Jump to content



Club 3D 9800pro


Aristidis

Recommended Posts

Επειδή είχα κάποιο πρόβλημα με την παλιά μου κάρτα αγόρασα και γω μια Club 9800pro (η πιο φθηνή βέβαια) και έτσι για να δοκιμάσω τι μπορεί να κάνει και χωρίς καθολου στρώσιμο κατάφερα να την φθάσω χωρίς artifacts 455/400 μόνο με το waterblock.

Με τον επεξεργαστή στα 280fsb 3DMark 2001

post-118-1416070751,7119_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρη εισαι στα 4 γιγα?

Οχι Βρε παιδιά δεν είμαι στα 4G, είμαι με 283fsb δηλ.3962..............

τα υπόλοιπα με promie πια, γιατί απο δω και πέρα βρίσκομαι στο κατασκευαστικό στάδιο:D

Link to comment
Share on other sites

και παλι με πιο ψηλα την καρτα σου ,και πιο ψηλα τον επεξεργαστη σου βγαζω παραπανω...

Προφανώς η διαφορά είναι απο τα 256mb της δική σου κάρτας καθώς επίσης και απο τα 5 διαφορά του core 460 εσύ 455 εγώ, και φυσικά απο κάποιες διαφορές στα Windows η ρυθμίσεις οδηγών κλπ.

Πάντως επειδή με τρώει, μάλλον θα την μοντάρω τελικά..:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι ειπατε το αντιθετο αλλα λετε οτι τα ΜΒ δεν παιζουν ρολο αλλα δεν αναφερατε οτι προκειται για διαφορετικο τυπο μνημης...

Εσυ shido δεν εχεις την 256αρα 9800προ??

Αν εχεις μεγαλυτερες επιδοσεις απο την 128αρα του αριστιδη ενω στο συστημα σε περναει (στις μετρησεις για την καρτα) αυτο δεν δειχνει οτι αποδιδουν καλυτερα αυτες οι μνημες??

Παντος τιμη/αποδοση καρασυμφερει η 128αρα 9800προ..

Link to comment
Share on other sites

1)Το νουμερο που εδειξα ηταν με την παλια μου καρτα

2)το 2001 παιζει τρομερο ρολο και το συστημα...γιαυτο λεω να τσεκαρει ρυθμισεις.

3)Λενε οτι ανεβαινει πιο ευκολο η DDRII,λενε ομως εφω τα ιδια βλεπω

$)Η εξτρα μνημη βοηθαει μονο σε πολυ μεηαλες αναλυσεις στα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.