Jump to content



MAX fsb...???...Πρόβλημα....ΔΕΝ πάει παραπάνω το clock-gen....ΤΙ να κάνω???....


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από LL_NEO [Σήμερα, στις και 16:04]

Πες μου ότι ψύχεις ακόμα το nb με αέρα να αρχίσω να τραβάω τις κοτσίδες μου (και ο macci με τον oppainter τα @@ τους)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:p :p

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε γιωργη. εισαι χωρις 2η σκεψη ο βασιλειας του fsb.

θες να πω καμια καλη κουβεντα για σενα στον διευθυνοντα συμβουλο της abit να σε προσλαβει σαν chief engineer ????? :D :D :D

και γω :worship:

Link to comment
Share on other sites

Στα είπα και στο Xtreme αλλά δεν πειράζει...

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

...για να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Εν θέμα, το ICS 952607EF clock generator που έχει το Abit σου μπορεί να δώσει τιμές εώς και 412MHz FSB. ’ρα έχεις ακόμα παιχνίδι να παίξεις!:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά να πω ότι είναι τιμή μου που βρίσκεται αυτός ο άνθρωπος στην ομάδα του TheLab.gr. Για άλλη μια φορά εύγε.

Αρχική απάντηση από Grace

Εν θέμα, το ICS 952607EF clock generator που έχει το Abit σου μπορεί να δώσει τιμές εώς και 412MHz FSB. ’ρα έχεις ακόμα παιχνίδι να παίξεις!:bigsmile:

Είσαι σίγουρη ότι θα παραμείνει αυτό το PLL στην θέση του; :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους βρε παιδιά.......Ναι το Northbridge ψύχεται ακόμε με το Thermaltake Tiger heatsink , είναι όμως έτοιμο γιά peltier........ ;)

Με το PLL άν δεν πάει άλλο .....κάτι θα κάνουμε να είστε σίγουροι....... :)

Link to comment
Share on other sites

Απόρησα και γω βλέποντας τον τίτλο! Τι πρόβλημα να έχει ο Hipro με το fsb? :D

Κάτι τέτοια βλέπω και αναρωτιέμαι για το αν θα πρέπει να περάσω στη "σκοτεινή πλευρά"...

Link to comment
Share on other sites

Ηιpro πιστευω οτι η "φωτεινη" πλευρα απαιτει τις βοηθειες σου μπας και γινουν λιγο ποιο σταθερες οι μητρικες των Α64 gia overclock.

Tι αλλο να πω, απλα η ΙΝΤΕL επρεπε να σε συμβουλευεται πριν κυκλοφορει νεα chipset - cpu. Κeep up the good work! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον...............εχω μεινει πολυ πισω στις εξελιξεις...............Βρε Γιωργη τι νουμερο ειναι αυτο ............ Εισαι απιστευτος .......αντε εφτασε η ωρα να ερθεις και στην αλλη 'πλευρα ' να δειξεις τι μπορεις να κανεις......χαραμιζεσαι με την κολοιντελ.........:devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις και 13:15]

Σας ευχαριστώ όλους βρε παιδιά.......Ναι το Northbridge ψύχεται ακόμε με το Thermaltake Tiger heatsink , είναι όμως έτοιμο γιά peltier........ ;)

Με το PLL άν δεν πάει άλλο .....κάτι θα κάνουμε να είστε σίγουροι....... :)

Σου έβγαλαν νέο clockgen μέχρι 500MHz FSB. Έλα, ξεκίνα τώρα που είναι ακόμα ζεστή. :nuke:

Link to comment
Share on other sites

προφανώς εδώ έγινε κάτι σημαντικό που αδυνατώ να καταλάβω (καθότι καμμία σχέση με όλα αυτά) ωστόσο θα σας στείλω πακέτο εδώ έναν πορωμένο κομπιουτερόβιο φίλο μου να χαρεί και να μου εξηγήσει και τι παίχτηκε!!!

προφανώς σου αξίζει ένα εύγε γιατί έσπασες ένα ρεκόρ (αυτό το κατάλαβα!!) οπότε μπράβο σου!!!

:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :) :)

υ.γ. ωστόσο μου τη δίνει που ενώ όλα αυτά φαίνονται τόσο ενδιαφέροντα δεν έχω ασχοληθεί στο παραμικρό μαζί τους..και το ριξα στις θεωρητικές επιστήμες..τέσπα πρέπει να αποφεύγω κάτι τέτοια σάιτ, αλλά έλα που η τύχη με ρίχνει πάνω τους και μετά αποπροσανατολίζομαι :'( (αυτό μάλλον ταιριάζει σε άλλο τόπικ..αλλά τι να κάνω που εδώ μου προέκυψε!!)

εύγε και πάλι!! άντε σε λίγο να σπάσεις και το φράγμα..ποιό να σου πω που δεν ξέρω..του ήχου;; ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.