Jump to content


Στερεοφωνικο και ενισχυτης στο PC


deNordic

Recommended Posts

Εχω πανω στο PC συνδεμενα ενα στερεοφωνικο και εναν ενισχυτη. Ο ενισχυτης ειναι συνδεμενος στην μητρικη με οπτικη ινα και το στερεοφωνικο με το κλασικο καλωδιο στην πρασινη στρογγυλη υποδοχη (καρφι). Οταν βαζω ενα τραγουδι παιζει μονο το στερεοφωνικο η μονο ο ενισχυτης αναλογα τι θα ορισω ως προεπιλογη. Πως θα γινει να το βαλω να παιζουν και τα δυο συγχρονως;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Δε γίνεται να ορίσεις ταυτόχρονα δύο εισόδους! Τουλάχιστον, νομίζω τα windows δεν το υποστηρίζουν! Δεν είμαι 100% σίγουρος,οπότε περίμενε να απαντήσει και κάποιος άλλος!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Δε γίνεται να ορίσεις ταυτόχρονα δύο εισόδους! Τουλάχιστον, νομίζω τα windows δεν το υποστηρίζουν! Δεν είμαι 100% σίγουρος,οπότε περίμενε να απαντήσει και κάποιος άλλος!

Το ειχα ξανακανει να λειτουργουν και τα δυο αλλα τοτε ειχα windowsXP και το προγραμμα απο το cd της μητρικης (το εχω χασει και δεν θυμαμαι πως λεγοταν το προγραμμα). Τωρα ψαχνω ή να βρω αν γινεται απο τα windows7 καπως ή να μου πει καποιος το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έκανες με τ προγραμματάκι της μητρικής σου, θα μπεις στο site της μητρικής σου (ASUS,GIGABYTE,MSI κλπ) και θα πας στο dowlonad section να το ξαναβρεις και να το κατεβάσεις βάση πάντα του μοντέλου της μητρικής σου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...! Εγω εκανα το εξης! Αγορασα εναν μετατροπεα που απο 1 καρφι (jack 3.5mm) σε 2 ! Οποτε εχω επανω στερεοφωνικο και ηχεια υπολογιστη σε 1 καρτα ηχου ! Οποτε οταν τα ενεργοποιω τοτε δουλευουν! Οποια εγω θελω!

Δοκιμασε το..2-3 Ευρω max να εχει το καλωδιο που λεω...Δεν χανεις κατι !:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.