Jump to content



Αρχισαν τα Κουλά!!!


Jim@kiS

Recommended Posts

Λοιπον παιδες ξαφνικα χωρις oc χωρις τπτ αρχισε freezarei το pc δεν ξερω τι παιχτικε!αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μου βλεπει μονο 4gb απο τα 6gb mobo ειναι Αsus supercomputer και ραμ ειναι mushkin redline 6-7-6-17 στα 1600..λοιπον λογικα χαλασε το triple chanel αλλα δεν ειμαι και σιγουρος μια μια η ram δουλεουν και 2 δουλευουν οταν βαζω την τριτη τπτ παλι 4gb βλεπει!τι σκ@τ@ επα8ε παλι το ριμαδι?mobo η ραμ ειναι?επισης οταν εχει slot μαυρα και μπλε στα μαυρα δεν δουλευουν κα8ολου οι ραμ ουτε μια μια ουτε οι 2 ουτε οι 3ις μονο στα μπλε νιω8ουν αλλα τωρα βγηκε αυτο το κουλό παλι!τι κανω?τι λετε να ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ξαφνικα χωρις oc χωρις τπτ αρχισε freezarei το pc δεν ξερω τι παιχτικε!αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μου βλεπει μονο 4gb απο τα 6gb mobo ειναι Αsus supercomputer και ραμ ειναι mushkin redline 6-7-6-17 στα 1600..λοιπον λογικα χαλασε το triple chanel αλλα δεν ειμαι και σιγουρος μια μια η ram δουλεουν και 2 δουλευουν οταν βαζω την τριτη τπτ παλι 4gb βλεπει!τι σκ@τ@ επα8ε παλι το ριμαδι?mobo η ραμ ειναι?επισης οταν εχει slot μαυρα και μπλε στα μαυρα δεν δουλευουν κα8ολου οι ραμ ουτε μια μια ουτε οι 2 ουτε οι 3ις μονο στα μπλε νιω8ουν αλλα τωρα βγηκε αυτο το κουλό παλι!τι κανω?τι λετε να ειναι ?

windows 64αρια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Jimaki εχω και εγω παρομοιες μνημες, της υπογραφης μου, ιδια timings κλπ, και αντιμετωπιζω και εγω freezes που και που, π.χ. αν αφησω το pc 1-2 μερες ανοιχτο την επομενη ισως φαει freeze, αλλα ειναι αναλογως μου χει τυχει και 1 ωρα μετα το ανοιγμα...οπως κατσει. Και καποιες φορες οταν κανω o/c μου αναγνωριζει μονο τα 4gb στο bios, τα windows παρολαυτα βλεπουν και τα 6...

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχισει να freezαρει ριξε μια ματια στο bios αν το ρευμα των μνημων ειναι οσο πρεπει.Παρομοιο προβλημα ειχα και εγω και απλα η μητρικη απο default εδινε λιγοτερο ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.