Jump to content



Ποια καρτα γραφικων; Αναποφασιστος...


gipinio1337

Recommended Posts

Οτι ειπε ο jimakis, μιας και παιζεις online καλυτερα να φορτωσεις ενα .cfg της προκοπης, καποιες βασικες οδηγιες εδω -> http://www.thelab.gr/showthread.php?t=58591&highlight=guide

Btw με μπερδεψατε και εμενα, εχει καποια αλλη βασικη διαφορα η 5750 με την 70 περα απτα κλοκια ?

edit : τωρα ειδα οτι εχεις Ε7200 ακλοκαριστο, οπως αναφερθηκε πιο πριν παιζει ρολο ΚΑΙ το CPU αμα θες να εχεις μπολικα fps, ειδικα οταν ειναι στον σερβερ καμια 20αρια ατομα και γινεται πανικος

http://www.thelab.gr/showthread.php?p=642357#post642357

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Φίλος βάλε ένα lagometer της κονσόλας true να βλέπεις τι πηγαινοέρχεται.

Είπες για multi πίστες.Δεν είπες αν ήσουν μόνος η με παρέα όμως.

Δες το γιατί αν χάνεις πακέτα ο επεξεργαστής πάει για καφέ και ξανάρχεται όταν κυλήσουν νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....γινεται με αυτην ειμαι τωρα....250πατημενο σε 1280x960 4ΑΑ 16ΑF. Lagometer. Την πηγα την καρτουλα σε εναν Επεξεργαστη Q9550, και παλι τα ιδια!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο jimakis, μιας και παιζεις online καλυτερα να φορτωσεις ενα .cfg της προκοπης, καποιες βασικες οδηγιες εδω -> http://www.thelab.gr/showthread.php?t=58591&highlight=guide

Btw με μπερδεψατε και εμενα, εχει καποια αλλη βασικη διαφορα η 5750 με την 70 περα απτα κλοκια ?

edit : τωρα ειδα οτι εχεις Ε7200 ακλοκαριστο, οπως αναφερθηκε πιο πριν παιζει ρολο ΚΑΙ το CPU αμα θες να εχεις μπολικα fps, ειδικα οταν ειναι στον σερβερ καμια 20αρια ατομα και γινεται πανικος

http://www.thelab.gr/showthread.php?p=642357#post642357

Ναι, εκτός από χαμηλότερα κλοκια έχει και λιγότερους shaders.

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσουμε τα μαλλιά μας βρε παιδιά με αυτά που ακούμε...τι 250 πατημένα φίλε μου? Nascar τρέχεις και σε κόβει ταχύτητα? Μια χαρά είναι η κάρτα και μια χαρά FPS βγάζεις, μην κολλάς με τα frame drops, συνήθως φταίει οτιδήποτε άλλο όπως τα windows ή κάποιο άλλο software (και ίσως και οι Drivers μερικές φορές) αλλά όπως και νά χει αφού στο κάνει σε ένα χάρτη μόνο ψάξε να δείς μήπως ο συγκεκριμένος χάρτης έχει πρόβλημα...σιγά μην βάλεις crossfire για να παίξεις ένα παιχνίδι όπως το COD2, ήμαρτον δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειπα οτι γινεται στα 250:mobile1:Επισης ειπα πως δεν ειναι νορμαλ τα FPS. Πεφτουν σε επιπεδο που το παιχνιδι δεν παιζεται!!!!!!!!!!

Τελικα θα βοηθησει το crossfire?:hm:

(Μπορω να την ενωσω με μια απλη;...δηλαδη 5750 Vapor-X + 5750; Ανησυχω για τα clock αν με αφησει)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κατέβασε το 16χ AF και δοκίμασε σε πιο χαμηλά settings, πχ 8χ κλπ, δεν θα δείς διαφορά, κατά 99% δεν φταίει η κάρτα αλλά κάτι άλλο, αν έμενα ακόμη αργυρούπολη θα πεταγόμουνα να σε βοηθήσω, ειλικρινά δηλαδή, μην σκέφτεσαι για crossfire..

Link to comment
Share on other sites

Για να δωσουμε ενα τελος:rip: στην ιστορια αυτη...εχω καλα και κακα νεα.

Τα καλα ειναι οτι πηγα στα 7αρια και εστρωσε η καρτα(fps καλυτερα). Τα κακα νεα ειναι (βασικα δεν ειναι κατι διαφορετικο ή καινουριο...) οτι οι οδηγοι εχουνε παθει παρακρουσh:wall: οποτε την παω πισω για μια GTX260.:giveup::giveup::giveup::giveup::giveup::giveup::giveup:

Thanx παιδες.:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το θεμα απο την αρχη.

μαρεσει που λετε στο παιδι για crysis οτι θελει 260 για να παιξει ικανοποιητικα σε αυτη την αναλυση

οταν με 8800gt / gts 512 ακομα και σε 1680χ1050 παιζεις αξιοπρεπεστατα.

ο λογος που πηρε καινουργια δεν καταλαβαινω αντι να παρει μια μεταχειρισμενη καρτουλα στα μισα λεφτα.Αλλα anyway ισως να ειναι η εγγυηση που φοβαται.

Οσο για το oc δε κερδιζεις 1-2 fps.

αν εχεις 20fps avg θα πας 23-24 (αναλογα το oc)αν εισαι ~80 θα πας πανω απο 90 περιπου.Απλως για να δεις μεγαλη διαφορα θα πρεπει να "ξεσκισεις" την καρτα για να μπορει να φανει και με το ματι.Δλδ να ειναι playable ενα παιχνιδι σε Oced καταστασεις απο οτι σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ GoMaR. Η GTX260 ειναι οντως πολυ καλυτερη και ας ειναι 2 χρονων καρτουλα. :dirol::dirol:

Δεν κανω o/c κλπ εφοσον ειναι υπερ-ικανοποιητικη η επιδοση της για αυτο που προοριζεται. Και ναι, φοβαμαι την εγγυηση γιατι δεν ειναι επεξεργαστης που σπανιως θα παθει κατι, αλλα καρτα γραφικων:jump:Τhnx δικε μου!!!:victory:

Α!!! Αντι για τον e7200 θα βαλω τον e8500 επανω.

Cheers!!!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι καλύτερη γενικά ΟΚ. Αλλά κοστίζει σχεδόν τα διπλάσια χρήματα και δεν νομίζω να έχεις όχι 2πλάσια απόδοση αλλά ούτε 20%. Προσωπικά επειδή στα κριτήρια μου είναι και το value for money τη θεωρώ πολύ χειρότερη. Anyway εσύ επιλέγεις...

ΥΓ. Έχει φτάσει κιόλας 2 χρονών η 260?

Link to comment
Share on other sites

Μου συγκρίνεις τη φθηνότερη 260 με την ακριβότερη 5750.

Αν κάνεις το αντίστροφο βγαίνει υπερδιπλάσια.

Κατά μ.ο. είναι 70-80% ακριβότερες...

Ακόμα κι έτσι, πιστεύεις ότι αξίζουν 40 ευρώ παραπάνω? Πιστεύω ότι στην ανάλυση που θες δεν θα δεις καμία σοβαρή διαφορά.

Υ.Γ. δεν είμαι κολλημένος με ΑΤΙ. Απλά κι εγώ τα λεφτά μου σκέφτομαι και θεωρώ ότι η nVidia όπως και η intel αρχίζουν να μας κοροϊδεύουν μες στα μούτρα μας πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινω με αυτα που αγοραζω. Αυτη που πηρα εκανε 139 και αυτη που εχω 179. Ειναι λογικοτατη τιμη για τη αποδοση της γιατι η nvidia πουλαει λογισμικο σε αντιθεση με την ati που πουλαει υλικο.

Ακομα και ετσι και υπερδιπλασιο να ειναι δεν με ενοχλει. Προτιμω να παρω μια nvidia των 200 που βγαζει 40fps π.χ. παρα μια ati των 100 που βγαζει τα ιδια fps και ο λογος ειναι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.