Jump to content



Stacker 833 και Multirama Πάτρας


alpo

Recommended Posts

Απατεώνες... Με μία λέξη. Κάτι που ήξερα.... και απλά το επιβεβαίωσα...

Πήγα σήμερα να πάρω το εν λόγο κουτί στο κατάστημα στο κέντρο της Πάτρας.Το είχα δει πολύ πριν το Πάσχα και είχα ρωτήσει και έναν πωλητή.Είχε μόνο δύο κομμάτια στο ράφι ένα με λίγο ταλαιπωρημένο πλαϊνό παράθυρο κι άλλο ένα με της ζελατίνες του. Ταμπελίτσα με την τιμή πάνω του 84.50€

Δεν μπορούσα παρά να το πάρω.... Το δίναν σχετικά τσάμπα. Του λέω του παιδιού "αυτό θέλω" και το παίρνει να το βάλει στη συσκευασία του. Πάμε στο ταμείο..... βγάζω να πληρώσω και μου λέει η κοπέλα.... "195.00€"

"Είστε σίγουρη της λέω...? Γιατί εγω είδα άλλη τιμή στο ράφι." Μου λέει "...μισό να φωνάξω ένα παιδί." Μου λέει ο υπεύθυνος "....ξέρετε.. έχει γίνει κάποιο λάθος.... έγιναν κάποιες αλλαγές στην τιμή... και λόγο αλλαγής ΦΠΑ.... και δεν έχει ενημερωθεί...." και κάτι τέτοια τρελά... Του λέω... "τελευταία τιμή που το είχα δει, ήταν 129€ και μπορούσε να γίνει και άλλη έκπτωση σε αυτή την τιμή..." Δεν απάντησε τίποτα. Τελικά.... το αποτέλεσμα ήταν να σηκωθώ να φύγω, τους το παράτησα στο ταμείο..... και βρήκα άλλον ένα λόγο να μην ξαναπάω στο εν λόγω κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η αυξηση της τιμης ειναι λογω εξαντλησης αποθεματος του συγκεκριμενου προιοντος

οτι κομματια παιζουν πλεον βρισκονται μονο σε καταστηματα και οχι στην κεντρικη αποθηκη.

και φυσικα δεν προκειται να ξαναερθουν αλλα κιολας.

Η ποσοτητα που ειχε αρχικα οριστει στα πλαισια προσφορας στα 129€ εχει εξαντληθει

γιαυτο και η τιμη επανηλθε στα φυσιολογικα επιπεδα.

τα παιδια εκει ειναι λογικο να μην το γνωριζουν,

δεν μπορουν εκ των πραγματων να γνωριζουν τι γινεται με τις τιμες καθε ενος προιοντος.

αυτο βλεπουν στο συστημα, αυτο χρησιμοποιουν.

στη διαθεση σου

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ξέρεις πολύ καλά ότι υπάρχει νόμος που ορίζει ότι ότι τιμή και αν έχει το ταμπελάκι στο ράφι σε αυτή πρέπει να την πάρει ο πελάτης.

δεν αναφερομαι σε αυτο Γιωργο

αυτο ειναι καθαρα δικη τους αμελεια

και εαν οντως ισχυει κατι τετοιο

ειναι αξιοι της μοιρας τους

εγω απλα θελησα να διευκρινισω το γιατι αλλαξε η τιμη.

οφειλουν οντως να αλλαζουν τα ταμπελακια σε καθημερινη βαση

παντως το 84.50€ δεν ισχυε ποτε οποτε μαλλον λαθος μου μυριζει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το "Συγνώμη Κύριε λάθος" εχει καταντήσει καραμέλα(γενικά μιλάω έτσι?)... Εγώ πάντως πριν πάρω κάτι τους βάζω να το "χτυπήσουν" και μετά αποφασίζω αν θα το πάρω...:baby:Μισή ντροπή δική μου..μισή ντροπή δική τους :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Η ποσότητα που είχε αρχικά οριστεί στα πλαίσια προσφοράς στα 129€ έχει εξαντληθεί

γιαυτό και η τιμή επανήλθε στα φυσιολογικά επίπεδα.

Δηλαδή θες να μου πεις ότι είχαν βάλει σε προσφορά τα 50 πρώτα κομμάτια π.χ. ,τα πούλησαν και μετά ξαναβάλανε την παλιά τιμή? Ή μήπως εξαντλήθηκαν τα αποθέματα και η επόμενη παραλαβή ήταν στην αρχική τιμή? Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα το πρώτο μου ακούγεται παράλογο και το δεύτερο ξέρουμε ότι δεν έγινε. Και όσο για το αν μπορούν ή όχι οι πωλητές ή οποιοσδήποτε άλλος βάζει τις τιμές να γνωρίζουν της αλλαγές στην τιμή, δε με απασχολεί καθόλου. Αν δεν μπορούν λόγο του "συστήματος"... ας αλλάξουν το σύστημα. Η δουλειά τους είναι και οφείλουν να την κάνουν σωστά αν θέλουν να λέγονται "guru της τεχνολογίας".

Και για να προλάβω κάποιους, δεν τα λέω όλα αυτά από κακία. Απλά είμαι άλλος ένας δυσαρεστημένος "παρολίγον" πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου

η προσφορα αφορουσε γυρω στα 80 τεμαχια που υπηρχαν δεσμευμενα στην κεντρικη αποθηκη.

αυτα τελειωσαν και θα ξαναηρθαν ουτε και θα ξαναερθουν.

οτι αποθεμα υπαρχει πλεον ειναι σε καταστηματα και μονο και στην πλειοψηφια των περιπτωσεων βρισκεται εκει προ απο εποχη προ προσφορας.

οσο αφορα τη διαφορα τιμης στο ραφι με το συστημα

εχεις δικιο θα επρεπε να ειχε ενημερωθει το προιον με το νεο του ταμπελακι

εγω σαν Γιωργος θα σου ελεγα να ξαναπας αυριο, και εαν δεν εχουν αλλαξει ακομα το ταμπελακι

να απαιτησεις να στο δωσουν στην αναγραφομενη τιμη.

οσο για το εαν κανουν ή οχι τη δουλεια τους

αυτο δεν μπορω να το γνωριζω καθοτι δεν εχω παει ποτε στο εν λογω καταστημα

ουτε ξερω προσωπικα τα παιδια που εργαζονται εκει

μπορω να γνωριζω ομως οτι οταν σε ολα τα καταστηματα αλλαξαν οι τιμες σχεδον τρεις φορες

μεσα σε μια εβδομαδα λογω νεου ΦΠΑ,

λανθασμενων αυτοματων τιμων συστηματος και νεων στρογγυλοποιημενων τιμων

το οποιο σημαινει οτι σχεδον σε ολα τα προιοντα αλλαξαν ενα προς ενα τα ταμπελακια τρεις φορες

ε το να ξεφυγαν και καποια το θεωρω ανθρωπινο.

ο καθενας το αντιμετωπιζει οπως νομιζει

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε Γιώργο.... εγώ ξέρω ένα πράγμα...

Το πρωί μπήκα με μια χαρά κι ένα χαμόγελο στο κατάστημα και σε 10 λεπτά βγήκα από την άλλη πόρτα με μια κατεβασμένη μούρη και μια "ξενέρα". Αυτό για μένα λέει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιες βλακειες κανουμε (σηκωνομαστε και φευγουμε) και βρισκουν και κανουν.

επι τοπου τηλεφωνο στην αγορονομια και ασε τους να χτυπιουνται.

85Ε το ταμπελακι? 85Ε θα πληρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα που το λέω, αλλά το Mul+iR@ma κάνει συχνά "λάθη" στις τιμές.

Ευτυχώς για 2 γνωστούς μου, πήραν από ένα Netbook με 299 από 399 που έπρεπε να πληρώσουν γιατί είχε την πρώτη στο ράφι και σε φυλλάδιο.

Με λίγη φωνή παραπάνω το πήραν και ησύχασαν.

Link to comment
Share on other sites

λιγο off-topic:

κατι πρεπει να γινει με το Multi της Πατρας... εχω μπει πολλες φορες και εχω βγει με αδεια χερια... φυσικα καταληγω απεναντι στην Αγ. Ανδρεου, στο "αντιπαλο δεος". Βεβαιως και θα 'θελα να αναβαθμιστει αλλα λες και υπαρχει διαφορα στις τιμες ωστε να επωφεληθω;

Προς Κοπριτη: Το Εxtreme εχει καμια σχεση με τα κατα τοπους καταστηματα εστω ως ενδιαμεσος;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.