Jump to content



Προβλημα με java


takiskl

Recommended Posts

Λοιπον φιλοι μου θελω και παλι την βοηθεια σας.

Ξαφνικα και χωρις να συμβει τιποτα ιδιαιτερο,παρουσιαστηκε το εξης προβλημα.Πηγαινοντας στο Yahoo και προσπαθωντας να στειλω μηνυμα, οταν πατουσα το "προς" για να εμφανιστει η ατζεντα μου,δεν γινοταν τιποτα. Θεωρησα αρχικα οτι ηταν θεμα Yahoo και δοκιμασα απο αλλο Η/Υ οπου και δουλεψε κανονικα.

Ψαχνοντας στο δικτυο να βρω λυση, σε καποιο site μου εμφανιστηκε μηνυμα οτι πρεπει να ενεργοποιησω την java και τα cookies για να συνεχισω.

Εψαξα και αλλαξα τις ρυθμισεις στο advanced του explorer,χαμηλωσα το security level στο low απο medium, εγκατεστησα το pack1 του explorer, τιποτα...

Αν ξερετε κατι, υποχρεος...

Link to comment
Share on other sites

Τα Cookies τα ενεργοποιείς στα Internet Settings στον Control Panel , και καλό θα ήταν (για να λειτουργούν σωστά όλα τα site) στο Cookies Security , να βάλεις Accept All Cookies.

JAVA: Καλό θα ήταν να βάλεις την τελευταία έκδοση της μηχανής.

Θα την βρείς στο site της SUN.

http://java.sun.com/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου τα εκανα ολα, εγκατεστησα και την καινουργια εκδοση της java, αλλα δυστυχως τιποτα...

Αν υπαρχει καποια καινουργια ιδεα θα την ακουσω με χαρα.

Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα παρομοιο προβλημα με Java οπως και ενας ακομα φιλος μου σε πλατφορμα Windows XP Pro service pack1.

Ενα Φορματ μας γλιτωσε και τους δυο.Παντως αρχικα ειχα απεγκαταστησει την Java.Mετα την ξαναπερασα οχι ομως αυτη που ειχα αρχικα αλλα την τελευταια εκδοση απο τη σελιδα της Sun.Δουλεψε για καποιο διαστημα μετα ομως δεν μπορουσα να παιξω τα yahoo games(συγκεκριμενα μπιλιαρδο-ειχα και καλο σκορ γμτ!).πεταξα το φορματ και ησυχασα.απο τοτε ουδεν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω εαν ενα φορματ θα σε εσωζε.εμενα παντως δουλεψε.με το που το εκανα και πηγα να ανοιξω την πρωτη Java με ρωτησε εαν ηθελα να κατεβασω τις τελευταιες εκδοσεις και τωρα ολα ενταξει.τσεκαρε πρωτα την σελιδα του windows update.ισως εκει να εχεις ξεχασει να κατεβασεις τιποτα.παντως ειναι γενικο το προβλημα της Java-Windows.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.