Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Να του κάνω μια επανεγκατάσταση καλύτερα;

Πολλά μπορείς να δοκιμάσεις, το θέμα είναι τι είναι ευκολότερο.

Επειδή όμως

Λέτε να φταίει η νέα gpu;

καλό θα ήταν να σιγουρευτείς ότι καθάρισες υπολείμματα από προηγούμενους drivers και μετά να βάλεις τους καινούριους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα κάρτα nvidia. Έκανα απεγκατάσταση με το Revo uninstaller και μετά έβαλα την νέα (amd). Ψαχνοντάς το πάντως είδα στο forum τού battlelog οτι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα κάρτα nvidia. Έκανα απεγκατάσταση με το Revo uninstaller και μετά έβαλα την νέα (amd). Ψαχνοντάς το πάντως είδα στο forum τού battlelog οτι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα.

κρασαρει το παιχνιδι η κρασαρουν τα παντα;

Link to comment
Share on other sites

σα να έχει rubber banding λίγο ή μου φαίνεται, restart παίζει (στην metro προηγουμένως το έκανε σε απελπιστικό βαθμό )

Το κανει μετα το patch στη Μetro ισχυει.

Στα αλλα maps δεν βλεπω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει μετα το patch στη Μetro ισχυει.

Στα αλλα maps δεν βλεπω κατι.

και στην kharg στη συνέχεια, μου το έκανε περιοδικά (ήμουν gunner με τον shooteraki και ώρες ώρες έβλεπα άσχετα καρέ από προηγούμενη στιγμή-ένώ έστριβε με το ελικόπτερο) και στην grand bazaar στη συνέχεια. Κινητά/κλπ ήταν αποσυνδεδεμένα από το wifi, για να τα ρίξω σε net usage.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΡΙΣΜΟΣ.

pI1Ot.jpg

qp6xx.jpg

Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ μπορω να βρω λυση στο πως θα μεταφερω ΜΟΝΟ τα χρωματα του danoc χωρις το FXAA.

Δεν την μπαλευει καστανο η 5870 με το Injector!!!

Link to comment
Share on other sites

RenderWorld.FxaaEnable=false

Το παιχνιδι εχει 2 "επιπεδα" FXAA.

Ενα ΜΕΣΑ στη μηχανη και ενα σαν post process.

Μεσω των settings ρυθμιζεις το post process FXAA

Μεσω την κονσολας ρυθμιζεις αυτο που ειναι μεσα στη μηχανη (default ειναι on)

Το FXAA που λεω εγω δεν ειναι κανενα απο τα παραπανω.

Ειναι αυτο που κανει ο user INJECT και αυτο ψαχνω τροπο να απενεργοποιησω αφου το performance την ακουει στερεο.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις comment την γραμμή "#define USE_ANTI_ALIASING" στο injFX_Settings.h

Comment δηλαδή σβήσε το κάγκελο #(που λέει και ένας καθηγητής :hehe:) και βάλε δύο κάθετους //

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.