Jump to content



DIVX 5.1.1 Προβλημα


BillyVan

Recommended Posts

Μετα απο καιρο ειπα να κανω καμια ταινιουλα κατεβασα και εβαλα λοιπον το νεο 5.11 και δεν ξερω αν ειναι συμπτωματικο το προβλημα που παρουσιαζετε.

Κανω την ταινια αψογα αλλα στο παιξιμο με Bsplayer (δοκιμασα διαφορες version καθως και την τελευταια) οπως και με τον Media Player εχω προβλημα στο να μετακινιθω μπρος - πισω (χανει τον ηχο και μετα απο ωρα εμφανιζεται με λαθος συγχρονισμο)

Τα παραπανω ΔΕΝ ισχυουν οταν βαλω και παιξω την ταινια με τον Divx Player ειναι μια χαρα μπρος - πισω κλπ....

Κατι ακομα που ισως βοηθησει να καταλαβατε κατι ειναι οτι αν την αφησω την ταινια απο την αρχη ως το τελος (Bsplayer / Media Player) δεν εχω προβλημα.

Καμια ιδεα ?

Xmpeg 5.03 εβαλα και τον 5.02 που ειχα πριν λιγο καιρο.

Ξαναβαλα τους l3codec-rdm μπας και συνεβαινε κατι αλλα .....τα ιδια.

Η μονη αλλαγη που θυμαμαι ειναι το τελευταιο Bios απο την Asus to 14 (κουφο αλλα λεω τωρα....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BillyVan [19-01-2004 και 10:13]

δεν μπορω να ησυχασω αν κατι δεν πηγαινει καλα ρε φιλε....σιγα το πραμα θα μου πεις αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

Σωστό το σκεπτικό, αλλά από την άλλη windows είναι αυτά.

Πάντως αφού δεν φαίνεται να έχεις πρόβλημα με τους άλλους player, μάλλον πρέπει να είναι κάποια ρύθμιση στον Bs.

Θα σου έλεγα να ελέγξεις και το interleaving κατά την ένωση του ήχου με την εικόνα, αλλά μάλλον είναι περιττό, αφού δεν έχεις γενικότερα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο απεγκαταστασεις αρκετων <αχρηστων> και επανεγκατασταση <χρησιμων> ολα ηρθαν εκει που επρεπε....

Ελπιζω να παιζουν τα παιχνιδια τωρα αν χαλασαν και αυτα .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.