Jump to content



Ερωτηση για τροφοδοτικο 1000W +


evolution

Recommended Posts

Yπαρχει καποιο τροφοδοτικο που να ειναι ολα του τα καλωδια αποσπομενα η εστω μονο το 24 να ειναι σταθερο ?

(να μπορω να το βρω Ελλαδα με ενδιαφερει περισοτερο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλα ......ειναι γνωστα ως modular.....πες μας τιμες και λοιπα στοιχεια αν θες να σου προτεινουμε καποια....

στα λεφτα δεν εχω ιδιετερο προβλημα μερχι 300 ευρω βαρια βαρια το ξερω και αυτο που εχω τωρα εχει καποια καλωδια αποσπομενα αλλα οχι ολα (αν μπορουσαμε να βρουμε κατι και απο το πλαισιο θα ηταν ακομα καλυτερα)

το συστημα ειναι τις υπογραφης μου με 7 δισκους συντομα θα μπει υδροψυξη και ακομη μια 5870

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινα πανω καποια...πιστευω ειναι τα καλυτερα που μπορεις να βρεις....(αχχ να ηταν το hiprotech 1200 modular)

δεν μιλαω σαν αυτα που προτεινες αλλα τελειως modular κατι σαν αυτο εδω : http://www.thelab.gr/showthread.php?t=76269

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως χρειαζεται να ειναι ενα τροφοδοτικο σε ολες τις γραμμες του modular.

Ετσι και αλλιως 24pin,8pin και κανα δυο γραμμες ακομα για τους δισκους,περιφερειακα κτλ θα τις χρησιμοποιησεις σιγουρα ειτε ειναι modular,ειτε οχι.

Μην βαλω μεσα και τις τεσσερις για τις καρτες(γνωμη μου παντα).

+1 για το corsair παντως,ειναι κορυφαιο!

Link to comment
Share on other sites

αποτι ξερω ομως, δεν πληρει το κρητιριο "εντος Ελλαδος"

Γενικα βρισκω την αναβαθμιση του τροφοδοτικου αυτου εντελως αχρηστη(εκτος βεβαια αν χαλασε το chieftec)....

Επισης αποτι ειδα σε ελληνικα eshop δυσκολα θα βρεις modular με ολα τα καλωδια αποσπωμενα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νομίζω ότι μια από τις καλύτερες επιλογές είναι: http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Enermax-1250W-Revolution-85-ERV1250AWT.htm Με μια μικρή λεπτομέρεια, πρέπει να δεις αν η θέση που θα το βάλεις επιτρέπει στα καλώδιά του (τα αποσπώμενα) να φτάσουν με σωστή διευθέτηση στους δίσκους, γιατί είναι κάπως κοντά. Κατά τα άλλα, σταθερά έχει μόνο τα τροφοδοτικά της μητρικής (24 pin + 8 pin ), καθώς και τα δύο ([6+2]) για μια κάρτα γραφικών τελευταίας γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νομίζω ότι μια από τις καλύτερες επιλογές είναι: http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Enermax-1250W-Revolution-85-ERV1250AWT.htm Με μια μικρή λεπτομέρεια, πρέπει να δεις αν η θέση που θα το βάλεις επιτρέπει στα καλώδιά του (τα αποσπώμενα) να φτάσουν με σωστή διευθέτηση στους δίσκους, γιατί είναι κάπως κοντά. Κατά τα άλλα, σταθερά έχει μόνο τα τροφοδοτικά της μητρικής (24 pin + 8 pin ), καθώς και τα δύο ([6+2]) για μια κάρτα γραφικών τελευταίας γενιάς.

+1 αυτο Enermax Revolution 85 ERV1250AWT PSU (1250W) και εισαι :neo::big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.