Jump to content



Προβλημα με samsung p2370


kolobaki

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο ψητο.

Αγορασα προσφατα τη samsung p2370.(dvi,500000:1,2ms)

Το προβλημα μου ειναι πως απο την στιγμη που παταω το power button για να ξεινησει το pc μεχρι την ωρα που θα μπω στα windows η οθονη ειναι μαυρη.Υστερα αφοτου περασει κανενα 2 λεπτο η οθονη ανοιγει και λειτουργει κανονικα.

Ομως εγω αν θελω να μπω στο bios η να φορτωσω καποιο cd μεσα απο το dos δεν μπορω διοτι δεν βλεπω την τυφλα μου.

Γιατι μου το κανει αυτο?

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.

Πανω σε αυτο που ειπες πρεπει να σου πω πως πριν παρω αυτη την οθονη οντως δουλευα με την παλια tft,αλλα καμια φορα δεν επαιξαν και οι δυο μαζι.

Ομως παρολα αυτα στο panel της nvidia ολα φαινονται κανονικα.

Ολα αυτα ομως ισχυαν μεχρι χτες.

Πλεον η οθονη δεν δειχνει τιποτα και ας εχει περασει μια ωρα.

Βλεπεις επειδη ηθελα να περασω τα windows 7 χρησιμοποιησα την παλια οθονη διοτι με την καινουρια δεν μπορουσα να bottαρω απο το dvd-r.

Οταν ομως αφου ειχα τελειωσει την εγκατασταση πηγα να την ξανασυνδεσω η οθονη επαιζε με αναλυση 1024χ768 η οποια δεν μεγαλωνε για αυτο και περασα τα drivers της gpu (gtx260).

E απο την ωρα που τα περασα η οθονη ειναι μαυρη συνεχεια.

(Να αναφερω πως με την παλια οθονη το συστημα δουλευει κανονικοτατα και πως οταν συνδεω και τις 2 οθονες η samsung εξακολουθει να μην δειχνει τιποτα και η αναλυση της δεν μπορει να υπερβει το 1024χ768 ενω κανονικα παιζει 1920χ1200.

Καμια ιδεα?Κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.