Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρε παίδες, που βρίσκουμε το tool για το fxaa injector? Δεν μπορω να το βρω με τίποτα...:wall:

http://www.overclock.net/t/1182881/rage3d-inject-fxaa-tool-released

Με notepad++ κανεις την ιδια δουλεια!

Δοκιμασε και τις παρακατω ρυθμισεις.

Online NotePad

niiiice!

bf32011-12-1712-48-35li6us.png

[MENTION=172]papatsonis[/MENTION] [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

τωρα?

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στα γραφικά.

Λογικά έχει να κάνει με rendering, οπότε κάτι σχετικά με την CPU.

Axa, thanks.. θα δω και εγώ και θα πω μετά αν βλέπω κάποια διαφορα σε FPS η γραφικά..

//Νέο sig ^^

Link to comment
Share on other sites

Axa, thanks.. θα δω και εγώ και θα πω μετά αν βλέπω κάποια διαφορα σε FPS η γραφικά..

//Νέο sig ^^

Εμένα μου λεει error.. :wall:

Μήπως γράφω κάτι λάθος, τι ακριβως πρέπει να γράψω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με nVidia να δοκιμασει το εξης?

to make the levels load faster for Nvidia users

go into the Nvidia Control Panel

click "Manage 3D settings"

click the "Program Settings" tab

click Battlefield 3 on the drop down menu

scroll down to Threaded Optimizations.

Turn that on.

This should make your game load super fast now.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

1.75 Saturation ρε τρελέ; Εγώ Gamma Saturation τα έχω στο 1, παραπάνω δεν μ'αρέσει.

Θα δοκιμάσω όμως και με λιγότερο Gamma.

Δοκίμασα και το to Threaded Optimization, δεν είδα διαφορά στο loading των main maps στο σύστημά μου...

Εμένα μου λεει error.. :wall:

Μήπως γράφω κάτι λάθος, τι ακριβως πρέπει να γράψω?

Γράφεις την εντολή και μετά 0 για disable ή 1 για enable.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

1.75 Saturation ρε τρελέ; Εγώ Gamma Saturation τα έχω στο 1, παραπάνω δεν μ'αρέσει.

Θα δοκιμάσω όμως και με λιγότερο Gamma.

Οπως το βρηκα το ποσταρα ρε συ.

Η παραπανω εικονα ειναι με τα settings που εβαλα και ΔΕΝ ειναι δικια μου.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=172]papatsonis[/MENTION] [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

τωρα?

Νομίζω ότι εδώ είναι πολύ καλά! Έχει έντονο saturation αλλά χωρίς να φτάνει σε αφύσικα επίπεδα. Ουρανός και θάλασσα είναι έντονο μπλε, αλλά έχουμε δει σε φωτογραφίες (ή από κοντά μερικοί :rolleyes: ) τέτοια χρώματα σε τροπικές θάλασσες. Αντίστοιχα, δεν κάνει τα δέντρα να φαίνονται πλαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω απλα το θεωρω χυμα σε σχεση με το σεναριο 10 συγκεκριμενων ατομων με μια μηνιαια συνδρομη.

OK καταλαβαινω σεναριο των 10 ατομων να υπαρχει μια σιγουρια αλλα θα μπορουσες βρε αδερφε να βαλεις

στην υπογραφη η στο profile σου το donation link να δωσουν και αλλοι που τους αρεσει ο server ωστε να

μην πεσει το βαρος ολο σε μερικους μονο.

Μια σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ θα βαλω το WorldRender.DxDeferredCsPathEnable "0" στο cfg, βλεπω κατι 50αρια οταν βολταρω στην gulf και κατι 40αρια οταν ειμαι στο tv station χαζευοντας ολη την sharqi απο ψηλα και τραβαω τις βυζαρες μου, να μαζεψω λεφτα για keppler ή να δοκιμασω να παω τον 2500 μισο ghz παπαραπανω ? :p

κλασσικη DICE και μετα το R8 στο bad tzoulia 2 τα ιδια ειχε κανει στην αξιοποιηση πορων, εκει που με c2q και 5850 ετρεχε νερακι ακομα και στην (k)a(f)rica harbor ηρθαν η oasis και τα drops στα ~30 frames ΑΓΚΡΡΡΡΡ

Μπορει καποιος με nVidia να δοκιμασει το εξης?

Το threaded optimization αφορα τις εφαρμογες openGL και μονο.

Btw εχει επηρεαστει το netcode τελευταια ? θυμιζει πολυ bc2 πλεον η ολη φαση με το πιστολιδι, βλεπω αιμα αλλα δεν μετραει το hit, με σκοτωνει καποιος και μετα ψοφαει ο ιδιος απτις σφαιρες που εριχνα, γενικα υπαρχει μια διαφορα φασης που δεν την παρατηρουσα μεχρι και τα μεσα νοεμβριου οταν επαιζα.

Mαλλον με βλεπω να επιστρεφω στο rohos πιο συντομα απο οσο υπολογιζα, πρεπει να τρεχει νερακι τωρα με τα ΔΩΔΕΚΑ patch( The Grand Patch Notes Thread! - Tripwire Interactive Forums) και τον sandy, μονο με το DoF ενεργοποιημενο υπαρχει θολουρα αλλα παιζει πατεντα για να γινει πιο ελαφρυ το effect απτο ROengine.ini ( αμα το βγαλεις τελειως σκοτεινιαζουν τα γραφικα - Why Does Depth Of Field Control Tonemapping!?!?!? - Tripwire Interactive Forums )

Παντως η ολη φαση με τα unlocks εχει καταντησει καταστροφη μαζι με την αδικαιολογητη απουσια του ingame voice comm, ο ενας παιζει στημενα SQDM για να παρει το enfield, ο αλλος μου γκρινιαζει επειδη αφησε τον αδερφο του μιση ωρα να παιξει και χαλασαν τα stats του, νταξει φταιει και η dice που θελει να κανει το παιχνιδι διασταυρωση MMO με fps αλλα φταινε και οι χρηστες που αντι να κοιταζουν πως να χαρουν τον γυρο και να παιξουν ομαδικα κοιτανε μονο τα requirements για το καθε unlock/αστερακι/οποιαδηποτε αλλη μορφη ψηφιακου λουκουμα, get a life ρε !

Link to comment
Share on other sites

Παντως η ολη φαση με τα unlocks εχει καταντησει καταστροφη μαζι με την αδικαιολογητη απουσια του ingame voice comm, ο ενας παιζει στημενα SQDM για να παρει το enfield, ο αλλος μου γκρινιαζει επειδη αφησε τον αδερφο του μιση ωρα να παιξει και χαλασαν τα stats του, νταξει φταιει και η dice που θελει να κανει το παιχνιδι διασταυρωση MMO με fps αλλα φταινε και οι χρηστες που αντι να κοιταζουν πως να χαρουν τον γυρο και να παιξουν ομαδικα κοιτανε μονο τα requirements για το καθε unlock/αστερακι/οποιαδηποτε αλλη μορφη ψηφιακου λουκουμα, get a life ρε !

Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο!:T:

Link to comment
Share on other sites

το back 2 karkland ακόμα δε το εχω αγοράσει. Θεωρώ ότι είναι λίγο overkill 15 ευρώ 5 πίστες και 5 νεα οπλα ( η όσα είναι) . Θα περιμένω λιγάκι να πέσει η τιμή του ακόμα κάτω από 10 και θα κάνω την κίνηση για αγορά του. Εαν κάποιος το βρει παρ ελπίδα σε τέτοια τιμη ας ρίξει ενα σφύριγμα ( not russian plz :p )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο!:T:

Πάντα έτσι γίνεται στην αρχή και προσωπικά το καταλαβαίνω. Όταν κάποιος τα ξεκλειδώσει όλα, τότε εστιάζει στο core gameplay.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι γίνεται στην αρχή και προσωπικά το καταλαβαίνω. Όταν κάποιος τα ξεκλειδώσει όλα, τότε εστιάζει στο core gameplay.

Ακριβώς. Άλλωστε έχουμε ξεκλειδώσε οι περισσότεροι ένα 90% και παίζουμε 1.5 μήνα... Έχουμε μήνες μπροστά μας μέχρι να το βαρεθούμε, ώστε να αφιοσιωθούμε σε gameplay και τακτικές.

το back 2 karkland ακόμα δε το εχω αγοράσει. Θεωρώ ότι είναι λίγο overkill 15 ευρώ 5 πίστες και 5 νεα οπλα ( η όσα είναι) . Θα περιμένω λιγάκι να πέσει η τιμή του ακόμα κάτω από 10 και θα κάνω την κίνηση για αγορά του. Εαν κάποιος το βρει παρ ελπίδα σε τέτοια τιμη ας ρίξει ενα σφύριγμα

15€;;; Εγώ το πήρα τσάμπα... :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Σαν βετερανος (ατςςςςςς :p) του bottlefield 2 δεν μπορω να πω οτι ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος απτο Back2Karkand, ok 26 ευρω εδωσα για ολα μαζι ( limited + physical warfare ) δεν θα επρεπε να γκρινιαζω αλλα και παλι, χωρις 6 man squad + voIP + commander τα συγκεκριμενα map ειτε με πιστο port ειτε οχι απλα χαραμιζονται, ειναι σαν να βλεπεις μια celebrity στα "κυβικα" της Παπαθωμα να δηλωνει οτι δεν σκοπευει να κανει γυμνο στο αμεσο μελλον :(:p

Πάντα έτσι γίνεται στην αρχή και προσωπικά το καταλαβαίνω. Όταν κάποιος τα ξεκλειδώσει όλα, τότε εστιάζει στο core gameplay.

Μεχρι να ξεκλειδωσει τα παντα-ολα θα εχουν περασει μηνες και στο ενδιαμεσο θα εχει βγει ηδη καποιο αλλο game στο ιδιο μοτιβο (που εχει καθιερωθει απ'το cod4 φυσικα, και το BF2 ειχε leaderboards κλπ το 2005 αλλα υπηρχε μια ισοροπια ) και ετσι θα υσηχασουμε απο αυτην την ειδικη υποκατηγορια που ανηκουν τα συγκεκριμενα παμπλικια μια και καλη, γιατι δεν βγαζουν κανα cod το πασχα να ξεμπερδευουμε ? :p Ακομα και αν ξεκλειδωσει μονο αυτα που θελει μπορει καλλιστα να παρατησει μετα το game μια και καλη, ποσοι πχ ειπαν " δεν ξεμπερδεψα με το BC2, εχω δρομο ακομα μεχρι το lvl 50 " ?

Παντως ενα special forces dlc θα το αγοραζα σιγουρα, grappling hook flashbangs και δεν συμαζευεται :D

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=cC7Noet1hV8[/ame]

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ θα βαλω το WorldRender.DxDeferredCsPathEnable "0" στο cfg, βλεπω κατι 50αρια οταν βολταρω στην gulf και κατι 40αρια οταν ειμαι στο tv station χαζευοντας ολη την sharqi απο ψηλα και τραβαω τις βυζαρες μου, να μαζεψω λεφτα για keppler ή να δοκιμασω να παω τον 2500 μισο ghz παπαραπανω ? :p

κλασσικη DICE και μετα το R8 στο bad tzoulia 2 τα ιδια ειχε κανει στην αξιοποιηση πορων, εκει που με c2q και 5850 ετρεχε νερακι ακομα και στην (k)a(f)rica harbor ηρθαν η oasis και τα drops στα ~30 frames ΑΓΚΡΡΡΡΡ

Ο πρωτος με Μερσεντες που ειπε οτι εχει θεμα με το Karkand.

Μονο και μονο για την ειλικρινεια σου αξιζεις "Like".:p

Δοκιμασε την εντολη που δωσα.

+10καρεδακια ειδα!:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.