Jump to content



Htc touch pro 2 VS Blackberry Storm 2 9520


alexkhr

Recommended Posts

Αυτό που λέει ο τίτλος. Ποιό απο τα δύο είναι καλύτερο για internet, messaging, e-mail, youtube, facebook. Με ενδιαφέρει φυσικά και η ευκολία χρήσης και η δυνατότητα να βάλω και άλλα application free!!! Επίσης αν έχετε και κάποιο άλλο να προτείνετε ευχαρίστως να ακούσω την πρόταση σας αρκεί να μην είναι το iphone καθώς το έχουν αρκετοί φίλοι μου και δεν θέλω να έχουμε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

αρκεί να μην είναι το iphone καθώς το έχουν αρκετοί φίλοι μου και δεν θέλω να έχουμε το ίδιο.

Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.

Αν ηταν ο απολυτος "νικητης" της κατηγοριας του θα συμβιβαζοσουν με το αμεσως χειροτερο για να μην εχετε το ιδιο?

-Ισα ισα που με "κοινη" πλατφορμα διευκολυνεσαι κιολας-

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωπικό θέμα αυτό. Αλλά αν ήταν ο απόλυτος νικητής θα συμφωνούσα, αλλά είναι?

Αναλογα τι ψαχνεις και αν μπορείς να συμβιβαστείς με τους περιορισμούς του καθενός

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος. Ποιό απο τα δύο είναι καλύτερο για internet, messaging, e-mail, youtube, facebook. Με ενδιαφέρει φυσικά και η ευκολία χρήσης και η δυνατότητα να βάλω και άλλα application free!!! Επίσης αν έχετε και κάποιο άλλο να προτείνετε ευχαρίστως να ακούσω την πρόταση σας αρκεί να μην είναι το iphone καθώς το έχουν αρκετοί φίλοι μου και δεν θέλω να έχουμε το ίδιο.

Αν θες πληκτρολόγιο, πάρε blackberry.

Αν θες πενάκι, πάρε HTC.

Αν θες δάχτυλο, πάρε iPhone.

Όλα έχουν τα θέματά τους και τα καλά τους, πήγαινε σε ένα κατάστημα και δες τα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις δει το HTC HD2 γι' αυτό σε δικαιολογώ.

Αυταπάτες είχαμε όλοι όταν πήραμε τα HTC μας. Αργά η γρήγορα θα καταλάβεις ότι το πολύτιμο Sense είναι απλά άλλο ένα today shell πάνω σε windows mobile :)

Είπαμε, έκαστος στο είδος του :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το Sense αλλά ότι δουλέυτε πολύ άνετα και πιο smooth με δάχτυλο(πενάκι δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς) από οποιοδήποτε άλλο touch που ξέρω.

Και επειδή αναφέρθηκε και το Sense ορίστε και μια είδηση.

Υ.Γ. Έχω και το iPhone 3G και το HTC HD2 και το HTC touch diomond 2.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πληκτρολόγιο, πάρε blackberry.

Αν θες πενάκι, πάρε HTC.

Αν θες δάχτυλο, πάρε iPhone.

Όλα έχουν τα θέματά τους και τα καλά τους, πήγαινε σε ένα κατάστημα και δες τα.

το storm δεν εχει πληκτρολογιο , οθονη αφης ειναι. Επιπλεον το αν χρειαζεται πενακι ενα κινητο εχει να κανει με τι ειδους οθονη εχει (capacitive / resistive) . Το ματζικ μου δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο ενα iphone στη κατηγορια αυτη, το αντιθετο θα ελεγα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ, ο καθένας πιστεύει αυτά που νομίζει. :p

Δεν λέω ποιο είναι καλύτερο, έχει αποδειχθεί ότι αυτές οι συζητήσεις αποτυγχάνουν παταγωδώς ;p

Το Storm δεν το ξέρω, αλλά όσα blackberry είχα δει ήταν σε αυτή τη λογική.

Δεν μιλάω για το Sense αλλά ότι δουλέυτε πολύ άνετα και πιο smooth με δάχτυλο(πενάκι δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς) από οποιοδήποτε άλλο touch που ξέρω.

Και επειδή αναφέρθηκε και το Sense ορίστε και μια είδηση.

Υ.Γ. Έχω και το iPhone 3G και το HTC HD2 και το HTC touch diomond 2.

Συγκρίνεις ένα cooked με ένα out of the box, δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Το cooked σε αυτό που είπα δεν καταλαβαίνω πιο είναι. Μάλλον παρεξήγησες αυτό που είπα.

Θα επαναλάβω λοιπόν ότι το HD2 σου δίνει την καλύτερη αίσθηση multitouch οθόνης που γνωρίζω και λόγο CPU το πιο smooth scroll. Και όλα αυτά όχι cooked αλλά out of the box.

Τέλος για να δώσω μία καλύτερη εικόνα στον alexkhr θα απαντήσω σε ένα ένα τα ερωτήματά του.

Ίντερνετ: και το iPhone και το HD2 παίρνουν Opera που είναι και ο ταχύτερος.

Messaging: Tο HD2 είναι καλύτερο.

Email: Και τα 2 είναι το ίδιο καλά με τα μειονεκτήματά τους.

Υoutube: Και τα 2 είναι σχεδόν το ίδιο.

Facebook: Ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι στο video που δείχνεις χρησιμοποιεί την άκρη του δείκτη για την οθόνη :p

Άλλο thumb friendly άλλο finger friendly. Μη με παρεξηγάτε και μην πέφτετε πάνω μου να με φάτε, κάτοχος HTC είμαι κι εγώ. Και το δικό μου έχει τα καλά του και τα στραβά του, αλλά δεν θα πω κάνενα μηχάνημα "το καλύτερο".

Όλα κενά έχουν, αν δεν είχαν δεν θα αγοράζαμε το επόμενο :)

ΥΓ: Το iPhone παίζει Flash εις το Internet με τον Opera?

Link to comment
Share on other sites

jpavly επιμένω ότι το HD2 δεν έχει καμία σχέση ούτε με το touch pro 2 ούτε με το touch diomond 2. Στο βίντεο χρησιμοποιείτε το touch pro 2.

Τα κινητά πιστεύω ότι δύσκολα θα παίξουν flash γιατί προωθείται περισσότερο HTML5.

Πάντως Htc touch pro 2, Blackberry Storm 2 9520 και iPhone είναι απλά καλά και τίποτε παραπάνω για την τιμή που έχουν και αυτά που προσφέρουν.

Αυτά που ζητάει ο alexkhr τα κάνω με E51 και σε πολλές περιπτώσεις γρηγορότερα ευκολότερα και καλύτερά.

Οπότε η πρόταση μου είναι Ε52 στα ~250€.

Και αν θέλεις μουσική με τα λεφτά που περισσεύουν iPod nano/Touch ή κάποιο Philips ή Zune HD.

Link to comment
Share on other sites

jpavly επιμένω ότι το HD2 δεν έχει καμία σχέση ούτε με το touch pro 2 ούτε με το touch diomond 2. Στο βίντεο χρησιμοποιείτε το touch pro 2.

Τα κινητά πιστεύω ότι δύσκολα θα παίξουν flash γιατί προωθείται περισσότερο HTML5.

Πάντως Htc touch pro 2, Blackberry Storm 2 9520 και iPhone είναι απλά καλά και τίποτε παραπάνω για την τιμή που έχουν και αυτά που προσφέρουν.

Αυτά που ζητάει ο alexkhr τα κάνω με E51 και σε πολλές περιπτώσεις γρηγορότερα ευκολότερα και καλύτερά.

Οπότε η πρόταση μου είναι Ε52 στα ~250€.

Και αν θέλεις μουσική με τα λεφτά που περισσεύουν iPod nano/Touch ή κάποιο Philips ή Zune HD.

Το Ε52 ποιό είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το Sense αλλά ότι δουλέυτε πολύ άνετα και πιο smooth με δάχτυλο(πενάκι δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς) από οποιοδήποτε άλλο touch που ξέρω.

Και επειδή αναφέρθηκε και το Sense ορίστε και μια είδηση.

Υ.Γ. Έχω και το iPhone 3G και το HTC HD2 και το HTC touch diomond 2.

Εσύ ποιό προτείνεις μιας και έχεις και iphone και htc? Εκτός βέβαια απο το Ε52.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.