Jump to content



Περιεργη συμπεριφορα mushkin


chrisbmw150

Recommended Posts

Τελικά chris σοθ βγήκε σε καλό που μου πούλησες το ένα ζευγάρι 2χ256...Προλάβαμε και οι δύο τα bh-5 λίγο πριν γίνουν συλλεκτικά..Εύχομαι ότι καλύτερο.Εγώ ακόμα το ψήνω το πράγμα και περιμένω τον μόρτη για vmod...

Καλή συνέχεια!!!!:jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

kala.... να βγαζω τη μητρικη μου και να βαλω τωρα το epox... βαριεμαι ...

Απλά χαμήλωσε τις τάσεις απο τα trimer. Αν δεν δουλευουν με τις ρυθμίσεις που σου είπα καλύτερα Auto παρά disable.To βασικό πάντως είναι να προσπαθίσεις να ανεβάζεις τις τάσεις χωρίς να αλλάζεις συχνότητα μπάς και συνέλθουν. Πάντως είναι γεγονός ότι έχουν περίεργη συμπεριφορά για bh-5 όπως κα οι δικές μου. εγώ μάλλον θα δοκιμάσω την τύχη μου με bh-6.:)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και μια ατυχια.... το max3 μετα απο ενα reboot.. δε ξεκινησε ποτε :(

εβλαα πανω στο ενα epox 4pca3+rev1 που εχω στο ραφι... αλλα εχω προβλημα με το raid...

ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ! τους δισκους αμα δε τους εχω δηλωμενους για raid τους βλεπει !

τι σκατα κανω λαθος...

Υ.Γ. εβαλα τις μνημες να καιγονται πανω στο epox... και με 3.1 απο bios (3.2 πραγματικα) παιζουν κανονικα χωρις λαθη ...:confused: θα μας τρελανουν...

Ασ με βοηθησει καποιος αμα εχει το epox .. τι μπορει να παιζει με το raid

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150

Ειχα και μια ατυχια.... το max3 μετα απο ενα reboot.. δε ξεκινησε ποτε :(

εβλαα πανω στο ενα epox 4pca3+rev1 που εχω στο ραφι... αλλα εχω προβλημα με το raid...

ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ! τους δισκους αμα δε τους εχω δηλωμενους για raid τους βλεπει !

τι σκατα κανω λαθος...

Υ.Γ. εβαλα τις μνημες να καιγονται πανω στο epox... και με 3.1 απο bios (3.2 πραγματικα) παιζουν κανονικα χωρις λαθη ...:confused: θα μας τρελανουν...

Ασ με βοηθησει καποιος αμα εχει το epox .. τι μπορει να παιζει με το raid

To είχα το epox μέχρι πριν 2-3 μέρες... τι πρόβλημα έχεις ακριβώς? μετέφερα sata raid από το ich5r του abit, στο ich5r του epox, χωρίς πρόβλημα.. το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ορίσω στο epox την λειτουργία του controller ως raid...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα όρισε τον controler σαν Raid, κάνε επανεκίνηση και μετά πήγαινε στο Advance bios Futures εκει που λέει Βοοτ priority και στις επιλογές που εμφανίζονται βάλε τον raid controler χρησιμοποιώντας τα βελάκια πρώτο στην λίστα..επανεκίνηση και πρέπει να είσαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pieros

chris to mod δεν το χει κάνει ο Hipro? An ναι τότε θα πρέπει να ξέρεις ότι πραγματικά δεν είσαι 3.06 αλλά 3.12 με 3.13!Για τσέκαρε το!

Δεν ειναι θεμα mod . Aπλα το winbond monitor στο DDR Voltage χανει περιπου 0.7V .

Για 3.13V , τα 238 FSB ειναι πολυ φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.