Jump to content



Πως θα δουν τα Windows 7 64bit ολη την μνήμη??


xdoc

Recommended Posts

εννοω να έχει παίξει με το bcdedit και να έχεις βάλει τίποτα από αυτά? BCDEdit Options Reference (Windows Drivers)

αν είχες τα starter 32bit θα είχε νόημα

δες εδώ UNAWAVE - 32-bit Windows 7 with full 4 GB or 8 GB RAM support

αλλά με ultimate 64bit δεν βγάζει νόημα... τα 7 είναι γνήσια έτσι; δεν είναι τίποτα περίεργα;

τσέκαρε και οτι οι μνήμες σου είναι compatible με το mobo σου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Όχι τίποτα από αυτά δεν έχω βάλει.

Το unawave έχει σβήσει το αρχείο και δεν έχω την εμπειρία να το φτιάξω μόνος μου όπως λέει, ιδίως επειδή δεν είναι ακριβώς το πρόβλημα μου.

Ίσως και να είναι βέβαια γιατί δεν έχω τα αυθεντικά windows.

Δεν μας είπε και ο άλλος φίλος που είχε το ίδιο πρόβλημα αν και πως το έλυσε ή αν είχε αυθεντικά τα windows.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είχα παρόμοιο πρόβλημα σε μητρική Χ58 και έφταιγε το socket..Κάποιο pin είχε κουνηθεί.Ενώ στα bios μου έβλεπε 6 giga στα windows η αναγνωρίσιμη ήταν 3.Με την αλλαγή της μητρικής λύθηκε.Ελπίζω να μην είναι αυτό αλλά εγώ θα πρότεινα αν έβρισκε και μια δοκιμή με άλλη.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα μια αντικατάσταση σε μια dfi dk p45-tr2s plus η οποία είχε 4χ1gb μνήμης πάνω , αφαίρεσα τα 2gb και έβαλα 2χ2gb ...

άρα τώρα στο σύνολο διαθέτει 2χ2gb + 2χ1gb ... = 6gb duall channel .

αλλά ... μέσα στα windows .....

87z6.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το cpu-z τα βλέπει όλα κανονικά τα dimms ....

στην διαχείριση εργασιών εχω 4gb για χρήση .

βλέπω είναι συχνό πρόβλημα , κανεις δεν ξέρει γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.