Jump to content



Stacker, Corsair H50 και αποριες.


Spirosssss

Recommended Posts

Κοπριτη μπορεις να μου πεις πιο ειναι το μεγαλυτερο μεγεθος ανεμιστηρα που μπορει να μπει στην οροφη?? κατω απο τη σιτα χωρις ανοιγμα αλλης τρυπας παρα μονο κοψε ραψε απο κατω. Αν το εχεις κανει σε καποιο stacker και εχεις το worklog του δωσε μου το λινκ σε παρακαλω! :)

Link to comment
Share on other sites

απο την κατω μερια λογω του τροφοδοτικου μαλλον μεχρι 14αρι το κοβω

εαν ομως λυσεις το κομματι της οροφης

ειναι πιθανο να παρει απο την πανω μερια και μεγαλυτερο (18αρι?) - κατω απο τη σιτα

αλλα αυτο θελει δοκιμη μιας και ενδεχεται να βρισκει το frame του fan στα κυρτα σημεια του καπακιου της οροφης

οποτε θα χρειαστει νεες βασεις στο σκελετο για να πιασει χαμηλοτερα

εαν δε σε βιαζει το θεμα και μπορεις να κανεις υπομονη

μπορω να το κοιταξω απο βδομαδα που θα ξαναεχω ετοιμοπολεμο εργαστηριο

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βιαζομαι! απο βδομαδα και εγω θα το ξεκινησω γιατι περιμενω κατι parts ακομα. Περιμενω την αποψη σου! (και καμμια καλη ιδεα να τον πατησουμε εκει γιατι θα ειναι ο μονος exhaust λογω Corsair H50 και θελω να μπει καποιος που να βγαζει μπολικο αερα ;) )

Το κουτι θα το λυσω ολο!

Σε ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

xmmm ενδιαφερον και αυτο. Αλλα επειδη θα βαλω την Η50 θα χασω τον πισω exhaust και θελω να βαλω κατι δυνατο πανω, ωστε να βγαζει τη ζεστη ολου του κουτιου. Δεν θα τα καταφερνει καλυτερα απο 2x120??

Link to comment
Share on other sites

γύρνα τον ανεμιστήρα του Η50 να βγάζει και αυτό.Προσωπικά δοκίμασα το Η50 να βγάζει και να βάζει. ο ανεμιστήρας όταν τράβαγε από το ψυγείο τοποθετημένος εξωτερικά μου έδωσε το καλύτερο αποτέλεσμα και το λιγότερο θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γαμωτο οι αποψεις για την Η50 ειναι μπερδεμενες. Ελεγα να ακολουθησω την προβλεπομενη απο την corsair τοποθετηση να εχω το κεφαλι μου σιγουρο αλλα ακομα ειμαι 50-50. Εχω και 2x 4890 οποτε το κουτι εχει καμποση ζεστη κ δεν ξερω αν ειναι καλο να περνει απο μεσα αερα προς τα εξω

Link to comment
Share on other sites

να σας πω και το setup να παρετε μια ιδεα..

ειχα 2x120 κατω intake θα τους κανω 3 (κανω και κατι μοντες και θελω και το οπτικο)

θα εχω και 2x120 μπροστα (μεσω των fan brackets) ο ενας σιγουρα intake να ψυχει τους σκληρους μπροστα του και μαλλον και ο δευτερος.

Εχουμε την οροφη που θα ειναι exhaust με τον 1x200 (αν και αρχικα τον πηρα να τον βαλω στο πλαι και να χτυπαει τις 4890)

και μενει ο πισω που ηταν exhaust αλλα η corsair λεει να γινει intake.

Με το setup που σκεφτομαι τι προτασεις/σκεψεις σας δημιουργουνται???

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μια ετσι μια αλλιως(εξαλου δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις την φορα του ανεμιστηρα)......βλεπεις θερμοκρασιες και κρατας το καλυτερο.....

στο δικο μου συστιμα δουλευει καλυτερα ετσι οπος λεει η corsair

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :) Και κατι αλλο. Στο xtremesystems λενε για ενα "shroud" (google tranaslate = σαβανο ?!?!?!?!) που παρεμβαλεται μεταξυ ψυγειου και ανεμιστηρα αν καταλαβα καλα.. τι ειναι αυτο κ πως το δουλευουμε??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.