Jump to content



Προβλημα σε WINDOWS XP PRO SP1


greekfragma

Recommended Posts

Γεια χαρα.παρακαλειται οποιος γνωστης να βοηθησει................(πανε 2 μερες που δεν μπορω να βρω λυση)

εχω windows xp pro service pack 1+ολα τα updates απο την σελιδα της microsoft........

ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΤΟ ΚΟΥΦΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.

ο ηχος του υπολογιστη λειτουργει κανονικα με ολα τα προγραμματα(εχω κανονικα ηχο και σε παιχνιδια και σε ταινιες)

δεν εχω ηχο απο τον media player..............

βαζω οποιοδηποτε αρχειο πολυμεσων σε windvd-divx player alpha κλπ κλπ(παιζει κανονικα) και οταν παω να παιξω το ιδιο αρχειο σε windows media player 9series μονο εικονα αν ειναι βιντεο και εαν ειναι τραγουδι,ειτε mp3 ειτε wma δεν το παιζει καθολου και γραφει οτι βρισκει σφαλμα με τον κωδικο '' Αναγνωριστικό σφάλματος = 0xC00D11BA, Αναγνωριστικό συνθήκης = 0x00000000 ''

καμια ιδεα???????

:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποιο πρόβλημα με codecs ήχου / βίντεο;; Έχεις εγκαταστήσει κάποιο codec pack απ' αυτά που κυκλοφορούν στο δίκτυο;;

Το Nimo codecpack ειδικά να το προσέχεις, εμένα μόνο προβλήματα μου δημιουργεί...

Θα σου έλεγα να απεγκαταστήσεις τον media player, αλλά νομίζω πως δεν μπορεί να απεγκατασταθεί το 9series, παρά μόνο μεσω system restore...το οποίο δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε (το έχω απενεργοποιήσει μάλιστα) και δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω....δεν το δοκιμασα......επειδη ομως εχω περασμενο το σερβις πακ δεν ξερω αν το εχω μεσα στον υπολογιστη.......ξερεις που μπορω να το βρω?πιστευω οτι μαλλον κατι αλλο παιζει......δεν πρεπει να φταει το media player.....μαλλον τα windows κατι πρεπει να επαθαν..........

Link to comment
Share on other sites

Ο windows media player 8 είναι το πρόγραμμα που συνοδεύει τα winxp, δεν μπορείς να το κατεβάσεις από πουθενά...είναι δωράκι (μάλλον ήταν πριν βγεί ο 9) μόνο για τους χρήστες των ΧΡ... αυτό έχεις κι εσύ αν δεν εγκατέστησες τον 9...

Εγώ θα έκανα format, αλλά δεν είναι το ίδιο εύκολη επιλογή για όλους...τα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι λίγα γι αυτό και δεν βαριέμαι τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

It's ALIVE!!!!!!!!!

καλα εε.........κατεβασα απο Kazaa-lite το winamp 5 professional μαζι με serial key generator και ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!

Ειναι τρελη πωρωση!!!!!!!!!!!!

κατεβαστε το αμεσως....................................:inlove::jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι τι καθε προγραμμα που χρησιμοποιεις να κανει μονο μια δουλεια!!Το winamp 5 εκτος απο το να παιζει mp3 κανει και αλλα πραγματα οπως π.χ να παιζει και βιντεο το οποιo για εμενα τουλαχιστον ειναι πολυ ενοχλητικο!Γι' αυτο winamp 2,64 forever!

Link to comment
Share on other sites

φιλε pigassos19 για αυτο το λογο που ανεφερες υπαρχουν και οι ρυθμισεις σε ολους πλεον τους media players.εχω απενεργοποιησει τη δυνατοτητα του winamp να παιζει video και μου ανοιγει μονο μουσικα αρχεια.δοκιμασε το και εσυ σε οποιον player θελεις.εγω παντως το Winamp 5 pro το βρηκα το τελειοτερο που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα.........:worship: :inlove:

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου.......ευχαριστω πολυ.βεβαια εχω κολλησει με το καινουριο winamp 5 pro.χθες βραδυ το κατεβασα και ειναι τελειο.αμα βρεις και serial key generator ειναι ακομα πιο τελειο(εχει encoder mp3->wma->wav.....απλα τελειο)

ελπιζω να σας ερθω του χρονου....

ηρθα την προηγουμενη χρονια και ειδες τι εγινε στη πατρα.....(πλακα κανω..ειμαι καλο παιδι):devil:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.