Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Την θυμάμαι την μονομαχία,και εγώ σου έριχνα με το L96,αλλά οι τρεις πρώτες δεν έκαναν register για κάποιο λόγο και μου έκανε και μένα εντύπωση.

Ίσως ήταν θέμα lag δεν ξέρω,ίσως το φ-φ-φ-φ-φανταστικό netcode της dice.

Ναι κι εγώ μέχρι να με πετύχεις με 100% ήμουν... Δεν ξέρω για το netcode, αλλά αυτά δε γινόντουσαν πριν... Σε τόσο μικρές αποστάσεις, δεν υπήρχε περίπτωση να μην πετύχεις τον άλλον, έστω στέρνο.

Link to comment
Share on other sites

Όλο το θέμα είναι το suppression... Δεν έχω πρόβλημα που χάνω τα αυγά και τα πασχάλια απο μπροστά μου μόλις με ξυρίζει μια σφαίρα...

Το θεωρώ ως ένα μέρος λογικό και σίγουρα απαραίτητο, γιατί έτσι αναγκάζεσαι να προσέχεις περισσότερο τις κινήσεις σου, πότε και που θα πυροβολήσεις , τι squad perk θα βάλεις κτλ κτλ...

Συγχρόνως όμως, το game μου δίνει την αίσθηση πως πλέον δεν είναι σταθερό...

Τι εννοώ? Παίζουμε στο Βazo χθες Metro, ( :wall::p ) είμαστε κλεισμένοι C κλασσικά και πως γίνεται και βρίσκομαι πίσω απο 4, δεξιά απο τα βαγόνια στη δεξιά πλευρά του Metro από B προς C...

Δε με έχει δει κανένας πλησιάζω στα 5 μέτρα περίπου κι αρχίζω και ρίχνω...

Ε έναν κατάφερα να φάω και με ξαπλώσανε...Ki ας άδειασα μια γεμιστήρα + 1 του handgun. :getlost:

Πριν το patch είχαν ξαπλώσει και οι 4...Μετά το πατς νιώθω πως πλέον δεν επιβραβεύεσαι για το στόχο σου...

Γιατί είμαι σίγουρος πως οι μισές σφαίρες ήταν για headshot...Ήταν πριν το patch δηλαδής!! :p

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα πολλά θεματάκια που θέλουν φτιάξιμο, σίγουρα πολλά διορθώθηκαν ή άλλαξαν με το patch, τα οποία θα τα συνηθίσουμε ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ...

Θα δοκιμάσω να ρίξω λίγο τα settings σήμερα γιατί αν και είδα άνοδο κι εγώ στα frames μερικές φορές έχω τα κολληματάκια που είχα στην αρχή του παιχνιδιού...We ll see..

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτα που λετε,παρατηρησε κανεις οτι στο battlelog δεν κραταει πανω απο 10 favourites?εμενα τουλαχιστον οταν βαζω τον 11ο μου αφαιρει εναν και ειμαστε παλι στους 10 :nothing::nothing:

Αυτο το προβληματακι επαιζε και απο πριν... και ειναι και λιγο random στο θεμα του αριθμου των favorites...

Eμενα για παραδειγμα κρατουσε και κραταει μεχρι 13 favourites, πριν αρχισει να αφαιρει και εχω διαβασει στα forum για διαφορους αριθμους.

Θεμα browser παντως δεν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Στα Favorites υπάρχει μόνο ο ΒΑΖΟ κι έτσι δεν έχω αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα :p

Δεν είναι ωραίο να ξεκινάνε πρώτοι μόνο όσοι το έχουν σε ssd το game.

Πρώτοι ξεκινάνε όσοι έχουν SSD σε RAID 0 :o

Edit: αυτό το έβαλαν πριν λίγο στο twitter τους

Patch is not bugged. Seems there is an issue with MS Live.
Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

επαιζα τα χαραματα BFBC2. εφαγα και εκει freeze με sound looping (οπως στην αρχη με το BF3, μεχρι να ρυθμισω/υποβαθμισω καποια πραγματα στις ιδιοτητες ηχου της onboard realtek).

ανακαλυψα μετα απο πολυ ψαξιμο οτι μαλλον φταιει το MSI afterburner (οχι γενικως το κλοκαρισμα, αλλα το utility πιθανον εχει καποιο προβλημα με το συγκεκριμενο παιχνιδι).

νομιζω οτι λυθηκε (επαιξα κανενα 20λεπτο χωρις προβλημα)

ειμαι στην μεγαλυτερη clan που εχει εμφανιστει ποτε στα shooters, τους περιφημους [invalid] :hehe::hehe::hehe:

αν καποιος θελει να παιξουμε αυτο το (πανεμορφο) παιχνιδι παρεα, τα nicknames μου ειναι nikos035 και eikosiena (καποτε υπηρχανε παιχνιδια που η dice και η EA σε αφηνανε να επιλεξεις ονομα διαφορετικο απο το origin profile σου και να δημιουργησεις περισσοτερα απο εναν soldier profile...)

το παιχνιδι τρεχει στο μηχανακι μου με ΟΛΑ ultra με ~70 FPS average ΧΩΡΙΣ O/C στην VGA.

σορυ για το οφ :p

ΥΓ: SSD rulez (γενικως) και αργα η γρηγορα θα το ανακαλυψετε ολοι, παιρνοντας πολυ καλυτερες (και ευκολα διαπιστωσιμες με τα ματια σας και οχι με benches) επιδοσεις σχεδον σε ολες τις λειτουργιες του υπολογιστη σας ανεξαρτητως του υπολοιπου hardware που εχετε: το πεπρωμενον φυγειν αδυνατον :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION]

Για δες,στο procon έχει κανένα setting για το round start timer?

Όπως αυτός εδώ

Δεν είναι ωραίο να ξεκινάνε πρώτοι μόνο όσοι το έχουν σε ssd το game.:p

Fixed! Εγινε μεσω κονσολας και το εβαλα στα 30 δευτερολεπτα. Tested and working :) Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: SSD rulez (γενικως) και αργα η γρηγορα θα το ανακαλυψετε ολοι, παιρνοντας πολυ καλυτερες (και ευκολα διαπιστωσιμες με τα ματια σας και οχι με benches) επιδοσεις σχεδον σε ολες τις λειτουργιες του υπολογιστη σας ανεξαρτητως του υπολοιπου hardware που εχετε: το πεπρωμενον φυγειν αδυνατον

οπως και η τσεπη, να μην αδειασει, αδυνατον....!!!

Μια χαρουλα ειναι προς το παρων και ο Raptor-ακος, και ας μπαινω και τελευταιος...

Γλυτωνω και το τρεξιμο για την πρωτη σημαια...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φτυστον να μην τον ματιασεις...!!!

Πουλαει καλα το city maps...

Kαι οταν αδειαζει μπορεις παλι με λιγους παιχτες να κανεις ωραια ματσακια...!!!

EDIT:

Τελικα τον ματιασες... 3:30 και ειναι αδειος...

Πλακα κανω ε..

Καθημερινη ειναι...

Τριτη με champions league στη μεση κιολας και ηταν τιγκα μεχρι της 3+....

Ωραια πραγματα...!!!

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

μετά το patch όποιος δεν έχει ξεκλειδώσει το ΑΕΚ είναι έτοιμος για uninstall.

έχω γυρίσει εδώ και μισή ώρα 3 server και όλοι παίζουν με ΑΕΚ......ρημάδα DICE. σκ@τα το έκανε.

τι το special εχει ρε παιδια το ΑΕΚ και το λιωνουν ολοι;;;

Link to comment
Share on other sites

MP1st – Incoming Battlefield 3 Battlelog Update – the Live Scoreboard

Κατι που επρεπε να ειχε το game απ την αρχη..:hang3:

νωρις το σκεφτηκαν

οσο για το ΑΕΚ, δεν εχω παιξει πολυ μετα το patch γιατι εχω τρελαθει στο lag και μου σπαει τα νευρα, αλλα ειναι δυνατον το ΑΕΚ να εχει λιγοτερη ανακρουση απο το Μ16Α4;;; οσο πανε το κανουν ολο και λιγοτερο ρεαλιστικο, ειναι δυνατον να μη βλεπεις μπροστα σου οταν σε ξυρισει μια σφαιρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.