Jump to content



Ποια καρτα γραφικων; Αναποφασιστος...


gipinio1337

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Μπα...σε mainstream κατηγορια οι οδηγοι της ati εχουνε ελειψεις. Και αν νομιζεις πως ειναι λανθασμενη αντιληψη να σου το θεσω ως εξης:

Εχεις 200euro καλα ως εδω;

Εχεις 3 επιλογες για αγορα γραφικων:

1)5750 110ευρω

2)5770 170ευρω

3)GTX260 200ευρω

Ας υποθεσουμε οτι περνεις την 5770 που ειναι λιγο καλυτερη απο την 260. Η 5770 σε εχει τρελανει στα ξαφνικα restart, στα χαμηλα frame rate, εχεις δοκιμασει οτι ειναι πιθανο απο αποψη λογισμικου και υλικου και οι βλακειες συνεχιζονται. Απο την αλλη, αμα δωσεις αλλα 30ευρω ή 90 (αμα εχεις 5750) εχεις παρει μια καρτα με λιγο λιγοτερα frame rate κατα γελοιο βαθμο της ταξης του 1-10, η οποια ομως ειναι στρωμενη και σταθερη. Τι θα πεις τοτε; Πηρα μια με λιγοτερα λεφτα που ειναι καλυτερη αλλα "την ακουνε οι οδηγοι"; Τοτε τι σοϊ καλη ειναι; Εφοσον δινεις λεφτα θες αυτα που δινεις να εχουν αντικρισμα και νομιζω συμφωνεις με αυτο:) Οποτε αν ειναι να δωσεις 100-200-300 κλπ κλπ ευρω και να μην αξιζουνε ενω αμα μπορεις να δωσεις λιγα παραπανω και να κανεις την δουλεια σου πιστευω πως η σωστη επιλογη ειναι εμφανεστατη:to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι προσωπικη σου διαπιστωση η απο αυτα που εχεις διαβασει η σου εχουν μεταφερει αλλοι?

Εγραψα οτι αυτα (οσα απο αυτα αληθευουν δηλαδη) ανηκουν ηδη στο παρελθον. Δυστηχως η ευτυχως ειμαι ενας ανθρωπος που μπορει και εχει καθε δικαιωμα να το λεει αυτο με απολυτη σιγουρια, χωρις να "φοβαται".

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωμη σου ειναι.

Οι προσωπικες μου εμπειριες ερχονται ομως σε αντιπαραθεση με την γνωμη σου. Απο τα χερια μου εχουνε περασει αρκετες ati:

2900ΧΤ

2600

3870

5750

5770

5870(την εβαλα σε μηχανακι φιλου)

Σε ολες αυτες, στρωμενους οδηγους ειδα στις 3870 και 5870. Οι αλλες ηταν EPIC FAIL.

Γιατι να μην μπορεις να πεις την γνωμη σου; Σε καταπιεσα;:dots:

Δεν νομιζω ομως πως ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον εφοσον τα προβληματα υπαρχουνε ως ζωντανες αποδειξεις ακομα και τωρα σε φρεσκα "ψαρια":nuke:

Δεν αναφερω φιλους ουτε εμπειριες αλλων. Αναφερω πεπραγμενα απο δικια μου πλευρα και αποψη ουτε προσπαθω να πεισω υπερ nvidia. Αναφερω συμβαντα που εχουνε γινει και τα οποια εχουνε εκθεσει στα ματια μου την ati. Αλλα ομως πες μου ειλικρινα:

α)Μισα λεφτα, καλυτερη αποδοση μεχρι να την καταστρεψουν οι drivers

β)Διπλασια λεφτα, ελαχιστα χειροτερη αποδοση με σταθερο και αδιακοπο gameplay

Ανεξαρτητα αν οι εταιριες ειναι ati//nvidia πες μου:turn:

Προς Θεου ολοι εχουμε δικαιωμα αποψης και γνωμης - Γι' αυτο και μιλαμε. Δεν εχω συμφερον απο την nvidia, δεν θα με πληρωσει, ουτε ομως απο την ati. Το συμφερον μου ειναι να μπορω να παιζω αξιοπρεπεστατα καποια παιχνιδια χωρις να πιανομαι κοροιδο απο την καθε nvidia και την καθε ati!!!

Cheers!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωμη σου ειναι.

Οι προσωπικες μου εμπειριες ερχονται ομως σε αντιπαραθεση με την γνωμη σου. Απο τα χερια μου εχουνε περασει αρκετες ati:

2900ΧΤ

2600

3870

5750

5770

5870(την εβαλα σε μηχανακι φιλου)

Σε ολες αυτες, στρωμενους οδηγους ειδα στις 3870 και 5870. Οι αλλες ηταν EPIC FAIL.

Γιατι να μην μπορεις να πεις την γνωμη σου; Σε καταπιεσα;:dots:

Δεν νομιζω ομως πως ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον εφοσον τα προβληματα υπαρχουνε ως ζωντανες αποδειξεις ακομα και τωρα σε φρεσκα "ψαρια":nuke:

Δεν αναφερω φιλους ουτε εμπειριες αλλων. Αναφερω πεπραγμενα απο δικια μου πλευρα και αποψη ουτε προσπαθω να πεισω υπερ nvidia. Αναφερω συμβαντα που εχουνε γινει και τα οποια εχουνε εκθεσει στα ματια μου την ati. Αλλα ομως πες μου ειλικρινα:

α)Μισα λεφτα, καλυτερη αποδοση μεχρι να την καταστρεψουν οι drivers

β)Διπλασια λεφτα, ελαχιστα χειροτερη αποδοση με σταθερο και αδιακοπο gameplay

Ανεξαρτητα αν οι εταιριες ειναι ati//nvidia πες μου:turn:

Προς Θεου ολοι εχουμε δικαιωμα αποψης και γνωμης - Γι' αυτο και μιλαμε. Δεν εχω συμφερον απο την nvidia, δεν θα με πληρωσει, ουτε ομως απο την ati. Το συμφερον μου ειναι να μπορω να παιζω αξιοπρεπεστατα καποια παιχνιδια χωρις να πιανομαι κοροιδο απο την καθε nvidia και την καθε ati!!!

Cheers!!!

Ρε φιλε ειλικρινα, πανε παρε την 260 και μην κανεις flame χωρις λογο. Και γω ειχα/εχω πολλες ATI και με σωστο χειρισμο δεν ειχα κανενα προβλημα. Εφοσον ειχες τοσες ΑΤΙ καρτες, δεν σου βγηκαν "καλες" και δεν ακους τους αλλους γιατι εισαι ακομα αναποφασιστος και δεν πας κατευθειαν Nvidia;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ξερω, να βλεπω και πως σκεφτονται οι υπολοιποι. Ζω σε κοινωνια και δεν ειμαι μονος μου. Ειπα να ξαναδοκιμασω ati, αλλα μου βγηκε ξινο. Δεν κανω flame. Συζηταμε, πολιτισμενα με επιχειρηματα. Την 260 την εχω ηδη:victory::spell:

Δεν βλαπτει να δοκιμαζω και αλλες μαρκες. Δεν ειμαι μονοφθαλμος ωστε να ακολουθω πιστα την nvidia. Υπαρχουνε και αξιολογες και αξιοπρεπεστατες καρτες απο ati.

Also, συμβουλευομαι τους υπολοιπους, δεν τους γραφω. Ομως οι αποψεις που εκφερω ειναι αποκλειστικα αβιαστες, αμεροληπτες και δικες μου!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ξερω, να βλεπω και πως σκεφτονται οι υπολοιποι. Ζω σε κοινωνια και δεν ειμαι μονος μου. Ειπα να ξαναδοκιμασω ati, αλλα μου βγηκε ξινο. Δεν κανω flame. Συζηταμε, πολιτισμενα με επιχειρηματα. Την 260 την εχω ηδη:victory::spell:

Δεν βλαπτει να δοκιμαζω και αλλες μαρκες. Δεν ειμαι μονοφθαλμος ωστε να ακολουθω πιστα την nvidia. Υπαρχουνε και αξιολογες και αξιοπρεπεστατες καρτες απο ati.

Also, συμβουλευομαι τους υπολοιπους, δεν τους γραφω. Ομως οι αποψεις που εκφερω ειναι αποκλειστικα αβιαστες, αμεροληπτες και δικες μου!

Σωστα μιλας, αλλα οταν εχω παρει 10 προϊοντα απο μια εταιρεια και απο αυτα τα 10 τα 2 μονο δουλευαν καλα, τοτε συγγνωμη αλλα δεν θα ακουσω κανεναν και θα παω να ψωνισω απο αλλου.

Link to comment
Share on other sites

...Εχεις ενα δικιο. Αλλα μετα απο ενα χρονικο διαστημα που θα ακους οτι ανεβαινει παλι η εταιρεια δεν θα κανεις αλλη μια δοκιμη να δεις μπας και:D:computer:...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με 5770 και 5850 δεν ειχα κανενα απολύτως πρόβλημα. Την πρώτη την χρησιμοποίησα 3 μηνες και τωρα την εχει η γυναικα μου χωρις επίσης κανενα προβλημα και την 5850 τις τελευταιες 15 μερες που την φοραω παιζει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε φιλε... Ειμαι τοσο σπαστικα εξονυχιστικος με τις καρτες; Γκαντέμης; Με default οδηγους ειχα προβλημα, με hotfix το ιδιο και με πειραγμενους οδηγους μια απο τα ιδια. Τις εχω δοκιμασει σε 5 μηχανηματα:flag::flag::flag::flag::flag::flag:

Link to comment
Share on other sites

9600 PRO, 9800 PRO, X800XL, 1950 PRO, 3870, 4870

Πρόβλημα σε driver έχω να δω από την εποχή των 2 πρώτων - και εκεί μιλάμε για μικροglitches. Από τότε δε ξανασυνάντησα κανένα πρόβλημα από driver.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.