Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Καποιος Ρωσος εβγαλε δωρεαν το uber cheat που εδω και 2 μερες τρωμε στη μουρη!

Δωρο λεει για τα χριστουγεννα -εχουν αλλο ημερολογιο:p-

Δειτε εδω τον καφρο τι εκανε.

Μπηκε σε σερβερ που επαιζαν οι προγραμματιστες της DICE και απλα ....τους πηρε τα βρακια.

[ame]

[/ame]

Τι αλλο θα δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την άποψή μου όσον αφορά στο TDM. Βλακεία μηχανάκι είναι, υπάρχει κλάσεις ανώτερο, το VStrom και είναι και Yamaha-τα-λεφτά-μου-να-χα... :hm:

Για το BF3...

Οκ, το tdm είναι ένα Mode διαφορετικό από τα άλλα. Κι εγώ παίζω κάποιες φορές για το χαβαλέ και περισσότερο για την παρέα. Δε μου αρέσει όμως. Ποιοί είναι οι λόγοι; Γιατί απλά δεν είναι battlefield.

Το BF3 ξεχωρίζει από τη βλακεία το CoD για τους παρακάτω λόγους:

Οχήματα

Στρατηγική

Μεγάλοι χάρτες

Ομάδες

Το παιχνίδι έχει κάποιο σκοπό κι όχι να σκοτώνεις ότι κινείται

Όλα τα παραπάνω λοιπόν που κάνουν διαφορετικό το BF3 από το CoD, είναι ακριβώς αυτά που δεν έχει το TDM! :wassat:

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ένα παιχνίδι που απευθύνεται σε άτομα με μεγαλύτερη νοημοσύνη, σε άτομα που θέλουν να παίξουν κι όχι απλά να είναι trigger-happy, να αλλάξει χαρακτήρα και να γίνει σαν αυτό που βρίζουμε... :hm:

Ειπώθηκε ότι ο server γεμίζει... Ναι, αλλά από ποιούς; Τους CoDάδες, αυτούς που μας σκίζουν στα RPG και τους βρίζουμε; Από τους cheaters, που ο admin αντί να παίξει μαζί μας κάθεται κι ασχολείται με bans & kicks;

Να το δούμε διαφορετικά; Ο γνωστός "Bananas" είναι πίτα 24/7 και έχει ΜΟΝΟ conquest και 1000 tickets. Το έχω πει ότι αυτό είναι το "μυστικό" του. Όχι τόσο το είδος παιχνιδιού, αλλά η συνέπεια. Ξέρω τι θα κάνω εκεί. Δεν αλλάζει συνέχεια modes, δεν αλλάζει συνέχεια tickets, ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις όταν πας εκεί.

Μου λέει πολύ σωστά ο [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] ότι ο Bazo είναι δικός μας και ο σκοπός είναι να τον κάνουμε ότι θέλουμε. Μας αρέσει Rush, βάζουμε Rush. Μας αρέσει να λιώσουμε στα rpg τη Metro; Βάζουμε Metro. Μας αρέσει tdm, βάζουμε tdm. Δεκτό. Ποιός είναι ο σκοπός όμως; Να έχουμε γεμάτο server ή να χαιρόμαστε το παιχνίδι γιατί προσωπικά δε μου αρέσει έτσι. Και μη μου λέτε ότι με το TDM είναι γεμάτος γιατί τώρα που γράφω, ο Bazo είναι 0/64, ενώ ο Bananas στα 64/64 και έχει και 3 άτομα στο queue. Δηλαδή απλά γεμίζει πιό εύκολα με το TDM, γεμάτος δεν είναι συνέχεια και για να είναι συνέχεια, θέλει συνέπεια. (μόνο ένα γράμμα αλλάζει... τυχαίο...; )

Επειδή σε 2 ημέρες θα λήξει και η περίοδος συμμετοχών στον Bazo, καλό θα ήταν κάποια πράγματα να ξεκαθαρίσουν. Προσωπικά είμαι μέσα 100% ότι κι αν αποφασίσει η παρέα κι ας πηγαίνω να παίζω αλλού. Ίσως υπάρχουν άτομα όμως που θα τους ενοχλήσει αυτή η ανακατωσούρα ειδικά τη στιγμή που έχουν πληρώσει ένα τίμημα για να έχουν δικό τους server. Μια ιδέα θα ήταν να βγάλουμε πρόγραμμα πχ ότι ΔΕ-ΤΡ-ΤΕ έχουμε TDM, ΠΕ-ΠΑ Rush και ΣΑ-ΚΥ conquest 1000tks. Ή να είναι ανάμεικτος 24/7. Ή κάτι άλλο, ας δώσουμε ιδέες, αλλά να γίνει πριν πληρωθεί, δηλαδή άμεσα, ώστε να μην έχουμε παράπονα μετά.

Just my 2 cents... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει το Tdm γιατι καποιες στιγμες γουσταρω μονο infantry,και ατελειωτο shooting,συν το κυνηγητο που χει απειρο γελιο.

Nομιζω ενα καλο rotation στα modes ειναι οκ απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ακη. βλεπε να μαθαινεις πως ειναι τα heli-video

κοιτα ποσο ωραια και γρηγορα παει το αμερικανικο χελι.το ρωσικο ειναι λες και εχει 4 σακια τσιμεντο στο καπο. γιαυτο βγαζουν και οι ρωσοι τα τσιτ για να φερουν το παιχνιδι στα ισα.

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι για την διακοπη λειτουργιας ιντζεκτορ μεγαλη ευθηνη φερουν τα ακουστικα

ed-tom-bell.jpg

Ηχειαρες για παντα!

Ε ναι και εγω στο ps2 προτιμω να παιζω με crt SDTV αντι για 1080p πανελ, τα εχουμε ξαναπει χιλιες φορες για τα βηματα στο bf3, τι ηχειαρες τι HD800 το knife δεν το γλιτωνεις αμα βασιζεσαι μονο στην ακοη σου. Σε αλλα παιχνιδια ομως ......

12:44 μμ - -=[KorakhsGR]=-: o alos ekane rage exaitias sou apo thn idia omada

12:44 μμ - -=[KorakhsGR]=-: k tou eleges oti eixes diaisthsh k malakies

12:44 μμ - -=[KorakhsGR]=-: an einai dunaton

12:44 μμ - SoFGR@work: idia omada ?

12:44 μμ - SoFGR@work: antipalos itane o apostolis

12:44 μμ - -=[KorakhsGR]=-: egw etsi k brw to tropo

12:44 μμ - SoFGR@work: kai den ixa kamia diaisthisi

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: sto eipa se exw dwsei stgna

12:45 μμ - SoFGR@work: apla imouna stin tsita

12:45 μμ - SoFGR@work: kai varaga mesa apo thamnous

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: nai ok

12:45 μμ - SoFGR@work: oti akouga

12:45 μμ - SoFGR@work: amesws girnaga na to varesw

12:45 μμ - SoFGR@work: ixa kai ena poli gamato elafri pontiki tote

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: to thema einai

12:45 μμ - SoFGR@work: pou den mporw na to xrisimopoihsw tora :(

12:45 μμ - SoFGR@work: :p

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: oti kapoia pramata sto sugekrimeno game

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: den akougountai

12:45 μμ - SoFGR@work: orthios hunter nai

12:45 μμ - SoFGR@work: OLOI oi alloi omws

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: alla esy ta vlepeis

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: de ta akous

12:45 μμ - SoFGR@work: me to pou kanoun spawn

12:45 μμ - SoFGR@work: kanoun kai thorivo

12:45 μμ - SoFGR@work: kai o charger

12:45 μμ - SoFGR@work: kai o boomer

12:45 μμ - SoFGR@work: mono me ton jockey kamia fora

12:45 μμ - -=[KorakhsGR]=-: ma otan kanoun spwan nai ton akous

12:46 μμ - -=[KorakhsGR]=-: alla OXI PRIN FIEL

12:46 μμ - -=[KorakhsGR]=-: oxi prin

12:46 μμ - -=[KorakhsGR]=-: ekei einai pou ginetai h malakia

12:46 μμ - -=[KorakhsGR]=-: esy xereis pou einai

12:46 μμ - -=[KorakhsGR]=-: prin kanei respawn

12:46 μμ - SoFGR@work: poses fores mou tin exi ferei jockey

12:46 μμ - SoFGR@work: epidi den kanei ixo amesws afou vgi ?

12:46 μμ - SoFGR@work: auto pou les na vlepw SI prin kanoun spawn apla den ifistatai

12:46 μμ - SoFGR@work: ehw pesi arketes fores eksw

12:46 μμ - SoFGR@work: idika pio palia pou den ixa tosi empeiria

12:47 μμ - -=[KorakhsGR]=-: yfistastai an exeis wallhack

Γιατι δεν παιζεις l4d ειπαμε ? :p

Link to comment
Share on other sites

EΥΡΗΚΑ!!!!

Για κατοχους Νvidia καρτων...

Οποιος θελει τρελα χρωματα και θελει η δεν θελει να εχει fxaa εδω η λυση.

Συγνωμη που δεν εχω φωτογραφιες αλλα κουφαθηκα τοσο πολλη που ξεχασα

να βγαλω :)

bf3digifix.png

p.s. Ακη windows movie maker για τρελα heli-video ...

p.s2 Nephiλiμ στειλε στο τυπο το video του Ακη να δει πως ειναι οι heli-drivers :p

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

Γνωστο αυτο που λες Orion για το digital vibrance!

Σωστο επισης για τον πιλοτο , ο Ακης ειναι μακραν καλυτερος πιλοτος, μονο στο editing μας τα χαλαει!

Λεπον.

TDM τελος.Μπηκε Conquest maplist.

Ο server εγινε restart μετα απο αδιακοπη λειτουργια σχεδον 7 ημερων (που παλι ειχα κανει restart για τον ιδιο λογο)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.