τέλειωσε το round και μας άρχισε καινούριο...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει θέμα με τα Πing του bazo;

ενω σε ολους ειμαι σε λογικα νουμερα 50-80 ,στον bazo βλεπω 140!!

εγώ 120

να υποθέσω 4net :p

δείτε score με χριστουγεννιάτικα τραγούδια να παίζουν εν ώρα gaming

τα 20 lvl σκίζουν τους πάντες (τα map δεν τα ξέρω καλά ...)

attachment.php?attachmentid=47243&stc=1&d=1324073035

post-14318-1416075683,2891_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3: Back to Karkand hints to Battlefield 2143

2143.jpg

Άντε να βγει Camp Gibraltar με Cerbere Landing + Suez Canal με Τιτάνες, και τέλος!!! :dance3::clap::baby:

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.