Jump to content



OTE Conn-X


Recommended Posts

Λοιπον..πριν περιπου εναν μηνα εβαλα γραμμη τηλεφωνου στο σπιτι μου,και εκανα συνδεση conn-x 8Mbs..

Tις πρωτες 2 βδομαδες ολα οκ,στο speedtest.net που εκανα μετρισεις εφτανα τα 7-7,93 ΜΒs,μια χαρα νομιζω δηλαδη. Την τελαιυταια βδομαδα ομως,εχει πεσει στα 6-6.5Mbs,και πολλες φορες στα 5,5...Το downloading μου καπου στα 500kb/s,αντε και οταν ξεκιναει να φτασει τα 800,αλλα μετα θα πεσει..Μηπως να ανησυχω,η ειναι λογικο?? :to_pick_ones_nose3:

EDIT: Οριστε και μια φοτο: http://www.speedtest.net/result/792005885.png

Έγινε επεξεργασία από kolofagos
Link to comment
Share on other sites

η ταχυτητα που 'κλειδωνει' δεν σημαινει οτι κι αυτη ειναι η πραγματικη - διαφοροι παραγοντες μπορει να επηρεαζουν την γραμμη σου (οχι οτι δεν φταιει ο isp)

ενας προχειρος υπολογισμος της ταχυτητας ειναι να κατεβασεις ενα μεγαλο αρχειο με καποιον download manager και να δεις ποσο σηκωνει η γραμμη.....

πχ 800 για σενα ειναι καλα > 800χ8 = 6,4mbs γραμμη

για αρχειο δοκιμασε να κατεβασεις καποιον driver απο την nvidia πχ που συνηθως εχει καλο feed

Link to comment
Share on other sites

Οντως...το max που επιασα ηταν 1,1Μbs!!:jump: Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο..!!

Το avarage ηταν 800-850 kb/s (κατεβασα driver 70MB σε 1min)....Πιστευω οτι ειμαι καλα και δεν εχω προβλημα..ευχαριστω για την βοηθεια σου και την αμεση ανταποκριση!!..!!:thank_you2:

Έγινε επεξεργασία από kolofagos
Link to comment
Share on other sites

Λες???

Και κατι αλλο που ξεχασα να αναφερω..Αν το router ειναι μακρια απο την πριζα τηλεφωνου, παιζει ρολο?? Αν ναι,ειναι ικανο να μου κατεβασει την ταχυτητα 1Μbs???

Link to comment
Share on other sites

@jpavly 850-900Mbs average..Μια χαρα νομιζω ειμαι :thank_you2:

@uNick αυτο εβλεπα στην ΤV πριν λιγο :look: ...δεν πειραζει..και 12 να πιανω καλα ειναι..οσο περισσοτερο,τοσο καλυτερα (τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω)

ΕDIT: 850-950Κbs!! lol..καλα θα ηταν 900ΜΒs :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα το τεστακι και κατεβαζε σταθερα 822kbs..Παντως,χτες και προχτες που εκανα ξανα και ξανα δοκιμες στο speedtest μου εβγαζε αποτελεσματα 11mbs,15mbs,9mbs..και σκεφτηκα μου εκαναν την 8αρα, 24αρα (αν και στα download απο nvidia.com το πολυ μεχρι 950 επειανα..)

ΕDIT: Ξεχασα να αναφερω οτι σημερα το speedtest επειανε με το ζοοοοορι 7mbs..θα με τρελανει ο ΟΤΕ... :suicide: )

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις και εσυ το "default" baudtec (ειτε το ενσυρματο, ειτε το ασυρματο) , και εχεις χρονο δοκιμασε να πειραματιστεις με το snr, θα σε αποζημιωσει πιστευω.

btw. ~24-26db Attenuation?

Link to comment
Share on other sites

χμ.. αρκετουτσικο εχεις, σε σημειο που τα 9.5mbit να μου φαινονται απιστευτα για το ασπρο Baudtec που δινει ο οτε. αν παρολαυτα οντως μιλαμε για αυτο, τοτε ριξε μια ματια και εδω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.