Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

Βασικά δεν είχε στο revo κάποια επιλογή για τους drivers(ή δεν την είδα) οπότε τους έβγαλα μέσα από το Catalyst install manager για την ώρα και θα περιμένω το πακέτο.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Atiman Uninstaller 7.0.2

Οι περισσοτεροι (αν οχι ολοι) χρησιμοποιουν για την εγκατασταση των catalyst την express διαδικασια.

Αυτο ειναι ενα τεραστιο λαθος. Εχουμε πολλες φορες πει οτι οι catalyst περιεχουν οδηγους για τα AMD chipsets οι οποιοι δεν πρεπει να εγκατασταθουν κατα την εγκατασταση των οδηγων.

Αν κατάλαβα καλά όταν κάνουμε custom catalyst installation και δεν έχουμε AMD mobo πρέπει να απο-επιλέγουμε κάποια ? Αναφέρεις ξανά αν μπορείς ποιά είναι αυτά αν μπορείς ? Η edit στο post για τον 7.0.2 να είναι όλα μαζεμένα ?

Link to comment
Share on other sites

Αναφερω γενικα οτι ειμαι εναντιον της express εγκαταστασης.

Οταν κανουμε custom,

1. Γνωριζουμε τι περιλαμβανει καθε πακετο οδηγων.

2. Επιλεγουμε ποια απο τα options μας ειναι πραγματι χρησιμα.

3. Δεν υπερκαλυπτουμε οδηγους που εχουμε εγκαταστησει μεσω παρομοιων software αλλων εταιρειων (Π.χ. hdmi drivers)

Σιγουρα πρεπει να επιλεξουμε..

1. Vga driver.

2. Visual C++

3. OpenCl.

4. Ο CCC για μενα ειναι απαραιτητος, αλλα οχι για ολους. Ειναι στην επιλογη σας.

Για τα υπολοιπα, ειπα πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, κατα την διαρκεια της εγκαταστασης του 7.0.2 μου εμφανιζει error 1925, και μου ζηταει να το τρεξω ως admin την οποια δυνατοτητα δεν μου την δινει με δεξι κλικ μιας και ειμαι admin... ολα αυτα σε Vista 32

Μπορει καποιος να βοηθησει?:help1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω δυο ψιλά προβληματάκια με την 7.0.2.

Στα τελευταία βήματα, μου πετάει ένα παράθυορο και με ζητάει να απαντήσω με Yes/No για το αν θέλω να διαγράψει ένα C:\Program Files (x86)\ATI Technologies κάτι τέτοιο, στο οποίο όμως ότι και να πατήσω δε ξεκολλάει... Αν γράψω «yes» λέει δε μπορεί να το βρει και ξανά ρωτάει το ίδιο, αν γράψω «Νο» πάλι κολλάει... Το κλείνω χειροκίνητα και υπάρχει άλλο παράθυρο στο παρασκήνιο που με λέει αν θέλω να τερματήσω το Batch κάτι τέτοιο... Μια φορά πάτησα Yes και κόλλησε στη μαύρη οθόνη... Εκ τοτε πατώ No και συνεχίζει κανονικά...

Το δεύτερο είναι πιο απλό: μου πετάει 2 φορές το error για «Sidebar» την οποία ποτέ δεν έχω ενεργοποιήσει...

Και τώρα τελευταία το χρησιμοποιώ συχνά-πυκνά με όλους αυτούς το 12.7 beta.

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να σε ρωταει.

Για να το κανει κατι θα του 'λειπει'. Θελω περισσοτερα στοιχεια για το σε πιο παραθυρο συμβαινει ακριβως (ειναι σε γκρι Π.χ - κι αν ναι με τι επικεφαλιδα?).

Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να κλεινουμε παραθυρα χειροκινητα.

P.S

Εισαι βεβαιος οτι εχεις εγκαταστησει την εκδοση μετα το update μου?

Επειδη μπορει να μην εισαι σιγουρος, προτεινω να ξανακατεβασεις το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει πως έχεις αναβάθμιση με τον ίδιο αριθμό έκδοσης. Εν πάση περιπτώσει, στους επόμενους beta αν ξανά παρουσιαστεί οτιδήποτε, θα το καταγράψω λεπτομερώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει πως έχεις αναβάθμιση με τον ίδιο αριθμό έκδοσης. Εν πάση περιπτώσει, στους επόμενους beta αν ξανά παρουσιαστεί οτιδήποτε, θα το καταγράψω λεπτομερώς.

Δυστυχως ειναι κατι που εχει μπερδεψει πολυ κοσμο, αλλα ο φιλος μου δεν θελει να αλλαξει version number :(

:)

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα της παρουσιασης υπαρχει ενα edit με ημερομηνια, το οποιο αναφερει τις αλλαγες μετα το update.

Αυτο σημαινει οτι απο εκεινη την στιγμη το προγραμμα που βρισκεται κατω απο το ιδιο αναρτημενο link ειναι το αναβαθμισμενο.

Δεν υπαρχει κανεις λογος να γινει νεο revision για 5 γραμμες κωδικα.

Για να γινει πιο σαφες, οσοι εχουν κατεβασει το προγραμμα μετα τις 10 Ιουνιου, εχουν την αναβαθμισμενη εκδοση.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] δεν ξέρω αν μπορείς να με help σε ένα θεματάκι που μου έχει προκύψει. είχα τους 12.4 και τους έβγαλα με το atimanUnistaller 7.0.2 με το Automatic Mode που είχε επιλογή όλα καλα πήγαν πέρασα τους 12.6 περάστηκαν κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το θέμα που έχει προκύψει είναι οτι ενώ βάζω μεγαλύτερη σάρωση απο τις επιλογές Επιλ.προσαρμ.μεγέθ.εικόν. στην οθόνη απο το ccc για να πιάσει η επιφάνεια εργασίας όλη την οθόνη σε κάθε επανεκκίνηση ή τερματισμό όταν ξαναμπαίνω windows μου το πάει στη μικρότερη, ενώ αμα πάω στον ccc φένετε ότι είναι στην Μεγαλύτερη σάρωση. Πρέπει να κουνήσω λίγο την επιλογή ώστε να ξανακαλύψει όλη την επιφάνεια εργασίας.

edit: ξαναβάζωντας τους 12.4 το πρόβλημα με το scaling δεν υπάρχει..

edit2: στους 12.6 (και 12.7b) αν περιμένω 10 seconds επανέρχεται κανονικά το scaling.

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] να είσαι καλά εσύ και το πρόγραμμα που αναβαθμίζεις, εχθές έτρεξα τον 7.0.2 και νομίζω ότι πλέον τον έχεις φτάσει στο επίπεδο του τέλειου ένα απο τα καλύτερα tools ιδικά για intel μιας και σε amd δεν τον έχω δουλέψει .

Εαν υπήρχε βαθμολογία θα του έβαζα 10/10 :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.