Jump to content



Για τους λάτρεις του μεταφυσικού!


aposperittis

Recommended Posts

  • 6 months later...

Μετά από 20,145 επισκέπτες το site ανανεώθηκε πλήρως! Πλέον έχουμε κατηγορίες όπου μπαίνοντας μέσα στην κατηγορία που σε ενδιαφέρει βλέπεις και τα αντίστοιχα θέματα! Έφυγε επιτέλους αυτή η "γυφτιά" του χύμα στο κύμα όλα! Απλά δεν με ένοιαζε γιατί δεν με ήξερε κανείς (και ούτε περίμενα πως θα με μάθουν ποτέ) και είχα βάλει καμιά 30ρια θεματάκια έτσι για τον χαβαλέ. Μόλις όμως είδα το νουμεράκι μια ωραία πρωία που αποφάσισα να ξανά μπω στο site άστραψε το μάτι μου!!!!

Περιττό να πω πως έχω ανοίξει πολλές νέες κατηγορίες αλλά και εμπλουτίσει την κάθε κατηγορία με θέματα που θα ταράξουν πολύ τα νερά!

Για τους λάτρεις λοιπόν του είδους η γωνιά που μας ενώνει έγινε ακόμα καλύτερη!

Καλή ανάγνωση! :T:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το site που έφτιαξες, έχω κάμποσα βιβλία από τον Λιακόπουλο(δεν κάνω διαφήμιση αν θεωρηθεί έτσι, να σβήσω το post τότε) πάντως όλα αυτά τα μεταφυσικά μου αρέσουν πάρα πολύ μακάρι να υπάρχει όντως κάτι από όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Αν και έχω και εγώ αρκετά βιβλία του ιδίου τα θέματα μου ΔΕΝ είναι από αυτόν.

Αν θες κάνε εγγραφή στo site για να μπορέσεις να δεις και τα κλειδωμένα topic. Πραγματικά θα σε συνεπάρει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι ειχατε δει που πριν 1 χρονο κατι τυπαδες ειχαν φτιαξει ενα βιντεο με ψευτικο λεωφορειακο δυστυχημα στο Λονδινο που φαινοταν 100% αληθινο και μετα βγηκαν και εδειχναν πως το καναν...

Ε μετα απο αυτα και καποια αλλα ειναι δυνατον να πιστεψω οτι ολα αυτα τα βιντεο στο youtube ειναι αποδειξεις?

Λιγο να "το χεις",κανεις θαυματα με προγραμματα του ειδους.

Τωρα οσον αφορα κατι αλλα του στυλ "ποτηρακι" (aka επικληση πνευματος) που το χει κανει ολως τυχαιως η μιση Ελλαδα και πετυχε κιολας....δε ξερω αν πρεπει να γελασω ή να μπω στο κοπο να το κανω και γω. :hang3:

+για κατι βιβλια του Λιακοπουλου που αναφερηκαν.Εχοντας διαβασει 5-6 δικα του ,ανετα θα εκρινα την γραφη του παιδικη και μπακαλιστικη.

Δεν ξερω το παιδι ( aposperittis ) ,αλλα παρακαλω τη Δ.Ο να βγαλει το site απο την υπογραφη του.Αμα ειναι να βαλουμε και μεις το δικο μας :p

Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε από την αρχή!

Δεν μας ενδιαφέρει η πλειοψηφία των απατεώνων! Δεν καθορίζουν αυτοί τα δρώμενα! Εμείς ψάχνουμε μέσα στο σωρό αυτό το κάτι που θα ξεχωρίσει. Αν έχεις όρεξη το κάνεις, αν όχι απλά τα βάζεις όλα στο ίδιο σακί! Για εμένα έπαψε η πλειοψηφία να έχει δίκιο από πολύ παλιά, μόνο για τηλεπαιχνίδια κάνουν, και αυτό γιατί είναι μερικές δεκάδες και δεν μπορούν να κάνουν μεγάλη ζημιά με τον αριθμό τους. Μην ξεχνάμε πως η πλειοψηφία σταύρωσε τον Χριστό (δεν εξετάζουμε αν ήταν όντος μεσσίας ή όχι) η πλειοψηφία ψηφίζει και μας έφερε ως εδώ.....

Άρα λοιπόν μην αφήνεται να σας επηρεάζει η πληθώρα του ψέματος και της απατεωνιάς. Εγώ θα σε ρωτήσω φίλε Hydra κάτι, βάση στατιστικής και μόνο αν ρωτήσουμε 5000 μάρτυρες για θεάσεις ufo, μεταφυσικών φαινομένων και γενικά όλα αυτά τα θέματα και μας πουν και οι 5000 χιλιάδες "ΝΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑ!" βάση στατιστικής κάποιοι λένε την αλήθεια δεν μπορεί! Εγώ σου λέω οι 4999 είναι η πλειοψηφία των ψευτών και ένας μόνο λέει την αλήθεια άρα τι σημαίνει? Πως έχουμε ένα αληθινό γεγονός που το χαντακώνουν 4999 ψεύτες! Μην γινόμαστε άπιστοι Θωμάδες επειδή εμείς δεν είδαμε κάτι, αν μπορούσαμε να ταξιδέψουμε στον χρόνο και δειχναμε έναν ανεμιστήρα εν κινήσει σε έναν άνθρωπο στον μεσαίωνα και του λέγαμε πως πίσω από το πλεχτό το προστατευτικό υπάρχουν έλικες και μάλιστα τεράστιοι!!! Αυτός όμως θα έβλεπε κανονικά τον τοίχο του πίσω από το πλέγμα και θα σου έλεγε πως είσαι τρελός! Όταν σταματάγαμε όμως τον ανεμιστήρα και έβλεπε τους έλικες να καλύπτουν την θέαση του τοίχου του θα σε πίστευε! (Άσχετα αν θα σε έκαιγαν στην πυρά για μάγο!) Αν πάλι δεν του το δείχναμε καθόλου θα το αγνοούσε και μέχρι να πεθάνει θα έλεγε πως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Τώρα αν μου πεις πως καλά θα έκανε και θα το πίστευε γιατί όντος δεν υπήρχε αλά εφευρέθηκε κάποιους αιώνες μετά,οπότε και εσύ μπορείς να αποδεχτείς πως μετά από κάποια χρόνια θα γίνουν αλήθεια αυτά που λέμε τώρα μπορώ να σου μεταφέρω το παράδειγμα στην σύγχρονη εποχή αλλά να σε μεταφέρω σε κάποια άγνωστη ινδιάνικη φυλή κάπου στον Αμαζόνιο. Πάλι την ίδια αντίδραση θα είχαν! Το κοινό όλων αυτόν με εμάς? Η ΆΓΝΟΙΑ! Το γεγονός όμως παραμένει ίδιο, ότι αγνοούμε δεν σημαίνει και πως δεν υπάρχει!

Όσο για τον Λιακόπουλο.....Με την συμπεριφορά του τον έχει οδηγήσει στον περίγελο του κόσμου, τα βιβλία του θέλουν καλό ψάξιμο, ΔΕΝ είναι όλα ίδια! Για παράδειγμα έχω το βιβλίο "Η τεχνολογία των Θεών" Το οποίο είναι γεμάτο φωτογραφίες με ντοκουμέντα όπου δείχνουν θαυμαστές αποικονήσεις τρομερής τεχνολογίας από ανθρώπους χούγκα, χούγκα με το ρόπαλο στο ένα χέρι και με τα μαλλιά της γυναίκας του στο άλλο! Πως τα είδαν, πως ήξεραν? Αν το έχεις διαβάσει και το αμφισβητείς παρακαλώ γράψε μου τον λόγο.

Αυτά τα "ολίγα".....

ΥΓ:Με ξέρεις! Είχαμε συστηθεί όταν δούλευα στο Extreme τότε που είχε έρθει ο Hypro! Εκτός και αν σε μπερδεύω...Όταν δούλευα στο Extreme είχα γνωρίσει πάρα πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω διαβασει παρα πολλα απο αυτα με τα οποια ασχολεισαι σε διαφορα site που ειμαι (πλεον οχι ενεργο) member... (οπως esoterica) και αλλα blogs.

Εχω ζησει πραγματα που σε αυτα τα site αντιμετωπιζονται ως μεταφυσικα/υπερφυσικα.

Το λεγομενο de ja vu στο γυμνασιο ειχε γινει αρρωστεια μου.Δε ξερω πως και γιατι μου συνεβαινε,αλλα οσα ηξερα για αυτο ηταν και αυτα που εμαθα απο τα sites αργοτερα.Το να ξερω τι ειναι δε μου λεει κατι,οποτε δεν ειχα και ιδιαιτερη σκοτουρα. :)

Ειτε ειμαι ειτε οχι μαζα,θα απαντησω στα ερωτηματα σου πως δε ξερω τι υπαρχει και τι οχι,δεν ειπα οτι ειμαι σιγουρος οτι τα πνευματα δεν υπαρχουν ουτε ξερω αν υπαρχει θεος για να πω ειμαι πιστος ή αθεος.Και τελος ουτε ειπα οτι η δικη μου γνωμη(που οπως ισχυριζεσαι αντιπροσωπευει τι μαζα) ειναι η απολυτα σωστη.

Και μιας και το φερε η κουβεντα το θεμα εξωγηινοι προσωπικα το βλεπω σαν τον Θεο,σαν ενα θεμα πιστης.Αν θες πιστευεις οτι υπαρχουν ,αλλιως οχι.Εγω ειδα ΑΤΙΑ ενα απογευμα στο χωριο μου μαζι με την γιαγια μου και τον θειο μου.Ειδα ομως πραγματικα ενα ΑΤΙΑ ή νομιζα οτι ειδα ενα απο αυτα?Εξαλλου πολλες απο τις φωτογραφιες που εχουν τραβηχτει και στο εξωτερικο (ειδικα οι παλιες παλιες) ειναι αποτελεσματα κακης ληψης,συννεφων,του φεγγαριου που μισοφαινεται και δε ξερω και γω τι.Ενος αεροπλανου που περνουσε γρηγορα....

Οποτε καταληγω στο γεγονος οτι απλα δεν ξερω.

Αλλα ειλικρινα αδυνατω να πιστεψω οτι μπορεις/ειτε/ουν να καλεσεις/τε/ουν ενα πνευμα 20 ατομα σε ενα τραπεζι απο τη στιγμη που τους ζητας βιντεο και δε δινουν,απο τη στιγμη που λενε πραγματα που παραπεμπουν σε ταινιες επιστημονικης φαντασιας. (του στυλ μη νευριασει το πνευμα,θα σπασει τζαμια και μπορει να σε σκοτωσει κιολας).

Αν ηταν τοσο ευκολη η επικοινωνια με πνευματα και αλλους κοσμους,δε πιστευεις θα επικρατουσε χρονια τωρα χαος???Δεν επικρατει ομως.

Γενικα ειμαι πολυ ανθρωποκεντρικος και πιστευω στην δυναμη του μυαλου.Το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια.

Με σεβασμο προς την αποψη σου παντα. :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω οι 4999 είναι η πλειοψηφία των ψευτών και ένας μόνο λέει την αλήθεια άρα τι σημαίνει? Πως έχουμε ένα αληθινό γεγονός που το χαντακώνουν 4999 ψεύτες!

Γενικότερα συμφωνώ με αυτήν την οπτική. Αυτό που είδε ο "ένας" δεν παύει να είναι "γεγονός" οπότε ότι και να λένε ή πιστεύουν οι υπόλοιποι 4999 δεν μπορούν να αφανίσουν το συμβάν. Αυτός είναι κανόνας γενικότερα.

Το μόνο πράγμα που θα ρωτήσω, αυτός ο "ένας" είδε πραγματικά κάτι?

Πως κάποιος ξεχωρίζει τα μεταφυσικά φαινόμενα, αν όντως υπάρχουν, από τις φήμες και τα ράδιο-αρβύλα?

Διαχρονικό ερώτημα και προσωπικά δεν θα πάρω θέση αλλά συμβάλλω στον προβληματισμό.

Link to comment
Share on other sites

......Και τελος ουτε ειπα οτι η δικη μου γνωμη(που οπως ισχυριζεσαι αντιπροσωπευει τι μαζα) ειναι η απολυτα σωστη.

Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις δεν είπα ή τουλάχιστον αυτό που θέλησα να υπονοήσω είναι ότι η δικιά σου γνώμη επηρεάζεται από την μάζα! Όχι ότι είσαι εσύ η μάζα!

Καλό είναι να είμαστε σκεπτικιστές, να μην "τρώμε" ότι μας λένε! Απλά να μην είμαστε απόλυτοι σε όλα και με όλα!

Φίλε Hero απόλυτα σωστό το ερώτημα σου για αυτό υπάρχουν τα site αυτού του είδους για να μαζεύουμε διάφορες γνώμες αλλά και εμπειρίες ώστε να βγάζουμε τα δικά μας συμπεράσματα.

Όπως λέω και στην εισαγωγή του site είναι στο δικό μας χέρι αν θα τα πιστέψουμε όλα αυτά ή θα το δούμε ως ένα παραμύθι για μεγάλους!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ολόκληρα κεφάλαια αλλά και βίντεο με αυτά τα καταπληκτικά ευρήματα των γιγάντων. Βέβαια πάντα υπάρχει κάποιος που θα πει Photoshop (τελικά η Adobe πρέπει να κρύβετε πίσω από όλες τις συνωμοσίες! Θα το ερευνήσω...:triniti:) αλλά προσωπικά τα πιστεύω. Μάλιστα είχαμε και εμείς εδώ τέτοιες ανακαλύψεις στα σκαψίματα του Μετρό! Αλλά επειδή το παρουσίασε ο Λιακό κάηκε το θέμα και πέρασε στα ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα στο site την υπηρεσία Fan Club ώστε να το βοηθήσω να ανέβει σε επισκεψημότητα ακόμα περισσότερο! Δεν είμαι άπληστος αλλά σας έχω ως πρότυπο και θέλω μια μέρα να δω και εγώ τα δικά σας τρελά νούμερα!

Όσοι λοιπόν έχετε λογαριασμό σε Google ή Yahoo ή Twiter και θέλετε να βοηθήσετε κάντε έναν κόπο και γραφτείτε στο Fan Club! Δεν είναι υποχρεωτικό να γραφτείτε και στο site. :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Με χαρά σας αναγγέλλω πως το site απέκτησε ΤΕΡΑΣΤΙΑ θεματολογία για όλα τα γούστα και μια πρωτοτυπία που δεν υπάρχει πουθενά αλλού! Την δικιά του Live web tv! Με ντοκιμαντέρ και σπάνια βίντεο που δεν θα τα βρείτε πουθενά αλλού! Ακόμα και μεταδώσεις δικιάς μου παραγωγής όπου μελετάμε αποσπάσματα από βιβλία του αντικειμένου.

Επίσης η προσπάθεια αναγνωρίστηκε και από τον κ Χαρδαβέλα μιας και μας διαφήμισε στο site του! Μια Ελληνική προσπάθεια που ακόμα δεν έχει τελειώσει, σκοπός μας είναι να φτιάξουμε και δικό μας κίνημα με απότερο σκοπό να χτιστεί μουσείο μεταφυσικού/UFO όπως έγινε και στην Τουρκία.

Ίδωμεν .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.