Jump to content



Ποια Αsus? P4P800 ή P4C800-E Deluxe?


Giorgos

Recommended Posts

Κατ`αρχας πρεπει να αναφερω πως η εικονα με τα timmings που ανεβασα πιο πανω δειχνει 1:1 fsb 160 και στο bios η ρυθμιση ηταν στο auto.Μονο auto,266,333 εχει επιλογες.Το ιδιο συμβαινει αν βαλω 266.

Εβαλα 333 και τωρα ειναι oπως την φωτο πιο κατω..

Εκανα ολα οσα μου ειπες ,ρυθμισεις bios και ανεμιστηρακι στο northbridge, και νομιζω βρηκα το οριο του cpu , με την ψυξη που εχω.. 156fsb.

Mετα τα 156 fsb αρχιζουν τα προβληματα στο prime.. περισσοτερη ταση απο 1.6 δεν εχει βοηθησει..

Σ`ευχαριστω ,oπως και τον Vagouridi για την βοηθεια :)

post-216-1416070791,589_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Giorgos [Σήμερα, στις 03:48]

Κατ`αρχας πρεπει να αναφερω πως η εικονα με τα timmings που ανεβασα πιο πανω δειχνει 1:1 fsb 160 και στο bios η ρυθμιση ηταν στο auto.Μονο auto,266,333 εχει επιλογες.Το ιδιο συμβαινει αν βαλω 266.

Εβαλα 333 και τωρα ειναι oπως την φωτο πιο κατω..

Εκανα ολα οσα μου ειπες ,ρυθμισεις bios και ανεμιστηρακι στο northbridge, και νομιζω βρηκα το οριο του cpu , με την ψυξη που εχω.. 156fsb.

Mετα τα 156 fsb αρχιζουν τα προβληματα στο prime.. περισσοτερη ταση απο 1.6 δεν εχει βοηθησει..

Σ`ευχαριστω ,oπως και τον Vagouridi για την βοηθεια :)

Αρχοντικος θα ελεγα γιωργε!!!!Παρακαλω για τις ευχαριστιες....εαν και δεν εκανα και τιποτα , αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω........;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.