Jump to content



Zalman 7000Cu ή Slk900 ???


Vadergr

Recommended Posts

Προοριζεται για intel συστημα.Δεν εχω καταφερει να βρω συγκριτικο που να εχει και τις δυο.Ξερω οτι η zalman ειναι εντελως αθορυβη.Απο ψυξη?Παντως ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ σε μεγεθος οποτε δεν θα ειναι και ασχημη.

Με νοιαζει κυριως το o/c.Οποτε θελω αυτην που ψυχει καλυτερα.Βεβαια αν ειναι να εχουν 1-2 βαθμους C μεταξυ τους τοτε θα το σκεφτω.

Ποια να παρω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

αν ψάχνεις για το λιγότερο θόρυβο εύκολα και γρήγορα πάρε την zalman για επιδόσεις παρε την slk

This is about the best performance at this noise level (equivalent to a Panaflo 80L at ~9V) of all HS tested thus far. If you carefully examine the results for the Thermalright SLK900, you'll see its temp rise with a Panaflo 80L at 9V would be about the same as for the Zalman 7000 at 5V.

While the noise level at 5V is higher than that achieved with a Panaflo 80L at under 9V, many will find it quiet enough.

βασικά ειναι review για τη zalman αλλα κάτι αναφέρει και για την slk

http://www.silentpcreview.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=92&page=3

!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα πιστευω οτι η Swiftech 4000 θα κανει καλυτερη δουλεια και απο τις 2. Θεωρητικα παντα μιλωντας γιατι δεν την εχω δει να δουλευει παρα μονο σε review.

Παντως απο τις 2 εγω προσωπικα θα επαιρνα την Zalman.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overclocked [19-01-2004 και 22:42]

SLK RULEZ

Ε, ενταξει μην τα παραλεμε κιολας.

Αν "SLK Rulez" γιατι στο sig σου γραφει Watercooled?

Φιλικα παντα ετσι .....

Απλα ειναι καλη ψυκτρα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.