Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΝΑΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟ!!! ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ!!!!!!


aristos87

Recommended Posts

SOS!! Ο αδελφος μου εκανε μια μα#@*ια με το pc που του εφτιαξα και δεν γινεται να το φτιάξει μέσω τηλεφώνου επιδή ειναι τελείος άσχετος.... Γι'αυτο θέλω να μου πείτε εναν αξιόπιστο τεχνικό για να τον βοηθήσει! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ το pc δούλεψε ούτε και γω ξέρω πως κανονικά... Αλλά εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα παραμένει... Αν ξαναρχίσει τα νερά θα κανονίσω! Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!! :D:D:D:D

Αρχική απάντηση από kallileo

Τι λακιαμα έκανε??

Όσο για την λαμακια απλά χτύπησε το χέρι στο τραπέζι... Και με το που το χτυπάει τσουπ! έσβησε η οθόνη λέγοντας του no signial αλλά το tower έμεινε αναμμένο... Μετά από ρεσέτ πήγε να μπει στα win και μετά το σκαν disk έσβηνε ξανά η οθόνη... Μετά από σβήσιμο μπήκε με τα χίλια ζόρια στα win χωρίς όμως να δουλεύουν σωστά τα γραφικά... Δηλαδή πάταγες στο σταρτ και έκανε 100 ώρες να το ανοίξει και στο σχεδίαζε σιγά σιγά... το ίδιο και με τα παράθυρα.. Του είπα και ξανά έστησε τους catalyst και μετά το reboot ξανά κώλυσε στο καλώς ορίσατε... Μετά απ'αυτό έκανε reset και του έβγαλε στο μπουτάρησμα cmos error defults loaded κτλ... Τελικά μπήκε win και όταν πήγε να βάλει 1280Χ1024 του έβγαλε τα πάντα πολύχρωμα, διπλά γράμματα, και αλλά ντι άλλο οι διαστάσεις... Τον έσβησε... Και μετά από καμιά ώρα που τον άναψε δούλευε κανονικά λες και δεν έγινε τίποτα!!! Τώρα δεν ξέρω.... δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν φτιάχτηκε!

Το μηχάνημα είναι:

1)INTEL PENTIUM 4 NORTHWOOD 2,60GHz - 800 - BOX

2)WESTERN DIGITAL 80GB WD800JB 7200rpm ATA100

3)2 Χ DIMM DDR SAMSUNG 256MB PC3200

4)TOSHIBA 16X40X

5)ATI CLUB RADEON 9600 PRO 256MB

6)GIGABYTE GA-8IPE1000

7)TEAC 52x24x52

8)POWER INNOVATOR 400W (e-shop)

9)herolchi tower (σαν το δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε!? 'Οσο για τα καλώδια και αυτά του είπα και ανοιξε το tower και τα ζουμπιξε προσεκτικα... ΙDE και τροφοδοσίες σε δισκους... Καλό θα ήταν να βγεί και να ξαναμπεί η κάρτα γραφικών... Αλλά που να το κάνει αυτο μόνος του... Σήμερα ολη μερα πάντως δουλεύει τέλεια... για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.