Jump to content



Htc touch pro 2 VS Blackberry Storm 2 9520


alexkhr

Recommended Posts

Βασικά αν δεν υπήρχε λόγος για άμεση αγορά κινητού θα περίμενα τα Windows Phone 7 και τα NOKIA με Symbian ^3.

Αν υπήρχε λόγος και ήθελα touch θα έπαιρνα κάτι σε android ή Rim που είναι πιο ανοικτές πλατφόρμες ή NOKIA N900.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-HD2-99HJY011-00.htm

Ισως το καλυτερο κινητο οσο αφορα το fun μερος για μένα τεράστια οθόνη, hd videos, Πολυ ανετο σερφαρισμα το iphone μπροστά του είναι gameboy

Το touch pro ειναι ενα πιο φτηνο HD2 αλλα ειναι εξισου δυνατο κ γρηγορο απο οσο εχω διαβασει...

Τωρα το Blackberry ειναι πιο πολυ επαγγελματικο τηλεφωνο δινουν πολυ σημασια σε οργανωση, ημερολογια κτλ ( οχι οτι τα Htc δεν ειναι φυσικα)

Τωρα γενικως μισω την apple και την λογικη της αλλα οπως συμβαινει με τα περισσοτερα "εμπορικα" πραγματα το iphone εχει τρελη υποστηριξη πραγματικα υπαρχουν προγραμματα για οτι σκεφτείς αλλα περα απο αυτο κ μια πολυ καλη οθονη (multitouch) τα Htc προσφερουν πολλα περισσοτερα κ ειναι πιο γρηγορα στα αντιστοιχα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Το HD2 είναι υπερβολικά ακριβό και επειδή το είδα απο κοντά μου φάνηκε και πολύ μεγάλο σε μέγεθος σε σημείο να καταντάει άβολο. Όχι ότι τα άλλα smartphones είναι μικρά αλλά το HD2 συγκεκριμένα παίζει σε άλλη κατηγορία μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Μoto Milestone από εμένα. Μόνο αρνητικό η έλλειψη radio και ότι -μέχρι στιγμής- δεν μπορούν να περαστούν custom rom λόγω moto botloader. Κάτι moddes γίνονται όμως ακόμα και έτσι. Ή αν πας σε μτχ HTC Desire

To HTC Touch Pro 2 είναι αρκετά μπουγιόζικο και έχει hw έτους (Qualcomm MSM7200A 528 MHz / 288 MB RAM), θα σου πρότεινα στο ίδιο hw ΗΤC Touch Diamond 2 αρκετά φτηνότερο με εξαιρετικό design. Διαφορές: α.3.2'' οθόνη αντί για 3.5'' (αλλά ίδια ανάλυση 480x800) β. hw keyboard γ. μπαταρία 1100 mAh vs 1500 mAh.

Mια άλλη πρόταση το HTC Mini με ελαφρώς καλύτερο hw (Qualcomm MSM7227 600MHz, 384 MB RAM), αλλά 3.2'' οθόνη απάλευτης ανάλυσης 320x480.

Επίσης κοίτα και Sammy Omnia 2, και αν θες hw keyboard Omnia Pro GT B7610, φοράνε Samsung S3C6410 800MHz.

Κοίτα και το Acer S200, που είναι ουσιαστικά ένα αλουστράριστο HD2.

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο storm το ειχα για 1 εβδομαδα. Ειχε το πιο αθλιο και ελλεινο πληκτρολογιο αφης που εχω δουλεψει. Θα σου προτεινα να το δεις live πρωτα καπου κ μετα να το αγορασεις.

Αν οχι, iphone απο μενα (χρηστης 2G,3G και τωρα 3GS...)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κοίτα και Sammy Omnia 2, και αν θες hw keyboard Omnia Pro GT B7610, φοράνε Samsung S3C6410 800MHz.

Εχω διαβασει οτι λειτουργικο του ειναι βαρυ, πολυ laggy και "κολλαει" συνεχεια, τωρα προσωπικη εμπειρια δεν εχω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι λειτουργικο του ειναι βαρυ, πολυ laggy και "κολλαει" συνεχεια, τωρα προσωπικη εμπειρια δεν εχω...

Το ομνια 2 εχω και δεν εχει παρουσιασει κανενα απο τα δειγματα που αναφερεις.

Παντως απο μενα φιλε πας HTC καρφωτος εκτος αν εισαι τοσο πια businessman που απαιτεις την καλυτερη οργανωση και ημερολογια κλπ που μπορεις να εχεις.

Αυτα φιλικα:)

Link to comment
Share on other sites

Τι businesman και πράσινα άλογα. Απλά θέλω ένα smartphone για τα βασικά. Σίγουρα με ενδιαφέρει και το κομμάτι του ημερολογίου αλλά πιστεύω πως το κάθε κινητό μπορεί να εξυπηρετήσει τις ανάγκες μου. Έδω έχω βολευτεί με το ημερολόγιου το nokia 3220.

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο storm το ειχα για 1 εβδομαδα. Ειχε το πιο αθλιο και ελλεινο πληκτρολογιο αφης που εχω δουλεψει. Θα σου προτεινα να το δεις live πρωτα καπου κ μετα να το αγορασεις.

Αν οχι, iphone απο μενα (χρηστης 2G,3G και τωρα 3GS...)

...το storm 2 9520 όμως που αναφέρει, έχει νέου τύπου πιεζοηλεκτρική οθόνη αφής. To κλικ υπάρχει ακόμα, αλλά είναι εντελώς άμεσο, αφού πλέον βασίζεται σε 4 πιεζοηλεκτρικούς δίσκους στα 4 άκρα περίπου της οθόνης (το παλιό είχε ένα κουμπί κάτω από το κέντρο της οθόνης). Γενικά έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές, εν αντιθέσει με το πρώτο storm, σ'αυτόν τον τομέα. Έχεις δίκιο όμως στο ότι θα πρέπει να το δει live πρώτα, λόγω της ιδιομορφίας του (touch + click οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.