Jump to content



ATI 5870


alexcrx

Recommended Posts

Δες το κ' ετσι..οταν οι αλλοι εχουν 2 5870 μεσα στο κουτι τι θερμοκρασιες ανεβαινουν? Τωρα αμα μου πεις για το airflow,και το οτι βαζουν 10fan να παιρνει και να διωχνει αερα,δεν ειναι δικαιολογια,αυτο μπορεις να το κανεις και με μια καρτα,απλα θα εχεις θορυβο...

Γνωμη μου ειναι να ΜΗΝ φοβασαι τις θερμοκρασιες..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Ναι καμια διαφορα

Δηλαδη 10 βαθμοι παραπανω μεσα στο tower δεν ειναι διαφορα?????

Και μαλλον δεν ειναι 10 βαθμοι αλλα 20 απ'οτι βλεπω(εκτος και αν κανω λαθος)

Μου φενεται οτι θα περιμενω για toxic η την απλη vapor-x

Κανενας με asus matrix να μας πει θερμοκρασιες???????

αν διαβασεις τα review ολα μα ολα εκει παιζουν οι βαθμοι στις καρτες

τωρα αν εσυ εχεις βελτιωσει την ροη του αερα μεσα στο κουτι σου παιζει να εχεις και λιγοτερους βαθμους

απλα τα review ειναι ενδεικτικα σε γενικες γραμμες απλα τι να περιμενεις στο περιπου

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο θελω μια πιο "παγωμενη" 5870 για να μη χρειαζεται 15 fans και να κανει σαν αεροπλανο στην απογειωση το tower

Σε λιγο θα φοραμε ακουστικα σαν αυτους που δουλευουν κομπρεσερ

Ρε κανενας με asus matrix να μας πει τι λεει???????????????

Και δεν παιζουν ολα εκει

Οι vapor-x στα review ειναι στους 60 βαθμους

Και ειναι και πιο φτηνες

Δηλαδη ειναι κολπο του site οτι παιζει στους 60 αντε 65 λεω εγω και οι αλλες στους 83?????????

Για δειτε λιγο εδω ισως να λενε λαλακιες http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/30635-sapphire-hd-5870-2gb-toxic-edition-review-22.html

Link to comment
Share on other sites

Koιτα να δεις..πρωτα απ'ολα δεν καταλαβαινω γιατι ανυσηχεις τοσο πολυ για τις θερμοκρασιες...Οπως ειπα και πιο πανω αν τα εφτυναν οι καρτες οταν ζεσταινονταν,τοτε θα ειμασταν ολοι αφραγκοι...

Αν παντως θες οι καρτες να ειναι καταψυκτης,τοτε εχεισ μονοδρομο..νερακι του θεου!

Μια δευτερη λυση παντως θα ηταν να παρεις την 5970 και να παιζεις σε 640χ420 :p

Link to comment
Share on other sites

alexcrx μπορεις να μου πεις τι ακριβως σε απασχολει και "φοβασαι" τις υψηλες θερμοκρασιες? Μηπως να μην σου καει τιποτα? Αν ισχυει κατι τετοιο,τοτε πληροφοριακα σε λεω πως η καρτα που εχω εδω και 4 χρονια (Nvidia GeForce 6200 Turbo) οταν παιζω games (κανα pes10 δλδ,πιο πανω δεν παει :rip:) ανεβαζει 97 βαθμους..και δεν εχει παθει απολυτος τιποτα! Αρα μην ανησυχεις..γι'αυτο πανε σε μια 5870 vipor-x για να κερδισεις και χρηματα :) (αποψη μου παντα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε κανενα fan επιπλεον η 5870 αυτο στο λεω και στο υπαγραφω... η Vapor-X ειναι καλη περιπτωση γιατι κοστιζει σχεδον το ιδιο με τις reference αλλα εχει λιγακι καλυτερες θερμοκρασιες λογο καλυτερης ψυξης, για αυτο και σου την προτεινουν τα παιδια.(κι εγω αν αγοραζα σημερα 5870 για τη vapor-x θα πηγαινα)

Το HardwareCanucks σε λιγο θα μας πεισει οτι η 480GTX καταναλωνει το ιδιο με την 5870... το πλεον αναξιοπιστο site...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε μαν σε τι αναλυση πεζεις pro?????

Σε 320χ240???????

Μηπως δεν εχει ανεμιστιρακι επανω της?????

Σε μια παλια 6600GT που εχω σ'ενα παλιο pc παει 65 maximum

Τελικα μαλον θα περιμενω την τοχιc

Και καλη ψυξη εχει και 2gb και πιο καλα ρολογια

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε μαν σε τι αναλυση πεζεις pro?????

Σε 320χ240???????

Μηπως δεν εχει ανεμιστιρακι επανω της?????

Σε μια παλια 6600GT που εχω σ'ενα παλιο pc παει 65 maximum

Τελικα μαλον θα περιμενω την τοχιc

Και καλη ψυξη εχει και 2gb και πιο καλα ρολογια

Σε 1024χ768 στα Medium detail :p ...αλλα απο την αλλη βδομαδα θα παιζω προ στην vipor-x :dance3:

Οσο για την toxic, εσυ εχεις τα χρηματα εσυ αποφασιζεις..εμεις απλα προσπαθουμε να σε βοηθησουμε..

@johnymag προσθεσε και αυτην http://www.multirama.gr/products/product?pid=0452619&catid=020300

Link to comment
Share on other sites

Tα 2GB μνημης ειναι αχρηστα αν δεν κανεις EF.Τσαμπα επιπλεον λεφτα θα δωσεις παντως για την Matrix ή για την Lighting αν δεν εχεις σκοπο να κλοκαρεις στο θεο και να τρεχεις benchmarks... ολες την ιδια δουλεια κανουν στο θεμα gaming.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι τοσο αποτελεσματικη ψυξη η vaporx..εγω θα πηγαινα σε μια απο αυτες τις 2..

Αν τις 2 που προτεινες τις εβαλες με κριτηριο την ψυξη,οκ συνφωνω..εγω μαλλον καταλαβα λαθος :suicide2:

Νομιζα οτι προτεινες πιες ειναι καλα να αγορασει..συγχωρεσε με :T:

Link to comment
Share on other sites

δες τις θερμοκρασιες τωρα τρεχοντας fumark σε vapor-x μαμα ρολογια 875/1250

και η toxic την ιδια ψυξη φοραει

78 βαθμους δεν πανε πιο πανω:no: τωρα οι 60αρες που λεν τα review μαλλον στο καταχειμωνο εγιναν

post-3216-1416074444,644_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τοοοσο θέμα για τις θερμοκρασίες....?

alexcrx.. καταρχήν για ποιον λόγο θες την κάρτα..?

για bench? ή για games?

Αν και τώρα που το σκέφτομαι... για όποιον λόγο και να την θες η πιο φτηνή 5870 είναι η καλύτερη λύση..

Τι δηλαδή θα παίζει καλύτερά εάν είναι λιιιιγο πιο παγωμένη..?

Matrix και Lightning...τσαμπα λεφτα

Αν ακουσεις ποσο θορυβο κανει η lightning... :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.